Προς το περιεχόμενο

Απορίες τραπεζικών διαδικασιών για paypal


kezzi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω έχω βγαλει της Alpha bank και δεν είχα ποτέ το παραμικρό πρόβλημα σε οποιαδήποτε αγορά είτε εσωτερικού είτε εξωτερικού. Και την έχω χρησιμοποιήσει και σε πολλά εμπορικά καταστήματα σε περιπτώσεις που δεν κράταγα μετρητα. Αν φοβασαι μην σε υπερχρεωσουν απλά μην βάζεις πολλά χρήματα στον συγκεκριμένο λογαριασμό, ή βάλε μικρό όριο αναληψης ανα ημέρα. ;)

 

+1 και γω της Alpha Bank εχω και σε ο,τι αγορε εχω κανει δεν ειχα κανενα προβλημα!

Βι βιλ βι βιλ ροκ γιου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιααα...πειτε τωρα οτι εγω ανοιγω το λογαριασμο μου,βγαζω και τη καρτουλα μου,παω στη τραπεζα και δινω τα στοιχεια του λογαριασμου μου στο paypal μαζι με 600 ευρω για να τα βαλουν μεσα.οταν περαστουν τα λεφτα στη τραπεζα, στο ιντερνετ στο λογαριασμο μου στο paypal θα φαινεται οτι εχω 600 ευρω?θελω να πω δε θα πρεπει να δηλωσω καπου στο site κατι σχετικο με το λογαριασμο που ανοιξα?ή το συστημα ειναι ετσι φτιαγμενο ωστε μολις δωσω στη τραπεζα τα στοιχεια που εμφανιζονται στο top up account απευθειας περνανε στο pay pal και αρχιζω τις αγορες? νομιζω η πρωτη αγορα πρεπει να ειναι μεχρι 100 ευρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καρτα αργει να βγει....λιγο... τωρα για το paypal δεν ξερω δεν εχω ασχοληθει πολυ αλλα πιστευω (λογικα ::)) οτι εσυ θα πρεπει να δινεις "εντολη" ωστε να μεταφερονται τα λεφτα στο paypal...

 

Οσοι ξερουν καλυτερα απο paypal θα στα πουν καλυτερα....

Βι βιλ βι βιλ ροκ γιου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχω μπλεξει τα μπουτια μου...κοιταζα τωρα στο paypal και εχει απειρα πραγματα μεσα..πρεπει να διαβαζω οδηγιες μεχρι αυριο και αναθεμα αν θα βγαλω ακρη..πρεπει να δηλωσω και ebay id?επισης εβλεπα τα ορια χρηματων και ελεγε μεχρι 1000 euro μπορω να στειλω,μεχρι 1500  το χρονο κτλ...τι κουλα εινια αυτα?παραπανω δε γινεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δειτε και κατι αλλο

 

How do I become Verified?

 

Question :

Answer :

    You must:

 

      1. Confirm your email address.

      2. Add a credit or debit card to your account.

      3. Link and confirm your card.

 

αρα μολισ ανοιξω λογαριασμο και βγαλω τη καρτα πρεπει να βαλω τα στοιχεια της στο site?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναληπτικές κάρτες είναι οι κάρτες που έχουν το σηματάκι Maestro. Οι Electron Visa είναι VISA Dual κάρτες οι οποίες χρησιμοποιούνται σαν Cash Cards και είναι στην ευχέρεια της Τράπεζας αν θέλει ΜΟΝΟΜΕΡΩΣ να τις κάνει πιστωτικές με ότι αυτο συνεπάγεται (ετήσια συνδρομή κλπ κλπ). Προπληρωμένες κάρτες έχουν σχεδόν όλες οι Τράπεζες, είναι Visa κάρτες στις οποίες προπληρώνεις το ποσό που θέλεις να ψωνίσεις και euro παραπάνω (δεν έχουν ετήσια συνδρομη αλλά κρατάνε μια μικρή προμήθεια κάτα την φόρτιση), αυτές έχουν και ανώτερο όριο συναλλαγής (στην Eurobank που ξέρω έχουν 1000 ευρώ μέγιστο (φυσικά πρέπει να τα έχεις προπληρώσει για να κάνεις συναλλαγή). Όπως σε όλες τις κάρτες αλλά και στο Paypal μπορείς να κάνεις αμφισβήτηση συναλλαγής αν κάτι δεν ήρθε ποτέ ή έχει πρόβλημα (σπασμένο-χαλασμένο-απάτη κλπ) σε όλες τις περιπτώσεις αποζημιώνεσαι 100% και φυσικά προσέχεις πάντα από που αγοράζεις (πόσα Feedback έχει ο πωλητής κλπ αυτονόητα)

Στο Paypal αρχικά έχεις μικρό όριο συναλλαγών και αφού κριθείς φερέγγυος στο ανεβάζουν αυτόματα, επίσης δίνεις πραγματικά στοιχεία Iban, όνομα, διεύθυνση κλπ, όμως Verified User γίνεσαι όμως η Andress σου ΔΕΝ γίνεται Verified αν δεν είναι USA Andress.

 

Ελπίζω να βοήθησα λίγο..... (το επάγγελμα βλέπετε.....)

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δειτε και κατι αλλο

 

How do I become Verified?

 

Question :

Answer :

    You must:

 

       1. Confirm your email address.

       2. Add a credit or debit card to your account.

       3. Link and confirm your card.

 

αρα μολισ ανοιξω λογαριασμο και βγαλω τη καρτα πρεπει να βαλω τα στοιχεια της στο site?

Ναι. Μετά θα σε χρεώσουν ένα μικρό ποσό (3 ευρώ νομίζω) και στον επόμενο λογαριασμό της κάρτας σου θα υπάρχει ένας τετραψήφιος κωδικός στη συγκεκριμένη συναλλαγή. Μόλις δώσεις και αυτό τον αριθμό, θα κάνεις confirmation της κάρτας.

 

...όμως η Andress σου ΔΕΝ γίνεται Verified αν δεν είναι USA Andress.

Την Ursula εννοείς; ??? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια βαζω τα στοιχεια της και με χρεωνουν 3 ευρω(αυτο θα φαινεται στη κεντρικη σελιδα του account μου?)..μετα θα κανω τη πρωτη αγορα μου η οποια πρεπει να εινια κατω των 100 ευρο απο την οποια θα κρατησουν και τα 3 ευρω που θα τους χρωσταω?μετα απο αυτο θα παρω το κωδικο που λεμε?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θυμάμαι η χρέωση είναι 1,5 Euro, όμως αυτό που εσένα απασχολεί είναι η αιτιολογία χρέωσης πχ Paypal 1245. To 1245 είναι το νούμερο που πρέπει να χρησιμοποιήσεις για να κάνεις επαλήθευση χρήστη και θα το δείς στο Statement της κάρτας. Μετά την πρώτη σου αγορά το αρχικό ποσό χρέωσης (1.5 euro περίπου?) θα σου επιστραφεί.

Θα σου πρότεινα να ανοίξεις λογαριασμό, προπληρωμένη κάρτα, CashCard & internet Banking στην ίδια Τράπεζα αφενός για να τα παρακολουθείς καλύτερα αλλά και για να τελειώνεις συντομότατα.

Στην Eurobank (που εργάζομαι εγώ) είναι δωρεάν όλα τα προϊόντα αυτά και τελειώνεις άμεσα (αν είσαι ή ήσουν ήδη πελάτης) Πάντως όπου κι αν πας (αν δεν υπάρχουν τα στοιχεία σου περασμένα) χρειάζεσαι εκκαθαριστικό (για να βεβαιώσεις ΑΦΜ & Διεύθυνση, ταυτότητα, και αν είσαι εργαζόμενος βεβαίωση εργοδότη με δηλωμένη δ/νση εργασίας, αλλιώς δηλώνεις άνεργος και τελειώνεις.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου