Προς το περιεχόμενο

Νεο ασμα U2.


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σε καμποσα σημεια θυμιζει ενοχλητικα Queens of the stone age.... :-\

 

λες? μπα..

 

εγώ πάλι μπερδεύτηκα, μία μου αρέσει, μία δεν μου αρέσει ::)

και αν κατάλαβα καλά και από αυτά που ακούω (οι υπόλοιποι σμηνίτες στο στρατόπεδο ;D ;D ;D), η γενική εντύπωση είναι ότι είναι μέτριο.

ας το ακούσουμε όμως και όλο το album και βλέπουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 48
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το μόνο που με μπέρδεψε εμένα είναι πως μια από τις μεγαλύτερες (ποικιλοτρόπως) μπάντες του πλανήτη με αρωγούς τρεις τεράστιους παραγωγούς, έβγαλαν ένα τόσο μέτριο (επιεικώς) τραγούδι.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ το βρίσκω επιεικώς μέτριο, χωρίς ούτε ένα σημείο που να σου σηκωνει την τρίχα, απλά τυπικές μέτριες αλλά όχι κακές μελωδίες και κάποια χιλιωειπωμένα σημεία όπως η γέφυρα πριν το ρεφραιν.

Δεν μου λέει κάτι, η μουσική βέβαια είναι υποκειμενική αλλά νομίζω ότι οποιαδήποτε μπάντα έπαιζε πανομοιότυπα το κομμάτι και δεν κουβάλαγε το ονομα U2 δεν θα είχε κανένα thread και δεν θα είχε την παραμικρή καλή κριτική..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και κάποια χιλιωειπωμένα σημεία όπως η γέφυρα πριν το ρεφραιν....

..οποιαδήποτε μπάντα έπαιζε πανομοιότυπα το κομμάτι και δεν κουβάλαγε το ονομα U2 δεν θα είχε κανένα thread και δεν θα είχε την παραμικρή καλή κριτική..

 

 

συμφωνώ και στα 2! και ας είναι (είναι πλέον?) η αγαπημένη μου μπάντα  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέτριο έως ψιλό μάπα...

 

Προσπαθώ να τo τo "δω με καλο μάτι" αλλα δεν...

 

Ας δούμε και την συνεχεια..!

 

Άλλωστε όπως λέει και ένας φίλος μου ας παίρνουμε σαν τις μέλισσες τα καλύτερα "λουλούδια" από τις διαφορες εποχές και ήδη λουλουδιών...!

 

Τελικά σήμερα βρίσκεις καλή μουσική σε όχι τόσο γνωστά η ακόμα και άγνωστα ονόματα!

 

Αυτοί (U2)  ούτος η άλλος θα πουλήσουν ότι και αν μας πλασάρουν... ;)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και να έχει ο καθένας το προσωπικό χαλί του!

Τον Edge τον ρίξανε!

 

 

 

Δεν το ριξανε ... εχει και αυτος ενα αλλα ειναι μπεζ και δεν ειναι εμφανες .

music is the answer

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα 4 μαμακες μετα απο τοσους δισκους , τοσα χρονια , μεσα σε μια στουντιαρα , που ο καθενας εχει και δικο του χαλι

και με παραγωγο (αν το προσεξατε ενας εκ των παραγωγων ...) τον brian eno ...

εγραψαν αυτο ?>??????????

 

ε εεε εε ε οχιιιι  !!!!!!!!

 

θα τραβαω τις κοτσιδες μου /./..

music is the answer

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τράβα τες όσο θες, φίλε μου... Δεν είναι καθόλου κακό να έχει τελειώσει η παραγωγική περίοδος ενός μουσικού... Το κακό γίνεται όταν του λένε: "γράψε, γιατί θα πουλήσεις"... Έτσι γράφονται οι πατάτες από εκπληκτικά, κατά τ' άλλα, συγκροτήματα, δεν πάει να 'χει ο καθένας όσα χαλιά περσίας γουστάρει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κομμάτι αν το ξανακούσεις καλα δεν ειναι κακό. Οπως είπα ειναι μέτριο χωρίς κατι ιδιαίτερο. Ομως πολλές φορές πλέον βλέπω το εξής πράγμα, τα singles να ειναι αθλια και οι δισκοι στο συνολό τους πολύ καλύτεροι. Λογικό αυτό γιατι πλέον μόνο τα ευκολόπεπτα χιτάκια πουλάνε οπότε ίσως ο δίσκος να ειναι πραγματικά καλός.. αναμονή...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα singles να ειναι αθλια και οι δισκοι στο συνολό τους πολύ καλύτεροι. Λογικό αυτό γιατι πλέον μόνο τα ευκολόπεπτα χιτάκια πουλάνε οπότε ίσως ο δίσκος να ειναι πραγματικά καλός.. αναμονή...

 

Δεν έχεις άδικο...

Είμαι, όμως, επιφυλακτικός, γιατί το "How to dismantle an atomic bomb" δεν το θεωρώ καλό δίσκο για μια μπάντα σαν τους U2, και εικάζω ότι θα είναι στο ίδιο στυλ... Τέλος πάντων, μπορούμε να περιμένουμε, και συνεχίζουμε να κουβεντιάζουμε πάνω σε κάτι απτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου