Προς το περιεχόμενο

Ποια ηταν η πρωτη σας κιθαρα;


Antonyvk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

H πρωτη μου κιθαρα ητανε μια κλασσικη RAIMUNDO το 1984 ......ακομα υπαρχει και παιζει μια χαρα.....απο ηλεκτρικες η πρωτη απογοητευτικη - καταστροφικη κιαθαρα ητανε μια ARIA-PRO ΑΓΟΡΑΣΜΕΝΗ ΤΟ 1993 απο DO-RE-MI 25.000δρχ μαζι με ενισχυτη τραγωδια.....ποτε δεν την αγαπησα γιατι ηταν ενα κοντρα πλακε και τιποτα αλλο.......ρε ουστ!!!!!

πραγματικη πρωτη ηλεκτρικη ητανε το 2000 μια ibanez QS 540 παρα πολυ καλο οραγνο και υπαρχει ακομα και την λατρευω .....

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πρώτη μου ηλεκτρική κιθάρα ήταν μια Yamaha SG500 το 1980 την οποία πούλησα δέκα χρόνια περίπου μετά για την Gibson The Paul που έχω τώρα.

Τότε δεν με πολυένιαξε που την έδινα διότι το μόνο που έβλεπαν τα μάτια και το μυαλό μου ήταν Gibson  ;D

Χρόνια μετα όμως την επιθύμισα γιατί εκτός του συναισθηματικού (στερνή μου γνώση :() ηταν μια εξαιρετική κιθάρα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη κιθάρα, μια κλασσική Antonio Lorca που τώρα έχει γίνει σαν τόξο της Ζήνα.

Πρώτη ηλεκτρική, μια Jackson performer PS-4 που είχε περάσει τα πάνδεινα…

 

Η κλασσική είναι ακόμα στα χέρια μου, το Jacksonaki επωλήθη.

 

...When i got the music i gotta place to go...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

epiphone les paul standard που γραφει στο χεντστοκ πισω ΛΙΜΙΤΕΝΤ ΕΝΤΙΣΙΟΝ....οταν την ειχα αγορασει στα 14 νομιζα οτι δεν υπαρχουν κ πολυ καλυτερες απο αυτη..πλακα στην πλακα τα κλειδια που βαζανε στις epi ητανε ανωτερα απο τα σημερινα τα τσιγκινα :P....μεγαλωνοντας καταλαβα οτι οντως δεν υπαρχουν καλυτερες απο αυτη.... :P :P :P :P δεν ξεκουρδιζει που να της κανει bend ο γκαρις ο μουρ..αλλα απο ηχο καπου μπουκωνει το πραγμα ;D

ΠΟΙΑΝΟΥ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙ ΕΙΜΑΙ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη κιθάρα, μια κλασσική Antonio Lorca που τώρα έχει γίνει σαν τόξο της Ζήνα.

Πρώτη ηλεκτρική, μια Jackson performer PS-4 που είχε περάσει τα πάνδεινα…

 

Η κλασσική είναι ακόμα στα χέρια μου, το Jacksonaki επωλήθη.

 

 

Παρομοίως με την PS-4 και θυμάμαι ακόμα την χαρά που ένιωθα οταν κρεμόταν στον ώμο! MIJ Γερό σκυλί, 9 χρόνια και πέζει ακόμα με κάποια ηλεκτρικά προβλήματα βέβαια στα pots και τι cable input.

...στο πλοίο της αγάπης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 1990 αγόρασα μια μεταχειρισμένη κλασική Admira μοντέλο Juanita. Μου την πούλησε ένας συμμαθητής μου ο οποίος απογοητεύτηκε και αποφάσισε να γίνει μπασίστας  8)

Τα 15.000 που είχα δώσει τότε δεν είναι και λίγα για κόντρα πλακέ, αλλά μιλάμε για εποχές προ Κίνας. Την έχω εδώ δίπλα μου. Πριν 15 χρόνια την είχα πάρει στη θάλασσα κι ακόμα βγάζει άμμο η θήκη  :)

 

Μετά από δύο χρόνια πήρα μια στρατ στάνταρντ από τo Rock Pile για 170.000. Αυτήν ετοιμάζομαι να την κάνω double fat γιατί στα γεράματα βαρέθηκα τους μονούς  ;D

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πρώτη μου κιθάρα ήταν μία κλασσική Lawren, δώρο από την θεία μου το 1996. Δυστυχώς έσπασε πριν λίγα χρόνια γιατί είχα βάλει χορδές ακουστικής... :'(

Η πρώτη μου ηλεκτρική ήταν μία Samic copia stratocaster το 2002 την οποία έχω δώσει σε έναν φίλο μου για να παίζει σε drop D. Χαίρομαι που την ξεφορτώθηκα.

Τώρα I'm on the highway to hell (sg for ever).

Shoot him again. His soul is still dancing...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και μπασιστας η πρωτη μου κιθαρα ηταν μια osmond strat αγορασμενη 2ο χερι καπου στο '98 για 30.000δρχ.Εχει τραβηξει πολλα το πειραματοζωο αλλα ακομα παιζει.Πριν λιγα χρονια ειχε γινει αταστη μετα βαφτηκε μαυρη μετα της ξαναπερασα ταστα και την εβαψα ενα πολυ ομορφο γαλαζιο χρωματακι (αυτοκινητου) οι μαγνητες απο 3 εγιναν 2 το pickguard αλλαξε με χειροποιητο ο 5αθεσιος επιλογεας εδωσε τη θεση του σε 2 διακοπτακια on/off και τελος κοπηκε το πανω κερατο για να μοιαζει με tele.

Παρ ολα αυτα παιζει.... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η παρθενιά έσπασε με μία Samick (αντίγραφο PRS) και μιλάω για παρθενιά γιατί την πλήρωσα ντουκου 200.000 δραχμές απο τον Νάκα γύρω στο 2000-2001.... :'( και ξέρετε λεφτά χρονων απο κάλαντα και οικονομίες μιας ζωής !!! ;D) Δεν είχα και κάποιον να με συμβουλέψει και την πάτησα...

 

Δεν μπορώ να πω πάντως, καλή ήτανε για τα κυβικά της, αλλά την χρύσωσα και για αυτό είμαι στεναχωρημένος.....Θα μπορούσα να είχα πάρει κάτι καλύτερο...

 

Παρ΄όλα αυτά την έλιωσα και ακόμα την έχω και άν μου έρθει την λιώνω ακόμα (κάτοχος Gibson πλέον).....

 

 

SAMICK RULES !!!!!!!!!!!! ;D ;D ;D

Όλοι κάνουμε όνειρα........ (custom shoP & V.O.S)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου