Προς το περιεχόμενο

The average guitar-joe poll 2008



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω φετος (ολη τη χρονια... :P) λιβάνιζα μια parts-caster... Οπότε η ψήφος μου στην πρώτη επιλογή...

Για την ιστορία, χτες την αφησα για συναρμολόγηση... ;D

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψηφισα modelling.Απο τη μια κανω ηχογραφησεις και η TL direct με βγαζει ασπροπροσωπο (γραφω οτι ωρα θελω,δεν καθομαι να ψαχνω θεση στο μικροφωνο,αφηνω τον ενισχυτη να κανει το φυσιολογικο του hiss κλπ) και απο την αλλη στο στουντιο βρισκω εναν οριακα αξιοπρεπη ενισχυτη και εχω ολα τα εφφε μου με τιμημα την ποιοτητα του ηχου που εχω στο σπιτι (οχι κακο για 2ωρες προβες)

 

Επισης ανακαλυψα οτι μια καταλληλη κιθαρα για καποιο ειδος σε προστατευει απο ημιμετρα (με την αγορα σκαφους).

Τελος,ανακαλυψα το fuzz factory και εχω γινει απεχθης για την lofi απαιτηση μου στους συνμουσικους μου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έδωσα τον 1ο σταυρό στους ενισχυτές μιας και η χρονιά που έφυγε έφερε Lionheart και...μπατονέτες για τα αυτιά μου.

 

Συνακόλουθα, ήρθε και λίγο (ή πολύ) καλύτερη κατανόηση και εκμετάλλευση της Tonelab, με την έννοια ότι πλέον ένα preset που ακούγεται καλά στο σπίτι ακούγεται καλά και στο studio, κι ας απέχει ο Laney παρασάγγες από τη χλιδή και την ποιότητα των Valvestate. :P :P ;D

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν έχεις παίξει σε valvestate που να πιάνει ΕΡΑ σπορ δεν έχεις νιώσει την ζωή, τέλος.

 

ΟΜΦΓ :o

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω ψήφισα το ζου)Ολο το signal chain καθως μεσα στο 2008 αλλαξανε τα παντα (μεχρι και πενες)εκτος απο την κιθαρα.

 

Κυριως ομως επεσε βαρος σε ενισχυτες, καθοτι ειδα το φως και καταλαβαινετε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φετος πουλησα 3 κιθαρες μου κ αγορασα την κιθαρα που με συνοδευει στα παντα τον τελευταιο καιρο την Baja μου δλδ.

 

τα περισοτερα μου χρηματα τα εχωσα σε πεταλια μια που εφτιαξα καινουριο σετ.

 

φετος καταλαβα οτι δε χρειαζεσε παντα τα ακριβοτερα για να ακουστεις αξιοπρεπως.(σε κιθαρα , πεταλια κ .......)

 

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Aυτόν τον χρόνο έδωσα έναν Mesa Boogie Studio 22+, σχεδόν ότι είχα από "καθαρά" boosters και tube screamer clones, εκτός από το συλλεκτικό Bartollini Tube-it, καθώς και ότι είχε απομείνει από ψηφιακό ή και "υβριδικό" modulation effect (chorus, delay).

 

Απέκτησα μια PRS Singlecut που την είχα απωθημένο από το 2003 όταν τελικά με είχε κερδίσει η Les Paul.

 

Eπίσης ξεκίνησα μια μικρή συλλογή από Fuzz & Treble Boosters την οποία ελπίζω να διανθίσω περαιτέρω (Hartman Vintage Germanium, Lovepedals 200 lbs of tone, ZVEX Fuzz Factory, PedalWorx Mc Fuzz, AnalogMan Beano Boost, BSM RM Metal.

 

Τέλος στα effects προστέθηκαν πρόσφατα ένα Waterfall Chorus του JAM και ένα Tape Delay, ενώ επίσης ο JAM μου

επισκεύασε και modάρισε το αγαπημένο μου Vintage Reissue RAT και την παλιά μου JEN Wha.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου