Προς το περιεχόμενο

Eνισχυτης Fender Super Champ XD?


ELalek

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

επίσης θα αρχίσουν να εμφανίζονται και κάτι τέτοιοι:

 

http://www.thomann.de/gr/epiphone_valve_senior_combo.htm

 

http://www.thomann.de/gr/epiphone_valve_senior_head.htm

 

http://www.thomann.de/gr/epiphone_valve_junior_hot_rod_head.htm

 

Πάντως το 2009 μας ήρθε με αρκετούς νέους ενισχυτές ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες αργότερα...

Παιδιά το έχω πάρει το ενισχυτάκι . Χρειάζεται κάποια modes και σκοτώνει.Τις έχω κάνει και έχω δεί τεράστια διαφορά σε καθάρα ,σε headroom,κτλ.Συγκεκριμένα άλλαξα το ηχείο το οποίο μανίσιο ειναι εντελώς μάπα.Εβαλα το eminence rajin cajun το οποίο είναι ότι καλύτερο για το ενισχυτάκι και σχετικά οικονομικό.Είναι 75 βατ και επιτρέπει στον ενισχυτή να παραμορφώνει σε μεγαλύτερες εντάσεις,και προσθέτει και λίγο ένταση.

2ο  Πέταξα τις λάμπες που είχε και έβαλα μια mesa boogie προενισχύτρια και 2 JJ6V6 τελικές.Το ενισχυτάκι μετα απο αυτά έχει μεταμορφωθεί. Αν έχεις σωστό (drummer) και σηκώσεις τον ενισχυτή λίγο ψηλά μπορείς να παίξεις σε πρόβα κανονικά. Επίσεις υπάρχουν και οι τρόποι να του βάλεις μικροφωνο ή να τον βάλεις σε καμπίνα μέσω line out.Mε αυτούς τους 2 τρόπους μπορείς να παίξεις κανονικά και σε live. To πρώτο κανάλι έχει τον κλασικό blackface ήχο και με το 2ο έχεις πολλές επιλογές.Τα γράφω όλα αυτά γιατί είδα ότι πολλοί γράφουν αρνητικά σχόλια χωρίς να έχουν παίξει τον ενισχυτή αλλά απο ότι έχουν ακούσει.Τέλος πάντων.Ο ενισχυτής αξίζει τα λεφτά του με το παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να παιξεις σε καμπινα με το Line out?

εισαι σιγουρος οτι δουλευει αυτο;

εννοω το εχεις δοκιμασει;

(η εννοεις απο το line out σε P.A. η κατι τετοιο και μετα σε καμπινα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα γράφω όλα αυτά γιατί είδα ότι πολλοί γράφουν αρνητικά σχόλια χωρίς να έχουν παίξει τον ενισχυτή αλλά απο ότι έχουν ακούσει.Τέλος πάντων.

 

Σεβαστή η άποψή σου, και καθόλου απίθανο να ανεβαίνει κατηγορία με την αναβάθμιση. Να σημειώσω μόνο (α) ότι η Mesa Boogie προενισχύτρια είναι μια απλή ψιλομουφέ κινέζικη και τίποτα παραπάνω (επομένως ίσως δεις ακόμη μεγαλύτερη βελτίωση αν βάλεις κάποια όντως καλύτερη, πχ. TungSol), (β) πως και τον έχω ακούσει, και τον έχω δοκιμάσει αυτοπροσώπως.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να παιξεις σε καμπινα με το Line out?

εισαι σιγουρος οτι δουλευει αυτο;

εννοω το εχεις δοκιμασει;

(η εννοεις απο το line out σε P.A. η κατι τετοιο και μετα σε καμπινα ;)

 

Γράψε λάθος.speaker out ήθελα να πώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου