Προς το περιεχόμενο

Πιατα χωρίς ''ουρές''


ippex

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι σε δίλλημα μεταξύ Gold και Traditional από Bosphorus. Τα gold είναι σα να λέμε traditional brilliant. Μήπως όμως είναι πολύ bright για αυτό που ψάχνω ή είναι απλά οκ ο τόνος τους για όλες τις χρήσεις? Υπάρχει μια σελίδα που τα έχει όλα, αν μπορεί κάποιος με πιο έμπειρο αυτί ας μου πεί μια γνώμη...

http://www.cymbalsonly.com/index.htm

Ψάχνομαι για 16, 18 crash 20 ride 14 hihat των σειρών traditional και gold.

Κ πάλι σας ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια! :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το παραπάνω link το έχω ψάξει και εγώ χωρις να μπορώ να καταλήξω κάπου.

Οι διφορές δυστηχώς δεν ακούγονται ευκολα απο τα μικρόφωνα..

Απο την άλλη δηλώνω ευτυχής κάτοχος δύο κομματιών της σειράς traditional (16,20)  αν και  βασικά ειμαι ..κιθαρίστας.

Τι μουσική όμως παίζεις ? γιατι αν τα θέλεις για metall μαλλον δεν θα σου κάνουν..

Και για πες μου απο που έχεις σκοπο να τα  αγοράσεις ,απο Ελλάδα? μάλλον δεν θα βρείς ποικιλία..

Απ έξω? δεν θα τα ακούσεις πρώτα , γουρούνι στο σακι θα πάρεις?

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαμαντόπουλο στη Σόλωνος! Επίσημος αντιπρόσωπος Bosphorus, έχει έκθεση και κάνει πολυ καλές τιμές μετρητοίς (πολύ καλύτερες απο όλα τα intermetαδικα). Απο μουσική τώρα θέλω να παίζω τα πάντα (ας πούμε γύρω γύρω rock φάση αλλά όχι απολέιστικά)  αλλά δεν βαράω δυνατά οπότε δν θα χω πρόβλημα να σπάω πιάτα είτε metal παιζω είτε jazz... Θέλει ψάξιμο το άθλημα! Πάντως σε αυτά τα λεφτά δεν υπάρχει και μεγάλος ανταγωνισμός οπότε πιστεύω με κάνα δυο βόλτες απο κεί θα καταλήξω σε κάποια σειρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου