Προς το περιεχόμενο

Πως θα βγάλω brutal φωνητικά στο στούντιο;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

θα ηθελα να ρωτησω κατι που ισος φανει ανοητο !!! ??? ειμαι σε μια μπαντα και εκτοσ απο κιθαρα τςρα που εφηγε ο τραγουδηστησ ειπα να παρω το μερος του . λυπον κσερω οτι για να κανεις brutal φωνιτικα πρεπει να το εχεις αλλα θα ηθελα να ρωτησω οτι οταν θα παω στο στουντιο θα τραγουδισω κατευθιαν απο το μικροφωνο ή θα πρεπει να πω κατι στον στουντιακια για να προσθεσει κανα εφε αν γινετε !!!! ειμαι τελιος ασχετοσ σε αυτο το θεμα και δεν ξερω τι να κανω

 

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 108
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

θα ηθελα να ρωτησω κατι που ισος φανει ανοητο !!! ???  ειμαι σε μια μπαντα και εκτοσ απο κιθαρα τςρα που εφηγε ο τραγουδηστησ ειπα να παρω το μερος του . λυπον κσερω οτι για να κανεις brutal φωνιτικα  πρεπει να το εχεις  αλλα θα ηθελα να ρωτησω οτι οταν θα παω στο στουντιο θα τραγουδισω κατευθιαν απο το μικροφωνο ή  θα πρεπει να πω κατι  στον στουντιακια για να προσθεσει κανα εφε αν γινετε !!!!  ειμαι τελιος ασχετοσ σε αυτο το  θεμα  και δεν ξερω τι να κανω

 

 

ευχαριστω

 

straight on your face...0 εφφε,ουρλιαχτο,βοθρηλα,φωνητικες χορδες στην τσιτα...και οτι βγει... ;D ;D

Βεβαια μπορει να χρειαστει να ψαξετε για καφρο-διστη ή να το γυρισετε σε instrumental ή post rock που ειναι και της μοδας... ;D 8)

Leo I 'm Suhr Tom Anderson has a Gibson

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

straight on your face...0 εφφε,ουρλιαχτο,βοθρηλα,φωνητικες χορδες στην τσιτα...και οτι βγει... ;D ;D

Βεβαια μπορει να χρειαστει να ψαξετε για καφρο-διστη ή να το γυρισετε σε instrumental ή post rock που ειναι και της μοδας... ;D 8)

 

Ναι, μπράβο, κ άρχισε να μαζεύεις κ λεφτά για την εγχείρηση στις φωνητικές χορδές σου. Βρες κάποιον που το κάνει χρόνια κ δεν έχει προβλήματα και πες του να σου δείξει. Κάνε και κανένα μάθημα φωνητικής, θα μάθεις να προσέχεις περισσότερο το λαιμό σου.

 

Για να βγάλεις τον πιο αμερικάνικο brutal ήχο θέλεις βασικά να τον βγάζεις σωστά, κ μετά λίγα πράγματα, κανα reverb κλπ. Αν θες ήχο που να ακούγεται πιο ψηφιακός, ΤΟΤΕ θέλεις distortion. Δεν έχω ασχοληθει και πολύ βέβαια, αλλά σου ξαναλέω ΠΡΟΣΕΧΕ το λαιμό σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Υποθέτω επαναλαμβάνεται η ίδια κουβέντα που έγινε πέρσι όπως δείχνουν τα "Σχετικά θέματα" παρακάτω...

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα προσπαθήσει 2 φορες να τραγουδήσω black... Σα να έκανα γαργάρες με πινέζες και ζουμι από λεμόνι ήταν. Ετσι περιορίστηκα στο κιθαριστικό κομμάτι του πράματοστ και άφησα άλλον να κάνει τη βρωμοδουλειά. ;D

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, μπράβο, κ άρχισε να μαζεύεις κ λεφτά για την εγχείρηση στις φωνητικές χορδές σου. Βρες κάποιον που το κάνει χρόνια κ δεν έχει προβλήματα και πες του να σου δείξει. Κάνε και κανένα μάθημα φωνητικής, θα μάθεις να προσέχεις περισσότερο το λαιμό σου.

 

Για να βγάλεις τον πιο αμερικάνικο brutal ήχο θέλεις βασικά να τον βγάζεις σωστά, κ μετά λίγα πράγματα, κανα reverb κλπ. Αν θες ήχο που να ακούγεται πιο ψηφιακός, ΤΟΤΕ θέλεις distortion. Δεν έχω ασχοληθει και πολύ βέβαια, αλλά σου ξαναλέω ΠΡΟΣΕΧΕ το λαιμό σου.

Φιλε μου καλε καλε μου φιλε,κ ομως αυτη ειναι η μονη λυση...Αυτο ειναι το τιμημα του σωστου brutal φωνητικου...Βλεπε slipknot,βλεπε mudvaine...Βλεπε οτι θες...Οι τυποι δεν εχουν τεχνικη...απλα τερματιζουν τη φωνη τους...Τωρα αν θες fake,ηλιθιο brutal,πλακωσε το στα distorsion και κομπρεσσορες στην τσιτα,δες και τα instructor videos της melissa cross(=ΠΑΠΑΡ**Σ)...

Αυτα στα λεω,γιατι εχω ασχοληθει με το θεμα.... ;)

 

Leo I 'm Suhr Tom Anderson has a Gibson

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου