Προς το περιεχόμενο

symphonic choirs


xristos69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το μεταφέρω εδω απο ένα κλειδωμένο θέμα γιατί αξίζει το κόπο.

 

αν θέλετε την απόλυτη χορωδία δείτε εδω http://www.soundsonline.com/sophtml/details.phtml?sku=EW-165

 

ακούστε demo να πάθετε. Και το πιο τρομερό είναι οτι με ενα κόλπο σαν επεξεργαστή κειμένου γράφεις τα λόγια που θα τραγουδήσουν οι φωνές σου!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

δεν λεω πως δεν ειναι απιστευτο.ισα ισα ειναι το καλυτερο που εχω ακουσει...αλλα δεν θα θυσιασω 39 GIGA απο τον σκληρο μου + 1 EXTRA GIGA RAM...ειναι απιστευτα παραλογο...

 

και σκεψου και το αλλο:πως Ο,ΤΙ οργανα και να βαλεις απο "πισω", θα ακουγονται σαν κατσαρολες.δε γινεται να φερεις τα οργανα στο ιδιο επιπεδο με τις φωνες του προγραμματος :wink:

 

 

κατα τα αλλα.....οχι 5/5 δεν πρεπει να παρει....αλλα 10/5 :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν λεω πως δεν ειναι απιστευτο.ισα ισα ειναι το καλυτερο που εχω ακουσει...αλλα δεν θα θυσιασω 39 GIGA απο τον σκληρο μου + 1 EXTRA GIGA RAM...ειναι απιστευτα παραλογο...

 

και σκεψου και το αλλο:πως Ο' date='ΤΙ οργανα και να βαλεις απο "πισω", θα ακουγονται σαν κατσαρολες.δε γινεται να φερεις τα οργανα στο ιδιο επιπεδο με τις φωνες του προγραμματος :wink:

 

 

κατα τα αλλα.....οχι 5/5 δεν πρεπει να παρει....αλλα 10/5 :D[/quote']

 

Το αν θα χαλαλίσεις δίσκο και μνήμη για αυτό το πρόγραμμα είναι θέμα προτεραιοτήτων. Κάποιος που του χρησιμεύει θα το κάνει.

Αυτό που λες για τα όργανα που θα ακούγονται σαν κατσαρολες απο πίσω τι εννοείς? Στα demo που άκουσα στο site μόνο σαν κατσαρόλες δεν ακούγονταν η επίσης απίστευτη symphonic orchestra της ίδιας εταιρίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λεγοντας "κατσαρολες", εννοω πως τα οργανα που θα βαλεις ΕΣΥ απο πισω θα ακουγονται χαλια...γιατι δεν θα καταφερεις να φτιαξεις αναλογο ηχο ποιοτικα με αυτον του προγραμματος.

 

 

και η ορχηστρα που παιζει απο πισω ειναι real...οχι απο προγραμμα

 

Additional sounds are mostly from EastWest/Quantum Leap Symphonic Orchestra, Quantum Leap Stormdrum, and Quantum Leap RA
:wink:
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

και η ορχηστρα που παιζει απο πισω ειναι real...οχι απο προγραμμα

 

Additional sounds are mostly from EastWest/Quantum Leap Symphonic Orchestra' date=' Quantum Leap Stormdrum, andQuantum Leap RA[/i']
:wink:

 

Πραγματικη???? χαχαχα οχι φίλε μου!!! Πάντος έχει μεγάλη σημασία οτι την πέρασες για πραγματική.

λοιπον ένα ένα

 

EastWest/Quantum Leap Symphonic Orchestra δες εδω http://www.soundsonline.com/sophtml/details.phtml?sku=EW-155

 

 

Quantum Leap Stormdrum δες εδω http://www.soundsonline.com/sophtml/details.phtml?sku=EW-162

 

 

Quantum Leap RA δες εδω http://www.soundsonline.com/sophtml/details.phtml?sku=EW-163

 

 

ελπίζω να αναθεώρησες κάποια πράγματα

:wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λεγοντας "κατσαρολες"' date=' εννοω πως τα οργανα που θα βαλεις ΕΣΥ απο πισω θα ακουγονται χαλια...γιατι δεν θα καταφερεις να φτιαξεις αναλογο ηχο ποιοτικα με αυτον του προγραμματος.

 

 

:[/quote']

εδω που τα λεμε δεν ειναι επιχειρημα αυτο...

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα προγραμματα αυτα ( ειτε ειναι samples, ειτε ειναι αυτονομα VSTs ) προοριζονται για ανθρωπους που ειναι επαγγελματιες μουσικοι. Και μαλιστα, λογω του ειδους των δειγματων, μουσικοι που γραφουν κλασσικα θεματα ή soundtracks.

Εαν γνωρισει απο κοντα κανεις, εναν ξενο soundtrack composer, θα δει οτι εκει οι ανθρωποι εχουν αλλη νοοτροπια, αλλο εξοπλισμο και φυσικα, αλλη υπολογιστικη ισχυ και αναγκες! Εκτος αν πιστευετε οτι ολες οι τελευταιες δουλειες του Hollywood, εχουν πραγματικες ορχηστρες...Ξερουμε πολυ καλα, πως το στενεμα των παραγωγων, μεταφερεται σε ολους τους τομεις, και βεβαια αποκλειονται πλεον οι μεγαλες ηχογραφησεις ορχηστρων ( εκτος απο κλασσικες υπερπαραγωγες ).

Μπορει τα δειγματα Vienna ( που ειναι εκπληκτικα αξιολογα, αν και τρεχω ακομα με τη παλια φουρνια... ) να ακουγονται σε εμας "ξερα" ή "ειναι εκπληκτικα, αλλα φαινονται ψευτικα", ομως αν ολοι ειχαμε σπουδασει κλασσικη συνθεση και ενορχηστρωση, θα ξεραμε πως να τα χρησιμοποιουμε, πως να τα τοποθετησουμε μεσα στο "εικονικο" ακουστικο χωρο, με αποτελεσμα ο τελικος ηχος να θυμιζει ( αν οχι να παραπλανει ) σε εναν απλο ακροατη μια μεγαλη πραγματικη ορχηστρα...

Το ιδιο σκοπο επιτελει και αυτο το προγραμμα! Δεν προοριζεται για το καθε κακομοιρη, που εχει ενα μικρο home studio. Οχι πως τον αποτρεπει για να το χρησιμοποιησει, ομως σιγουρα τετοια προϊοντα απευθυνονται σε ανθρωπους που ξερουν τι να κανουν με αυτα...Εδω περα πρεπει να γνωριζει ο καθενας μας ανθρωπους ( αποκλειεται να μην ξερετε ουτε εναν ), που εχει παρει τρελα VSTs και hardware εξοπλισμο, και να μην ξερει τι να κανει με αυτα! Στην ιδια κατηγορια βαζω και τον εαυτο μου, πηρα τα Vienna και το ιδιο θα συμβει αμα παρω και το συγκεκριμενο προγραμμα του topic...Με λιγα λογια....δεν θα ξερω γιατι και πως να το χρησιμοποιησω ( και δεν εννοω πως ανοιγω ενα midi καναλι... :roll: Εννοω απο συνθετικης αποψης.. )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

off topic αλλά πιστεύω ότι έχει ενδιαφέρον

 

Μιας και μιλήσατε για soundtracks και ορχήστρες, έχω ένα video από τον συνθέτη του soundtrack του Babylon 5. Θα εκπλαγείτε με τον τρόπο που δουλεύει ο τύπος. Αν υπάρχει κάπου χώρος ~60Μ θα το ανεβάσω.

 

Hint. Συνθέτει την μουσική στην California και στέλνει τις παρτιτούρες στο Βερολίνο όπου remotly με τηλεδιάσκεψη είναι επικεφαλής μιας ορχήστρας 24 ατόμων. Οσο για το home studio του πρέπει να το δείτε για να το πιστέψετε.

Και όλα αυτά 15 χρόνια πριν.

 

 

Sorry για το off topic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου