Προς το περιεχόμενο

SamsAmp PSA


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έψαξα να βρω σε προηγουμενα post για αυτο το preamp αλλα δεν βρηκα και πολλα πραγματα :? Σκεφτομαι να το αγορασω καπου κοντα στον χειμωνα.....προφανως απο musicstore αλλα θελω να ακουσω κριτικες πρωτα απο αυτους που μπορει να εχουν μια εμπειρια στο συγκεκριμενο μηχανημα. :wink: επισης εχω μια gt-6(που τον σεπτεμβριο θα γινει gt-8 με 50euro παραπανω :wink: ) την οποια θα την περασω με loop για να χρησιμοποιω τα εφε της,το compression sustainer της boss που δεν το αποχωριζομαι ποτε :!: και τον line6 spideII 212 150watt........

Αξιζει να δωσω μελλοντικα καποια χρηματα για το psa?Δεν τρωγομαι κι ολλας απλα ρωταω ενημερωτικα γιατι ποτε δεν χερεις :)

Σας ευχαριστω για οτι και να μου απαντισετε....... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Hello Zakk. Παρεπιπτόντως στο Rock Wave καλά έπαιξες δε λέω, αλλά πολύ ροχάλα ρε παιδί μου. Κρίμα δεν είχαμε και σαμπουάν μαζί μας..

Λοιπόν το PSA-1 το χει ο συνκιθαρίστας μου στην μπάντα.

Είναι αξιοπρεπέστατο μηχάνημα, ειδικά για την κατηγορία τιμής στην οποία υπάγεται. Δεν θα ήταν δίκαιο να το συγκρίνεις με preamps 2πλάσιας τιμής (και βάλε). Κάνει τη δουλειά του καλά για αρκετά είδη μουσικής, και κάτι άλλο που μου έχει κάνει εντύπωση είναι οτι τα ποτενσιόμετρά του ανταποκρίνονται εξαιρετικά. Επίσης είναι γρήγορο και εύκολο στο να το ρυθμίσεις. Η άλλη προσωπική μου εμπειρία από Tech 21, είναι ο Trademark 10 τον οποίο έχω και χρησιμοποιώ για μελέτη στο δωμάτιο, επίσης πολύ καλός.

Πάλι πίσω στο PSA-1 και σχετικά με τον τρόπο που σκέφτεσαι να το συνδέσεις, δεν έχω γνώμη. Συνδεδεμένο με G-major, που το ακούω καθημερινά στις πρόβες είναι τζάμι.

Αυτά για ζέσταμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Κορυφαίο!

Πριν 7-8 χρόνια ακούγοντας τον Boogie μου, τον αντέγραψα σε 2-3 preset του PSA-1 και από τότε χρησιμοποιώ μόνο αυτό για οποιαδήποτε ηxογράφηση και in-house δουλειά.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστω παρα πολυ.....

Παρεπιπτοντος δεν μου απαντησατε ακομα αν κρινετε καλη κινηση να βαλω την gt-8 με loop......εσυ yameth που το εχεις αξιζει να το χρησιμοποιησω ετσι?δεν θελω να παει χαμενη η πεταλιερα...και επισησ θελω να βαλω και το cs-3(compression) μετα το psa-1.....μηπως χανει μετα στον ηχο... :?

thanks :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το compressor-sustainer που εχω να το βαλω μετα το psa ή δεν λεει?ενα απλο πεταλακι της boss ειναι.. 8O yameth φιλε μου κι εσυ nuno με εχετε ψησει τρελα να το παρω.... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Σαν κιθαρίστας, θα το βάλεις μεταξύ κιθάρας και PSA-1, με όλα τα ωραία παρατράγουδα που συνεπάγονται.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πετάλια compressor μπαίνουν πριν την προενίσχυση. Αν δεν το θες εκεί, βάλε ένα compressor στη GT-8 που θα έχεις στο loop. Εγώ χρησιμοποιώ compression πάντα μετά την προενίσχυση.

url=http://www.soundclick.com/akisk]Akis K

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου