Προς το περιεχόμενο

Εχετε ακόμα την 1η κιθαρα σας;


BARoN

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η πρώτη μου κιθάρα ήταν μια ακουστική Hohner,την οποία και πούλησα,για να αγοράσω ένα μπάσο.

Η ηλεκτρική μου κιθάρα,όμως,παραμένει,ακόμα,στην κατοχή μου(όντας και η μοναδική ηλεκτρική κιθάρα,που έχω αγοράσει ποτέ  :P).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 77
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Μια χειροποίητη κλασσική Ισπανική, σε μικρό μέγεθος, γιατί είμουν 3ή δημοτικού ή 4η, δεν θυμάμαι  ::)

 

Και ναι, παράτησα την κιθάρα σαν πιτσιρίκι μετά από μερικούς μήνες, η κιθάρα έμεινε γιατί χειροποίητο Ισπανικό εργαλείο, είναι εργαλείο σε οποιοδήποτε scale.

 

Και μετά από μια πορεία 10ετίας στα πλήκτρα, μαζί με γύρω στα 6 χρόνια ντράμς...Ξαναεπέστραψα στην κιθάρα και ερωτεύτηκα το όργανο όσο κανένα άλλο πριν. Τι σου κάνει ο χρόνος....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχετε ακόμα την 1η κιθαρα σας;

 

Αχ αχ, οχι.  :-[  :'(

Μια EKO σκαφος και μια TEISCO.

H πρωτη ουτε που θυμαμαι τι εγινε.

Τη δευτερη της εσπασε το μπρατσο ο ντραμερ που επεσε παντω της, εγω πιτσιρικος ακομα πηγε να με πιασει κοροιδο ο Σκεντεριδης και μου ζητησε οσα κανει μια κιθαρα καινουρια για να την κολλησει. Απο τα νευρα μου την πεταξα στα σκουπιδια.

Λαθος γιατι εγινε συλλεκτικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την πρωτη δικιά μου κιθάρα την έχω ακόμη  :). Είναι μια hundai stratocaster Κορεατικη και κλείνει περιπου τα 15 χρόνια της. Λογικα μόλις γινει 18 παέι και στο στρατό. χεχε Καλημέρα everybody

George Avramidis

101 Studios http://www.myspace.com/george_avramidis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ την έχω ακόμη. Τώρα πρέπει να είναι πάνω από τριάντα ετών ;D. Μια χειροποίητη κλασσική Ισπανική κιθάρα Prudenzio Saez. Δεν παίζω με αυτή πλέον αλλά ούτε και σκέφτομαι να τη δώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδωσα πριν περιπου 1 μηνα την ibanez μου rg550 1991 japan μοντελο την ειχα περιπου 7 χρονια κ τραβαω τα μαλλια μου.με αυτην εμαθα οσα εμαθα...

 

σκεφτομαι σοβαρα να τον παρω τηλεφωνο τον αγοραστη να του πω να μ την πουλησει ακομη κ ακριβοτερα απο οτι την εδωσα...

δεν ειναι το γαματο οργανο αλλα εχει αξια συναισθηματικη ειναι η αληθεια το πρωτο σου οργανο

 

παιδια μη κανετε το ιδιο λαθος!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαύρη ακουστική Cimar της Ibanez απομίμηση της Hummingbird.

Τα χει κάνει όλα και ακόμα να σιχαθεί.

Δεν είναι η πρώτη μου αλλά χρηματοδοτήθηκε με την πρώτη μου (ακουστική Yamaha) που χε αποκτηθεί με λεφτά από κάλαντα.

Αλλά ήμουν 17, ήταν μαύρη και μεγάλη, της βάλαμε (με τον Σούλη - Θεός σχωρές τον) φρέσκες Rotosound (κάπου στη Φειδίου τότε) και είναι πάντα μαζί μου. Τις περισσότερες φορές σιωπηλή. Αν της έδινα έστω και 10 λεπτά απο τη μέρα μου, τώρα θα μουν Cooder...  ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα σε όλους!

Η πρώτη μου κιθάρα ήταν μία Starfire ηλεκτρική, αγορασμένη το '94 90.000 δρχ.

Παράλληλα όμως ανακάλυψα τον κόσμο του ηλ. μπάσου και πήρα ένα μεταχειρισμένο ERA

20ετίας 10.000 δρχ. Τα πούλησα και τα 2 όμως (μετά από απειρες μόντες) για ένα καλό μπάσο...

Έκτοτε έχουν περάσει πολλά όργανα από τα χέρια μου χωρίς να μου έχουν λείψει καθένα από αυτά.

Εκτός από μία κλασική κιθάρα που την μετέτρεψα σε ηλεκτρικοακουστικό τόξο  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου