Προς το περιεχόμενο

Mac Os - Logic, Korg Micro X problem


ChrisIDH

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάνε μου μια χάρη (έτσι από περιέργεια). Άνοιξε το Gargeband που έχει από τη μαμά του το MAc και δες εάν το βλέπεις και παίζει

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι midi γραφω , αλλα πιστευω οτι μπορει να παρει ηχο επειδη το εχω συνδεσει με το usb του korg γι'αυτο ! αλλα δν εχω καρτα ηχου κ εκει μαλλον ειναι το προβλημα, σ'ευχαριστω για την απαντηση !

 

Αχαχαχαχ θα σε μαλώσω....

Το usb του korg δεν στέλνει ήχο, αλλά μόνο midi. Δες εδώ http://www.korg.com/Product.aspx?pd=264

και πιο πριν εδώ:

Το συγκεκριμένο synth δεν γράφει Audio μέσω του USB αλλά μόνο midi. Σύνδεσέ το στο line in της κάρτας ήχου και ηχογράφησέ το κανονικά  ;)

 

Και ούτε το garageband θα το δει για να το περάσει στο bounce, καθώς θα σου κάνει ότι και το logic. Απλή λογική συνδεσιμότητας συσκευών.

 

 

Οπότε πας για κάρτα  :)

 

 

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δανειστηκα μια καρτα lexicon alpha , πηρα κ καλωδια trs εβαλα στο main output του synth και στο line in της καρτας .. κ παλι δν εχω αποτελεσμα ..  :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πότε, όταν ηχογραφείς ή στο playback? Στο audio κανάλι έχεις δώσει τη σωστή είσοδο της κάρτας;

Με λίγα τί έχεις κάνει;

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου