Προς το περιεχόμενο

Εχετε ακόμα την 1η κιθαρα σας;


BARoN

Προτεινόμενες αναρτήσεις

..μία Johnson κόκκινη, από τις χειρότερες κιθάρες που έχω πιάσει στα χέρια μου...!  ;D ;D

Παρ'όλα αυτά, με έβγαλε ασπροπρόσωπο σε πολλά live της εφηβείας μου, και τώρα κατέχει εξέχουσα θέση στην....αποθήκη μου, ύστερα από πειράματα...!

 

Συγκεκριμένα, πριν αρκετά χρόνια που σταμάτησα να παίζω με την συγκεριμένη, πήρα χρώμα που χρησιμοποιούσε ο πατέρας μου για τις ζάντες του αυτοκινήτου του, και έβαψα γκρι το pickguard. Μετά ξέβαψα κάποια σημεία και το αποτέλεσμα ήταν ένα DIY γκρι-κόκκινο relic έκτρωμα.  ;)

 

Πάντως, έχω ακούσει πολύ χειρότερες περιπτώσεις κακοποιήσης/πειραμάτων στα πρώτα όργανα, γνωστός μου έξυσε όλο το σώμα τις κιθάρας μέχρι να φανερωθεί το ξύλο, κτλ..  ::)  ;D ;D

To keep you is no benefit. To destroy you, no loss

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 77
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Το πρωτο μου μπασακι και παντοτινο

το εχω ακομα και το χαιρομαι οπως τον πρωτο καιρο.

Fender Jazz Bass Μexico '98.

Του εχω αλλαξει τα παντα(εκτος απο τα ξυλα)και κοντευει να γινει usa.

 

Fender Jazz Bass+Spector=bass

Ampeg+Mesa/Boogie=amp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H πρωτη μου κιθαρα ειναι μια  washburn cicago 80's με ταστιερα αεροδρομιο, 28 ταστα !!.

Ειναι ενα κομματι σωμα & μπρατσο και παιζει καταπληκτικα.

Δεν μου αρεσε το χρωμα της και μια μερα της αλλαξα τα φωτα  ;D ;D

Kαποια μερα θα την παω σε καποιον καλλιτεχνη, να μου την σενιαρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bεβαια και την αναστησα ξανα  ;D

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=165274.0

 

H πρωτη μου κιθαρα ειναι μια  washburn cicago 80's με ταστιερα αεροδρομιο, 28 ταστα !!.

Ειναι ενα κομματι σωμα & μπρατσο και παιζει καταπληκτικα.

Δεν μου αρεσε το χρωμα της και μια μερα της αλλαξα τα φωτα  ;D ;D

Kαποια μερα θα την παω σε καποιον καλλιτεχνη, να μου την σενιαρει.

Μην τη φτιαξεις γιατι ειμαι σιγουρος οτι θα την δω στις αγγελιες  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, έχω ακούσει πολύ χειρότερες περιπτώσεις κακοποιήσης/πειραμάτων στα πρώτα όργανα, γνωστός μου έξυσε όλο το σώμα τις κιθάρας μέχρι να φανερωθεί το ξύλο, κτλ..  ::)  ;D ;D

 

Αυτο θελω να το κανω και γω, για να τη βαψω απο την αρχη :P

What frequency are YOU getting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια κουβεντα. :)

Tην πρωτη μου κιθαρα την αγορασα το '90-'91 με δικο μου χαρτζιλικι απο το DoReMi στην Αθηνα.

Ηταν μια Ibanez RΧ κορεατικη,νομιζω 40χιλαρικα κ θυμαμαι ειχα βαλει γραμματια!Κοκκινο χρωμα,κουκλα.Χωρις λοκ νατ.

 

Ειχα αγορασει μαζι κ ενα 20αρι Marshall Valvestate κ πηγαινα καθε μηνα αθηνα κ πληρωνα τις δοσεις. 100 χιλιαρικα ολα μαζι.

 

Βεβαια ειχα ερωτευτει μια Kramer stagemaster αλλα ηταν πανακριβη (300-350χιλιαρ.περιπου,ηταν πολυ πιο ακριβη απο Gibson Les Paul)

 

Ολοι επαιρναν τοτε Japan strat,αυτες ειχαν γυρω στα 60χιλαρικα.

110χιλ.ειχαν οι Αμερικανικες.

 

Δυστυχως μια μερα μου την εδωσε κ την εκανα "σωβρακο",την ετριψα να την βαψω κ οπως καταλαβαινετε,παει η κιθαρα.Πουλησα το μανικι στο ebay αλλα το σωμα το εχω ακομα στην ντουλαπα μου,κομπλε με μαγνητες κτλ.

 

Το σωμα ειναι κοντρα πλακε birds eye maple!Φθηνιαρικο εντελως δηλαδη.Οι μαγνητες ομως ειναι απιστευτοι,σχεδον ιδιοι με SD JB.

Ηταν κ γαμω τις κιθαρες μακαρι να γυριζε ο χρονος πισω. Συγγνωμη Ibanez μου.. :(

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως η πρωτη μου κιθαρα (Harmony σκαφος απο Μοναστηρακι) επωληθη για να παρω την δευτερη κιθαρα μου (Gerley strat sunburst απο τον Αρμαο). Τις εποχε εκεινες δεν υπηρχε δυνατοτητα, τουλαχιστο σε εναν 13χρονο απο φτωχη σχετικα οικογενεια να κρατησω ΚΑΙ την πρωτη μου κιθαρα και να κανω upgrade.

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως η πρωτη μου κιθαρα (Harmony σκαφος απο Μοναστηρακι)

Τις εποχε εκεινες δεν υπηρχε δυνατοτητα, τουλαχιστο σε εναν 13χρονο απο φτωχη σχετικα οικογενεια να κρατησω ΚΑΙ την πρωτη μου κιθαρα και να κανω upgrade.

Σκαφος η πρωτη σου κιθαρα? Εγω σε ειχα για καμια Κραμερ! :D  Αλλα να μου πεις ηταν ακριβες οι που&^%νες..

 

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκαφος η πρωτη σου κιθαρα? Εγω σε ειχα για καμια Κραμερ! :D  Αλλα να μου πεις ηταν ακριβες οι που&^%νες..

 

Πας καλα ρε? Τοτε περναμε οτι αντεχε η τσεπη μας. Δεν με ενδιεφερε να παρω ουτε Kramer ουτε καποια συγκεκριμενη. Τα στραβα μου ηθελα να ανοιξω και να ξεκουλανω τα χερια μου. Οποια κιθαρα να ταν. Η 5η κιθαρα που περασε απο τα χερια μου (Harmony, Gerley, Ibanez les Paul, BC Rich bitch), μια charvel 2 που με τον καιρο την εχω κανει "αεροπλανο" ειναι αυτη που εχει επιζησει στον χρονο κι εχω ακομα και τωρα απο ...τοτε

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου