Προς το περιεχόμενο

Πιατα χωρίς ''ουρές''


ippex

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λίγο δύσκολο γτ είμαι Αθήνα. Ευχαριστώ πάντως! Αν έχεις καμιά ηχογράφηση πρόχειρη πόσταρε την να την ακούσουμε!!!

 

Μολις βρω ευκαιρια το βραδυ θα ανεβασω καποιο δειγμα απο ενα live..

 

Edit:Μολις ανεβασα ενα mp3 απο ενα live μας...τα crash ειναι 16 και 18 Zildjian A Custom fast crashes...πληροφοριακα το hi hat ειναι 13" K/Z και το ride Ζ powerfull ride old series...Τωρα οτι καταλαβεις απο τον ηχο καταλαβες...αλλα οπως λεει και ο chembeast πανε στον Νακα και ακου τα...ειναι το καλυτερο που μπορεις να κανεις..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καταρχήν (άσχετο) το κομματάκι πολύ ωραίο!  ;) (Ακούω αποκλειστικά ξένη μουσική και όμως μου άρεσε πολύ)

 

Στο θέμα μας. :P

Για ride εγώ έχω ένα Α custom ping ride 21''.Έχει πραγματικά πάρα πολύ δυνατή καμπάνα και μιλάμε δεν σταματάει παρά μόνο αν το ακουμπήσεις.Ένα χτύπημα και μπορεί να ακούγεται για λεπτά.Και να σκεφτείς ο χώρος μου έχει ΠΑΝΤΟΥ ricofonια.Χωρίς όμως να είναι ενοχλητικό.Εμένα προσωπικά μου αρέσει πολύ αυτός ο ήχος για ride.

 

Επίσης έχω ένα 16'' rock crash pAiSte σειρά Alpha.Είναι αρκετά bright αλλά δεν έχει μεγάλη διάρκεια.Μπορείς άνετα να παίζεις 8α ή και 16α με rock'in motion πάνω του σε ένα πιο δυνατό beat χωρίς να "ανοίγει" πολύ ο ήχος του και η ένταση του.Επίσης πολύ ωραίο είναι και το 16'' soundcaster custom της MEINL.Πραγματικά πανέμορφο πιάτο.Παρόμοια φάση.Μόνο είναι λίγο πιο πρίμο και πιο δυνατό από το pAiSte.

 

Τα pAiSte τσεκαρέ τα στο drumstore.Tα ΜΕΙΝL Χαριλάου Τρικούπη 1.(Τρίμης?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας! :)

Μεσα στην επόμενη βδόμαδα θα αρχίσω τις βόλτες στα μαγαζιά να ρίξω μια πρώτη ματιά και ότι ακούω θα το σχολιάζω σε αυτό το thread. Εννοείται πως η συζήτηση συνεχίζεται και όσες περισσότερες προτάσεις τόσο το καλύτερο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι τώρα μου άρεσαν πιο πολύ απ όλα όσα άκουσα στο internet. Θα έχει ο Νάκας όλη τη σειρά για δοκιμή άραγε? Δεν την έχει καν στη σελίδα του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Ακου το κομμάτι drum track

http://www.soundclick.com/bands/default.cfm?bandID=756906

(Δεν είναι δικό μου)

 

Tα πιατίνια είναι

-14" HHX Evolution Hi Hats

-10" AA Splash

-15" AAX Dark Crash

-16" HHX Evolution Crash

-17" HHX Evolution Crash

-18" HHX China

-21" HH Raw Bell Dry Ride

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος!

Το crashaki που ακούγεται με τον ψηλό τόνο το 15άρι είναι? Αυτό δεν μ αρέσει καθόλου.

Ο ήχος που ψάχνω ακριβώς είναι αυτό το crash που βαράει στο 2.24-2.26!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάτι στην αγορά το οποίο να βγάζει παρόμοιο ήχο αλλά να μήν είναι τόσο ακριβό ή είναι μονόδρομος??

Θέλω να πω ότι ναι μεν το καλό κοστίζει αλλά νομίζω πως δεν χρειάζεται να δώσω τόσα λεφτά για να παίζω μόνο μέσα στο σπίτι μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου