Προς το περιεχόμενο

toneworks AX1500G


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Aν και γενικά δεν είμαι fan των προσομοιώσεων ψάχνω να αγοράσω κάτι φτηνό με περίπου 200-250e για να παίζω με ακουστικά και να κάνω και καμιά ηχογράφηση στο pc.Τί λέτε αξίζει για 185 ευρόπουλα?

http://www.thomann.de/thoiw2_toneworks_ax1500g_prodinfo.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα φιλαράκι πουλάει μια τέτοια (τουλάχιστον είμαι σχεδόν σίγουρος ότι είναι η 1500 και όχι η 1000), σε καλή κατάσταση. Αν ενδιαφέρεσαι να τον ρωτήσω πόσο τη δίνει.

 

Απ'όσο την έχω ακούσει είναι αρκετά καλή.

 

Προσωπικά θα προτιμούσα ένα Magicstomp II, τόσο λόγω μεγέθους όσο γιατί έχει απίστευτα delays και choruses.

 

Για κανένα live όμως μια πεταλιέρα δαπέδου είναι καλύτερη λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πεταλιέρα μου. Πάρα πολύ ικανοποιημένος. Δεν το θεωρώ κάτι φθηνό. Πριν τρία χρόνια τό ΄χα πάρει εδώ 450 με δόσεις. Πάρα πολλές παραμέτρους με πολύ καλούς ήχους, και ωραίες προεπιλογές που θα γουστάρεις φοβερά. Έχω δεχθεί κριτικές, τις οποίες όμως θεωρώ υπερβολικές, από ορκισμένους οπαδούς της λάμπας, για την ποιότητα του ήχου του, σε ηχογραφήσεις χωρίς ενισχυτή (κατ΄ευθείαν κονσόλα). Απλά το λέω να το χεις υπ΄όψιν. Το programming του δεν αξιώθηκα να το δουλέψω. Με βολέψαν τα preset του. Κατά τη γνώμη μου αξίζει και όχι μόνο για τη δουλειά που το θες.

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dienelkes:

Και δεν τον ρωτάς?¶μα την δίνει σε λογική τιμή(...) μπορεί και να την πάρω.

 

wasted_sunsets:

Κι εμένα όλες οι προσομοιώσεις που έχω ακούσει μου φαίνονται κάπως κούφιες και τζιτζί:)όμως δεν μπορείς να σηκώνεις την πολυκατοικία στο πόδι κάθε φορά που παίζεις - ειδικά τις "ώρες αιχμής".. - ή θέλεις να εκφράσεις τις καλλιτεχνικές σου ανησυχίες στο pc:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ προσεγμένη πεταλιέρα και μάλιστα έχει απο τα πιο φυσικά distortions που έχω ακούσει σε πεταλιέρα.Εύκολη στη χρήση και στη δημιουργία ήχων(το έχει αυτό η Korg).

 

Αν παρατήρησες υπάρχει αξιοπρόσεκτη ομοιότητα με την Tonelab SE στην εξωτερική κατασκευή :D

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου