Προς το περιεχόμενο

Πιατα χωρίς ''ουρές''


ippex

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ωραία τα Α custom θεωρούνται στα crash ως σχεδόν πιατίνια αναφοράς και allround χαρακτήρα. Η γνώμη μου είναι πήγαινε στο νάκα ή αλλού και άκουσέ τα πρώτα μην κρινεις με βάση την γνώμη άλλων και σίγουρα βιντεάκια οπου ο ήχος έχει περάσει από μικρόφωνα και επεξεργασία. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εισαι Θεσσαλονικη παντως μπορεις να ερθεις απο το στουντιο να ακουσεις τα δικα μου A Custom..

 

Λίγο δύσκολο γτ είμαι Αθήνα. Ευχαριστώ πάντως! Αν έχεις καμιά ηχογράφηση πρόχειρη πόσταρε την να την ακούσουμε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Drumstore δεν έχουν καθόλου Zildjian και κατα καιρούς φέρνουν κ κάποια ελάχιστα Sabian. :(

Πρέπει να πάω στον κεντρικό Νάκα κάποια στιγμή να δώ τι θα υπάρχει κ εκέι για δοκιμή. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aφού έχεις στο μυαλό σου τι ήχο θες μην κολλάς σε μάρκες. Άκουσε ότι υπάρχει και διάλεξε.

 

Σίγουρα! Μπορεί να κινηθώ σε Bosphorus για ακόμα μια φορά μιάς κ έχω μείνει πολύ ευχαριστιμένος απο το Gold hihat μου αλλά δεν ξέρω ποιές σειρές να κοιτάξω για dark ήχο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)17" Sabian AAX dark crash(Very thin and high projection with a pretty fast decay and a darker sound)

2)Istanbul Agop Signature

3)Vintage K Zildjians ή constantinople

4)Meinl Byzance Jazz

5)Bosphorus Masters

6)Zildjian μερικά από  K Custom

7)Paiste Traditionals και μερικά απο Dark Energy line

8)Sabian HH

Mε κάθε επιφύλαξη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα! Μπορεί να κινηθώ σε Bosphorus για ακόμα μια φορά μιάς κ έχω μείνει πολύ ευχαριστιμένος απο το Gold hihat μου αλλά δεν ξέρω ποιές σειρές να κοιτάξω για dark ήχο...

 

Εχω απο Bosphorus    σε HiHat το Versa series  14' φερμένο απο Istambul προ διμήνου, είναι λίγο dark και έχει δυνατό ήχο στο  κλείσιμο. Το διάλεξα απο κάτι άλλα της σειράς Antique και New Orleans που είχαν πιο μπάσο ήχο.Οταν το άκουσα έπαθα..

Επίσης απο Διαμαντόπουλο έχω 20' ride και 16' thin crash σειράς traditional ,πήρα και 14' crash αλλα το γύρισα πίσω γιατι στο Studio ήχε μπάσο ήχο και είχε λιγότερο "χαρακτήρα " απο το αντίστοιχο 2002 που έχω.

Το 16' Crash  έχει τον τυπικό Τούρκικο κρας ήχο χωρίς ουρά.

 

Αν θέλεις dark ήχο θα πάς στη σειρά Turk αλλα νομίζω δύσκολα θα τα βρείς Ελλάδα.

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου