Προς το περιεχόμενο

Απορίες τραπεζικών διαδικασιών για paypal


kezzi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια,συγχωρεστε με που ανοιγω ενα τοσο πολυσυζητημενο θεμα απλα εχω διαβασει ολα τα σχετικα ποστ στο site και εχω απορειες ακομα,αλλα πιο ειδικου περιεχομενου.Αρχικα εγινα μελος στο ebay και στη συνεχεια στο paypal.Στο pay pal εβαλα τα στοιχεια μου οπως αναγραφοντα στη ταυτοτητα και στα σχετικα χαρτια(και στο ebay).Για να βαλω ομως λεφτα στο λογαριασμο μου στο paypal θα πρεπει οπως λεει το site να προσεξω ωστε το ονομα μου στο paypal να ειναι ιδιο με αυτο του λογαριασμου μου στη τραπεζα.εγω ομως δεν εχω λογαριασμο στη τραπεζα στο ονομα μου..μπορει ο πατερας μου να μου μεταφερει λεφτα αυτοσ στο λογαριασμο μου στ paypal ή θα πρεπει να ανοιξω δικο μου?στο profile μου στο paypal υπαρχει μια επιλογη που λεγεται TOP UP ACCOUNT.εκει εχει beneficiary name,bank,hebic,iban,transfer id.Ποιο απο αυτα δινω στη τραπεζα για να μεταφερει τα λεφτα στο paypal μου?(αν αυτο γινεται οπως ρωτησα προηγουμενως,μιας και δεν εχω δικο μου λογαριασμο). Απαντηστε μου οποιος γνωριζει σε αυτα και μετα θα ερθει αλλο ενα κυμα ερωτησεων που εχω :P ..σας ευχαριστω εκ των προτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις ΗΔΗ απαντησει στην ερωτηση σου.

 

θα πρεπει οπως λεει το site να προσεξω ωστε το ονομα μου στο paypal να ειναι ιδιο με αυτο του λογαριασμου μου στη τραπεζα.εγω ομως δεν εχω λογαριασμο στη τραπεζα στο ονομα μου

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια..αφου ανοιξω λογαριασμο στο ονομα μου θα βαλω ενα ποσο στο paypal..πιο κωδικο απο αυτους που εχει στο top up account θα δωσω στη τραπεζα?το transfer id ή to iban?νομιζω το id αλλα πειτε και σεις να σιγουρευτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΛΑ θα τα δωσεις και φυσικα ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ το ΙΒΑΝ ,χωρις αυτο ειτε δεν θα παρεις ποτε τα χρηματα σου,ειτε θα στα φανε οι προμηθειες.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοιξε έναν λογαριασμό για να τον έχεις για αυτή τη δουλειά. Είναι πολύς κόσμος που το έχει κάνει. Σημαντικό είναι να σου παρέχεται και μια κάρτα electron visa  για απ'ευθείας αγορες από διάφορα sites κατα τις οποίες θα τραβιούνται λεφτα από τον εν'λόγω λογαριασμό. Είναι πολύ βολικό. ;)

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

electron visa αν θυμαμαι καλα βγαζει η εθνικη.ειναι προπληρωμενη καρτα ετσι?

 

Οχι δεν ειναι προπληρωμενη καρτα, και βγαζουν ολες οι τραπεζες σχεδον....

Απλα με αυτην την καρτα μπορεις να κανεις αγορες σε καταστηματα με τα χρηματα του λογαριασμου σου....

Βι βιλ βι βιλ ροκ γιου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοτε δεν ειναι καλυτερα να βγαλω μια προπληρωμενη ωστε αν καποτε γινει στραβη(ξερω τωρα θα πουν ολοι οτι δε γινεται, αλλα ΛΕΜΕ ΑΝ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΤΟ ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΟ) να χασω μονο οσα εχω στη καρτα?.. ειμαι ασχετος ρε παιδια σορρυ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω έχω βγαλει της Alpha bank και δεν είχα ποτέ το παραμικρό πρόβλημα σε οποιαδήποτε αγορά είτε εσωτερικού είτε εξωτερικού. Και την έχω χρησιμοποιήσει και σε πολλά εμπορικά καταστήματα σε περιπτώσεις που δεν κράταγα μετρητα. Αν φοβασαι μην σε υπερχρεωσουν απλά μην βάζεις πολλά χρήματα στον συγκεκριμένο λογαριασμό, ή βάλε μικρό όριο αναληψης ανα ημέρα. ;)

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου