Προς το περιεχόμενο

Αλλαγη tremolo block?


makispoll

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ολη μερα διαβαζα και εψαχνα για brass vs steel ,τελικα πηρα τον παραδοσιακο δρομο του steel,παρήγγειλα Callaham (εδωσα μια κιθαρα εχθες,που ειχα στις αγγελιες και περισσεψαν κατι ψιλα  ;))

Ευχαριστω funkysoul.

 

Καλη και δοκιμασμενη λυση απο πολλους, αν και για μενα ειτε brass ειτε steel ειναι θα βελτιωσει και το sustain και τον τροπο που ακουγονται οι χορδες κυριως οι τρεις πρωτες(λεπτοτερες).Εγω παντως που εφτιαξα partcaster πηγα ακριβως στην οικονομικη λυση που προτεινε ο funkysoul(με block saddles ομως)...και steel saddles και steel block...πολυ καλο value for money οπως και να το δεις ;).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.και steel saddles και steel block

Ετσι!Για να ολοκληρωθη η αναβαθμιση θελει και τα saddles του,θα το κανω και αυτο αργοτερα,εχω και το κολλημα του relic look που δεν θελω να χαλασω τρομαρα μου  :P και θα πρεπει να ριξω αρκετο ψαξιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι!Για να ολοκληρωθη η αναβαθμιση θελει και τα saddles του,θα το κανω και αυτο αργοτερα,εχω και το κολλημα του relic look που δεν θελω να χαλασω τρομαρα μου  :P και θα πρεπει να ριξω αρκετο ψαξιμο.

 

Κοιτα ναι και εγω ετσι πιστευω τα saddles ειναι εξισου σημαντικη αναβαθμιση.Γενικα οτιδηποτε ερχεται σε επαφη με την χορδη ειναι το πιο σημαντικο...αν εχεις ταστα,nut,saddles,τρεμολο block ,οσο λιγοτερα string trees γινεται ;D, και tuners οπως πρεπει, η κιθαρα θα παιξει εξαιρετικα και ας ειναι απο υποδεεστερο θεωρητικα υλικο ;).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου