Προς το περιεχόμενο

Κλίση σε bridge μαγήτη


avalon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σου Άβαλον με το ωραίο νικ.  :) Κατ'αρχήν, φάτσα κάρτα στην πρώτη σελίδα:

Αποφεύγετε ασαφείς τίτλους, όπως “έχω μια απορία”, “κάποιος ας βοηθήσει”, “μια απλή ερωτησούλα”, “τι είναι”, “βοήθεια έχω πρόβλημα”, "Heeeelp", "ένα clip", κ.τ.λ.

Άλλαξε τίτλο στο θρεντ σου προς κάτι πιο αντιπροσωπευτικό (πχ "κλίση σε bridge μαγνήτη").

 

Kατά δεύτερον, ίσως πράγματι να είναι φυσιολογική αλλά πρέπει να βγάλεις και καμιά φωτό για να την δούμε κι εμείς - ίσως μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε καλύτερα...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφορά στον ήχο δεν θα έχεις.Ή και να έχεις δεν θα την ακούσεις.Δεν ξερω αν θα επηρεάσει το intonation όμως επειδη η μία πλευρά είναι σχετικά κοντά έτσι πως το βλέπω.

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μπορείς συνήθως να το φτιάξεις αν βάλεις από κάτω ένα λεπτό σφουγγαράκη που θα τον κρατήσει παράλληλο με την επιφάνεια του σώματος καθώς θα σφίγγεις τις βίδες. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφορά στον ήχο δεν θα έχεις.Ή και να έχεις δεν θα την ακούσεις.Δεν ξερω αν θα επηρεάσει το intonation όμως επειδη η μία πλευρά είναι σχετικά κοντά έτσι πως το βλέπω.

 

θα παίξει πρόβλημα μόνο αν η μια πλευρά του μαγνήτη είναι πολύ κοντά στη χορδή και την τραβάει.

Πάντως το έχω δει και αλλού αυτό, δεν είναι κάτι σπουδαίο. Αν σου τη δίνει κάνε αυτό που λέει ο προλαλήσας.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ΕMG εχουν σχετικα ασθενεισ μαγνητες (οχι σε εξοδο , σε τεσλα...) οποτε θεμα να τραβαν τις χορδες αποκλειεται (Η ιδια η εταιρια στις οδηγιες εγκαταστασης το λεει και μαλιστα λεει να εγκαθιστανται οσο το δυνατον πιο κοντα στις χορδες). Απο αποψη ηχου παλι το μισο με ενα χιλιοστο διαφορας αποστασης απο τις χορδες παλι δεν παιζει ρολο οποτε μην ανησυχεις. Αισθητικα αν δεν σου αρεσει βεβαια διορθωσε το οπως αναφερθηκε παραπανω.

Let's make some NOIZ !!! (αφου αυτο μπορουμε.....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ γενικά μίλαγα για τους μαγνήτες και το αν τραβούν τις χορδές.

 

Πάντως η όλη σκέψη γύρω από αυτήν την "ανορθόδοξη" τοποθέτηση των μαγνητών είναι ότι οι τυλιχτές χορδές έχοντας περισσότερη μάζα, απαιτούν και περισσότερο πεδίο για να "αναλυθούν" από τον μαγνήτη σε σχέση με τις καντίνι χορδές. Στο πολύ πολύ μπακαλίστικο αυτό.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου