Προς το περιεχόμενο

Πως θα βγάλω brutal φωνητικά στο στούντιο;


WINLOWOO

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 108
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

blackmore ή blackmore12..Δν θυμαμαι και καλα,θα σε γελασω.. ;D ;D

 

Και δεν το κραταγες? Το αλλαζουν το ονομα του Θεου? ;)

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα brutal φωνητικά (όπως και τα πολύ ψηλά ή τα πολύ χαμηλά) είναι καθαρά θέμα τεχνικής, εξάσκησης και μελέτης. Τα σχόλια τύπου "ή το'χεις ή δε το'χεις" και "δεν έχουν τεχνική απλά ξελαρυγγιάζονται", ανήκουν στο Μεσαίωνα μάγκες. Όλοι οι σοβαροί τραγουδιστές για να κάνουν σωστά brutal φωνητικά και να μην καταστρέψουν τη φωνή τους περνάνε πολλές ώρες εξάσκησης και μελέτης με ειδικές ασκήσεις και κυρίως οι επαγγελματίες τύπου Slipknot. Οι "Κόκα Κόλες" και τα "Τζακ Ντάνιελς" είναι κλασικές ελληνικές σκοταδιστικές παπαριές από "μονίμως κρυωμένους" και "κλειστούς" ντόπιους "τραγουδιστές", που προσπαθούν να δικαιολογήσουν τη μετριότητά τους με σχόλια τύπου "έχω φαρυγγίτιδα", "σκατά ήχος", "μας γάμησε ο ηχολήπτης" κτλ.,κτλ., κτλ. Αν θέλετε να τραγουδήσετε σωστά, απλά ΜΕΛΕΤΗΣΤΕ ΤΟ.

πωωωωω.αμα καταλαβαινεις οτι ο corey καποια τεχνικη συγεκριμενη απο αυτα που ακους απλα αλλαξε αφτια.συγνωμη για την αγενια,αλλα τα πολυ χαμηλα και πολυ ψηλα και τα "σωστα brutal" ειναι ποζερια!οταν τραγουδας ετσι πρεπει να νιωθεις οτι πρεπει να φωναξεις αφτο που λες μεσα απο την καρδια σου

οτι και να κανεις,εγω το κανω καλυτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 σελίδες στο βρόντο; Κοκακολα καλο για ντεθ; Aπό ΝτιΒι συφέρη; Ή Αμερική μειμπεη; Kαι το τελωνηο; Θα μου κρατήση το μανήκη; Χαλανε ιντονεσιον σε ροζ γουντ η οχι; Aν οχι πητε να πω ξαδελφο εχη Μπεημπαλ.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία λοιπόν, απ'τη στιγμή που η επαφή σου με το θέμα "φωνητική" είναι καθαρά ερασιτεχνική, μην θεωρείς ότι τα ξέρεις όλα. Οποιοδήποτε είδος τραγουδιού καταπονεί το σύστημα, όχι μόνο το brutal. Η φυσιολογία, οι ευαισθησίες και ο χρόνος κατάχρησης του κάθε ατόμου καθορίζουν τις επιπτώσεις στον οργανισμό. Ένας λοχίας δεν γκαρίζει επί 2-3 ώρες συνεχόμενα προσπαθώντας να περάσει ντραμς-κιθάρες-μπάσσο αλλά ακόμα και τέτοιες περιπτώσεις παθαίνουν ζημιά.

 

Μορφώσου καλύτερα επι του αντικειμένου (αρκεί ενα ψάξιμο στο google) και μετά να δούμε αν όντως συνεχίζεις να θεωρείς αερολογίες αυτά που γράφει ο menelaos  ;)

χμμμμ λοιπον μαλλον εσυ θα πρεπει να μορφοθεις ,ο parabol μπορει να φαινεται λιγο gay αλλα εχει απολυτο δικιο,το ξαναλεω τα φωνητικα τυπου cross ειναι απλα για ποζερια,η φωνη ειναι οπως ενας καλος amp κιθαρας δεν χρειαζετε πεταλακια και εφεδακια για να εχει γκαζια απλα τσιτονεις το gain!και αμα θελεις αυτο που τραγουδας να ακουγεται αληθινο και μεσα απο την καρδια σου πρεπει να το κανεις οπωσ το λεει ο parabol,επισης ο οργανισμος μας εχει τεραστια προσαρμοστικοτητα ο corey η οι αλλοι δεν παθαινουν κατι επειδη το κανουν 10 χρονια σε περιοδιες συνεχεια!

οτι και να κανεις,εγω το κανω καλυτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο corey η οι αλλοι δεν παθαινουν κατι επειδη το κανουν 10 χρονια σε περιοδιες συνεχεια!

Οχι μονο παθαινουν αλλα εχουν και του κοσμου τα προβληματα που με τους καταληλους γιατρους φτιαχνονται...

Τρελα προβληματα μπορουν να διμιουργηθουν!!!!!!!

 

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμμμ λοιπον μαλλον εσυ θα πρεπει να μορφοθεις ,ο parabol μπορει να φαινεται λιγο gay αλλα εχει απολυτο δικιο,το ξαναλεω τα φωνητικα τυπου cross ειναι απλα για ποζερια,η φωνη ειναι οπως ενας καλος amp κιθαρας δεν χρειαζετε πεταλακια και εφεδακια για να εχει γκαζια απλα τσιτονεις το gain!και αμα θελεις αυτο που τραγουδας να ακουγεται αληθινο και μεσα απο την καρδια σου πρεπει να το κανεις οπωσ το λεει ο parabol,επισης ο οργανισμος μας εχει τεραστια προσαρμοστικοτητα ο corey η οι αλλοι δεν παθαινουν κατι επειδη το κανουν 10 χρονια σε περιοδιες συνεχεια!

 

χαχαχαχαχαχαχα...Γεια σου ρε Baressi!! ;D ;D..Ελα να γινουμε πολλες!

 

(Σε'πιασα!!! :D :D)

Leo I 'm Suhr Tom Anderson has a Gibson

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.youtube.com/watch?v=HqT4v3QgFOo

sorry που συνεχιζω την σηζητηση αλλα σε αυτο το βιντεο αν ακουτε καποια τεχνικη ,πειτε μου,εγω ακουω καποιον πολυ τσαντισμενο απλα να φοναζει !

οτι και να κανεις,εγω το κανω καλυτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου