Προς το περιεχόμενο

symphonic choirs


xristos69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πάντως' date=' διαβάζοντας όλα αυτά έχω μείνει με την εξής απορία: σε ποιο sampler παίζει αυτή η περιβόητη βιβλιοθήκη;[/quote']

 

Έρχεται μαζί με μια customized έκδοση του Kompakt (Native Instruments). Αν είναι όπως το Symphonic Orchestra, τότε φαντάζομαι ότι μπορείς να φορτώσεις τα samples και στο Kontakt.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικα θα πρεπει να παιζει και στο Kontakt απλα πρεπει να εχεις κανει register τηα δειγματα πριν.Και στο Elektrik Piano της NI ετσι γινεται.Αν δεν εχεις κανει register τον player δεν μπορεις να φορτωσεις τα δειγματα στο ΚΟΝΤΑΚΤ.

 

Δεν ξερω ρε παιδια, εγω που ειδα το videaki κανα μηνα πριν επαθα την πλακα μου. Η ποιοτητα των δειγματων ειναι σαφως ανωτερη απο Voices of Apocalypse και London Symphony Of Voices. Στα δικα μου αφτια ακουγονται πολυ πιο φυσικα. To LSOV ειναι πολυ mellow και δεν εχει χαρακτηρα στα piano περασματα ενω το VOTA ειναι aggresive και τα δειγματα εχουν και πολυ θορυβο, ανεπιτρεπτο για μια τοσο ακρβη βιβλιοθηκη κατα τη γνωμη μου.

 

Οσον αφορα το χωρο, εγω προσωπικα θα αγοραζα εναν ολοκληρο σκληρο και θα τον αφιερωνα μονο στο Symphonic Choirs ΑΝΕΤΑ. Αξιζει τον κοπο.

Ε, τωρα αν ειναι να το χρησιμοποιησεις για μια-2 φορες βολεψου με κανα Miroslav Philharmonik.

Σε συνδυασμο με τα VSL τα οποια εχω θα σκοτωνει. Αλλα οπως ειπε κι ο φιλος freemindgr πρεπει να γνωριζεις πως θα τα χρησιμοποιησεις.

 

Παντως αν το κοστος του Symphonic Choirs ηταν μικροτερο (π.χ.400- 500 ευρω) σιγουρα θα το εκανα το εγκλημα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου