Προς το περιεχόμενο

Midi controler και synth software?


Capdi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρα παιδια!

Εχω ενα midi controller και για απλες ηχογραφησεις χρησιμοποιω το audacity επειδη ειναι απλο και ελαφρυ..

Μεχρι τωρα οι ηχογραφισεις γινοντουσαν με κιθαρα...

Θα ηθελα να ρωτησω ποιο synth software να κατεβασω ωστε να να ειναι ελαφρυ και και να δουλευω με το midi controller αλλα και πως θα τα συνδεσω ολα αυτα μαζι και να ηχογραφησω...

Αυτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτα πες μας τι λειτουργικο δουλευεις??

Οταν λες να κατεβασω??? Σπασμενα??? Free???

Αν λες για σπασμενα δεν θα παρεις απαντηση καθος στο φορουμ απαγορευεται αυστηρα η αναφορα σε σπασμενα.

 

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ειμαι τελειως ασχετος απο software synths και τετοια..Εγω το μονο που θελω ειναι να φτιαχνω καποια beats με καποιυς ηχους synths και να τα ηχογραφω σε πρωτη φαση..Παλια ειχα ενα γνωστο που μου εδινε σπασμενα..

Δηλ με ενα cubase Κανω δουλεια?

Και κατι τελευταιo αλλα σημαντικο..Οποτε ειχα ενα ψηφιακο κλαβιε με ηχους δε μπορουσα να συνδεσω το midi κλαβιε μου ωστε να παιξω real time...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Capdi, δεν γίνεται να λάβεις βοήθεια έτσι όπως εξελίσσεται το θέμα.

Όντας τελείως άσχετος (όπως λες), θέτεις ένα τελείως γενικό ερώτημα που πραγματικά κανείς δεν θα μπορέσει να σου απαντήσει γιατί δεν θα ξέρει τί να απαντήσει.

 

Για να τα πάρουμε με τη σειρά, πρέπει να μας πεις τί εξοπλισμό έχεις για ηχογράφηση, τί όργανα θέλεις να ηχογραφείς, τί μουσική θέλεις να φτιάξεις και αν θέλεις να αλλάξεις περιβάλλον εργασίας ή να κρατήσεις το Audacity.

Επίσης, θα πρέπει να κάτσεις να ψάξεις τις συνδεσμολογίες και κάποια άλλα βασικά κομμάτια ενός home studio, υπάρχουν στο forum αρκετά σχετικά θέματα για αρχάριους.

 

Κοινώς, δεν γίνεται να τα κάνουμε όλα χωρίς να κουραζόμαστε πού και πού. ;)

Και προς Θεού, μακριά από Cubase και τα συναφή, δεν είσαι για να μπλέκεις με τέτοια προς το παρόν...

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ενα midi controller της evolution και το audacity..Το Pc μου ειναι καπως παλιο για να μπορει να αντεξει καποιο βαρυ προγραμμα,γι'αυτο και κραταω το audacity που ειναι απλο και ελαφρυ..

Aυτο που με ενδιαφερει κυριως σε αυτη τη φαση ειναι να φτιαξω καποιες δικες μου λουπες για rap μουσικη.

Μεχρι τωρα ηχογραφουσα κιθαρες και ηταν πιο απλα τα πραγματα απο θεμα ηχογραφισης...

 

Δεν ειναι οτι βαριεμαι να ψαξω μονος μου απλα δε φανταζομουν οτι ειναι τοσο πολυπλοκη διαδικασια...

Θα ψαξω και στο φορουμ που λες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου