Προς το περιεχόμενο

Explorer camouflage project


Προτεινόμενες αναρτήσεις

PUEMBP-CAMSET-f.jpg

 

Αυτούς θέλω να τους περάσω στην explorer μου.... που από μαύρη θέλω να γίνει ασορτί CAMO.

Θέλω το βάψιμο να το αναλάβει ο μικρός μου (14 χρονών) κι έχω ενδοιασμούς για τα χρώματα-χημικά κλπ που πρέπει να του αγοράσω.

Οι γνώστες βοηθάτε ρε παιδιά.....

Το αποτέλεσμα δεν με ζορίζει θέλω απλά να αποκτήσει αυτοπεποίθηση διότι ζωγραφίζει υπέροχα κι έχει κέφι για κιθάρα... είναι ευκαιρία λοιπόν γι αυτόν....

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αυτούς θέλω να τους περάσω στην explorer μου.... που από μαύρη θέλω να γίνει ασορτί CAMO....

Πάρε ιδέες

http://www.customshop.gr/airforce.html

Αφού θέλεις να την καταστρέψεις...πάρε του spray αυτοκινήτου (σαν να κάνει graffiti)...και μετά φέρτη μου να στη μαζέψω!!!

Βέβαια πρώτα τρίψε την με κανένα 600ρι να φύγει το βερνίκι, βάψε την και μετά (προφανώς) ξαναθέλει λουστράρισμα(αλήθεια τι μάρκα είναι?)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θυμάμαι καλά, οι camo emg βγήκαν σε 200 κομμάτια οπότε μην αργήσεις να τους αγοράσεις  ;)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θυμάμαι καλά, οι camo emg βγήκαν σε 200 κομμάτια οπότε μην αργήσεις να τους αγοράσεις  ;)

Σιγά το πρόβλημα, αγοράζουμε με μαύρα καπάκια και τους βάφουμε κι αυτούς!!!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aγοράστηκαν ήδη και έχω και το Trackin' (300 τμχ έβγαλε.....)

Απλά πρέπει να πάω για σπρευ....

MARATHON να με έχεις στο νού σου γιατί αν την κάνει σαν τα μούτρα του θα χρειαστώ βοήθεια  ;D ;D ;D ;D ;D

 

Πω πω τι ωραία που είναι αυτή η Explorer.... ΦΟΒΕΡΗ.... Θα του την δείξω μπας και την κάνει έτσι.

Φυσικά εμένα είχε σεταριστεί η κιθάρα με 24ταστο μάνικα ltd με reverce headstock και με emg 85/85 έπαιζε φοβερά (μέχρι που τους έβαλα στην Burny μου.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε και άλλα links για βοήθεια

http://www.espguitars.com/guitars_will.html

http://profile.ultimate-guitar.com/rammsteinrob/pictures/gear/12901/

Το πρόβλημα είναι το pickguard (η δικιά σου έχει πλαστικό?). Ήθελα να φτιάξω από λαμαρίνα αλλά δεν υπάρχει λεπτή σε "κριθαράκι", ένα που έφτιαξα από αλουμίνιο δεν με τρελλαίνει, άρα-μάλλον- θα χρησιμοποιήσω πλαστικό που θα το τυπώσω με το σχέδιο της λαμαρίνας.

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα δεν έχει ΚΑΘΟΛΟΥ pickguard και το σώμα είναι βαμμένο μαύρη λάκα. Λέω να το αφήσω σαν χρώμα βάσης και να βάψω τα υπόλοιπα χρώματα από πάνω.....

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα δεν έχει ΚΑΘΟΛΟΥ pickguard και το σώμα είναι βαμμένο μαύρη λάκα. Λέω να το αφήσω σαν χρώμα βάσης και να βάψω τα υπόλοιπα χρώματα από πάνω.....

Γίνεται (νομίζω), απλά τα spary πρέπει να μπορούν να καλύψουν το μαύρο χρώμα (χρώματα αυτοκινήτου σε τόνους παραλλαγής πιστεύω ότι θα είναι οκ). Το λούστρο όμως πρέπει να το βγάλεις,  όπως και πρέπει να τη ξαναλουστράρεις

Τι μάρκα είναι η κιθάρα είπες?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είχα περάσει λούστρο... παραγγελία το σώμα (2 κομμάτια Alder) με maple μανίκι LTD.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είχα περάσει λούστρο... παραγγελία το σώμα (2 κομμάτια Alder) με maple μανίκι LTD.

Επειδή έχω και εγώ ένα τέτοιο σώμα (που κάποια στιγμή θα το πιάσω), πές μου λεπτομέρειες για μπράτσο (και καμμιά photo δεν θα με χάλαγε), γέφυρες, ηλεκτρικά...να δώ πόσο πάνε περίπου...

Ρε studio54GR, δεν ανοίγεις ένα καινούργιο θέμα "ΕXplorer Project (και τελευταίο ελπίζω)...??

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου