Προς το περιεχόμενο

symphonic choirs


xristos69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κορυφαίο πρέπει να είναι αλλά εγώ δεν πρόκειται να γράψω ξένο στίχο.. οπότε....

 

Μα η χρήση του συγκεκριμένου προγράμματος δεν είναι να βάλεις κάποιον να τραγουδάει τα τραγούδια σου!

Απευθύνεται σε συγκεκριμένο είδος μουσικής που περισσότερο ρόλο παίζουν οι χροιές και μελωδίες των φωνών παρά το νόημα των λέξεων.Και μόνο που ξεφευγεις απο τα μηχανικά αααααααα ιιιιιιιιιιιι αρκεί.

Εγω το πρώτο που θα κάνω μόλις το κατεβάσω είναι να "αναθέσω" στην χορωδία εστω και χωρις επεξεργασία των λέξεων να τραγουδήσει μερικά χορικά του Μπαχ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

εσυ τωρα πας στο αλλο ακρο..

υπαρχουν και πολλοι που εχουν ικανοτητες χωρις να εχουν κανει τις ιδιαιτερες σπουδες (μαλλον μονο αυτοι εχουν ικανοτητες τελικα) και θα το αξιοποιησουν μια χαρα το καθε σουπερ-προγραμμα.αρκει να εχουν τα χρηματα (η οποιοδηποτε τροπο)να το αποκτησουν :wink: )

και σουπερ home studios και σουπερ μυαλα εχει η ελλαδιτσα μας. :wink:

 

Καλα σίγουρα η λύση κάπου στη μέση βρίσκεται. Φυσικα και θα επωφεληθούν πολλοί σε όποιο επίπεδο και να βρίσκονται. Απλά για να φτιάξεις πχ κομμάτια σαν τα demo αν τα άκουσες, να αξιοποιήσεις πλήρως δηλαδή το πρόγραμμα, δεν υπάρχει περίπτωση να το κάνεις αν δεν συνυπάρχουν ταλέντο και σπουδές! Το συγκεκριμένο πακέτο προυποθέτει γνώση οργανογωσίας (το ευκολο) και ενορχήστρωσης (το πολύπλοκο) για να αναδειχτεί. Είναι μια προσομοίωση ζωντανής ορχήστρας και χορωδίας. Οσο ταλέντο και ικανότητες και να έχει κάποιος, αν δεν έχει διδαχτεί τα ενα σωρό πράγματα που απαιτούνται δεν θα αγγίξει καν τη μετριότητα.

Ήχους ωραίους θα ανακαλύψει.Μελωδίες ωραίες θα γράψει. Αλλα το σωστό ηχόχρωμα των συνδυασμών των φυσικών οργάνων δύσκολα τα ανακαλύψει.

 

Ξαναλέω οτι όλοι θα το χαρούν το πρόγραμμα. Απλώς επειδή κοστίζει πολλά λεφτά δύσκολα θα το αγοράσει καποιος αν δεν είναι σίγουρος οτι θα το αξιοποιήσει. Υπάρχει βέβαια και η δυνατότητα του....."demo" ( :wink: ) αλλα είναι μεγάλο το άτιμο!!!!! :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει βέβαια και η δυνατότητα του....."demo" ( :wink: ) αλλα είναι μεγάλο το άτιμο!!!!! :roll:

 

 

ετσι μαλιστα :lol: :lol: :lol: :lol:

 

 

μην αναφερομαστε πολυ σε αυτα...θα κλειδωσει το topic στο τελος :?

 

 

αλλα.......τοσο μεγαλο 8O μια εβδομαδα τωρα εκανα να κατεβασω 12 giga...ποσο μαλλον ολο αυτο :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μουσική είναι για όλους αλλά τα μέσα για να δημιουργηθεί είναι κάτι που δεν είναι για όλους. Τουλάχιστον έτσι έχω καταλάβει... :wink:

 

Αν γενικεύαμε αυτή την άποψη θα λέγαμε ότι και η χαρά της οδήγησης είναι για όλους και όλοι πρέπει να αγοράσουν μια Ferrari καθώς μόνο αυτή προσφέρει πραγματικές συγκινήσεις...

εε?? 8O

 

Σωστά δεν με κατάλαβες, τα έγραψα πολύ βιαστικά... :? :?

Εννοώ ότι μπορεί να είναι καλό να έχει κάποιος οτιδήποτε μπορεί να θελήσει για να φτιάξει όσο καλύτερα μπορεί τη μουσική του αλλά όπως είπαν και κάποια παιδιά, άμα δεν ξέρεις (ή απλά δεν χρειάζεται) γιατί να πρέπει να έχεις το καλύτερο πρόγραμμα που υπάρχει; Και βέβαια, τα προγράμματα φτιάχτηκαν για να τα αγοράζουμε και να παίρνει ο καθένας αυτό που μπορεί, άσχετα που όλοι έχουμε υιοθετήσει το "αέρα πατέρα"...

 

Συμφωνώ ότι έχουμε μυαλό και εξοπλισμό αλλά ως λαός είμαστε και λίγο άπληστοι νομίζω... 8)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί να πρέπει να έχεις το καλύτερο πρόγραμμα που υπάρχει;

δεν το παίρνεις γιατί είναι το καλύτερο της αγοράς αλλά επειδή μόνο αυτό κάνει την δουλεία σου όπως την θέλεις, τουλάχιστον έτσι σκέφτεται αυτός που ξέρει να αγοράζει.

οι γνώσεις σίγουρα χρειάζονται αλλά έχω απογοητευθεί απο πολλούς "πτυχιούχους" ακούγοντας τις μετριότατες δουλείες τους και αντίθετος έχω μείνει άναυδος με δουλείες ερασιτεχνών που δεν ήξεραν καν τις νότες στο κλαβιε..(σίγουρα ηταν χαρισματικοί με πολύ καλό αυτί)

δεν τα ισοπεδώνω όλα βέβαια,οι γνώσεις είναι εφόδια και σου δίνουν δυνατότητες και ελευθερία να δημιουργήσεις αλλά μη φτάνουμε στο σημείο να κάνουμε μαθηματικές πράξεις αντί να συνθέτουμε..

ας υπάρχει και λίγο μυστήριο-φλόγα!!

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, διαβάζοντας όλα αυτά έχω μείνει με την εξής απορία: σε ποιο sampler παίζει αυτή η περιβόητη βιβλιοθήκη;

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως' date=' διαβάζοντας όλα αυτά έχω μείνει με την εξής απορία: σε ποιο sampler παίζει αυτή η περιβόητη βιβλιοθήκη;[/quote']

 

 

αφου λεει πως ειναι VST βρε...αρα χρειαζεται μονο το cubase... :lol: :lol:

 

 

SYMPHONIC CHOIRS comes as a VIRTUAL INSTRUMENT
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως' date=' διαβάζοντας όλα αυτά έχω μείνει με την εξής απορία: σε ποιο sampler παίζει αυτή η περιβόητη βιβλιοθήκη;[/quote']

 

 

αφου λεει πως ειναι VST βρε...αρα χρειαζεται μονο το cubase... :lol: :lol:

 

 

SYMPHONIC CHOIRS comes as a VIRTUAL INSTRUMENT

 

 

ΚΑΙ DXi! Παίζει και σε sonar δηλαδή.

 

Αξίζει να δείτε αυτο το μικρο tutorial για το πως κάνεις τη χορωδία να τραγουδαει λόγια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου