Προς το περιεχόμενο

Μεταμεσονύχτιο je ne sais quoi κλιπ


Jasemeister

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ! Πάρτε άλλο ενα κλιπ. Πείτε εντυπώσεις, κάντε κριτική, δώστε μου ψήφο εμπιστοσύνης για τις επερχόμενες εκλογές. Μακροΐσκιωτε feel free to apply mastering  8)

 

Είναι ουσιαστικά η πρώτη εγγραφή-δοκιμή (εντελώς πρόχειρη όπως θα διαπιστώσετε) που κάνω σε προετοιμασία του 4ου Νοιz jam, με τον λαμπάτο ANAX, ενα όφωνο t.bone, η Epi Boneyard στα καθαρά καρφί στον ενισχυτή με το neck pickup, η Gibby V με το neck pickup στα βρώμικα μέσα από Metal Zone  :o και EQ. Έβαλα και μια κατεστραμμένη one-take φωνή στο όφωνο να μην είναι και τελείως γυμνό χωρίς μπάσσο και ντραμς. Το βρώμικο πήρε λιιιιίγο κομπρέσσορα, όπως και η φωνή, η οποία πήρε και ενα κουλό reverb.

 

Η προενίσχυση του όφωνου ήταν η μαμίσια της Edirol M-16DX, με το gain στο 50%. Η μίξη έγινε μέσα από το καθόλα "αξιοπρεπές και επαγγελματικό" DAW μου, το Sonar 7.

 

Cheers!

 

 

υ.γ. οι χορδές κατά SF πρότυπα είναι προϊστορικές και έχουν περάσει προ πολλού το όριο συνταξιοδότησης ένεκα της οικονομικής κρίσεως.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρων clip. Μου άρεσε τα καθαρά στην κιθάρα σου, αν και θα τα προτιμούσα λίγο πιο ''φυσικά''. Επίσης η κιθάρα με το overdrive είναι πολύ πιο δυνατά από όλα τα υπόλοιπα. Δεν μου άρεσε πολύ ο ήχος στην παραμορφωμένη κιθάρα αλλά αυτό συμβαίνει επειδή δεν μου πολύαρέσει το metalzone. Έχεις την ψήφο μου!

Και οι Les Paul θα ουρλιάζουν στο φεγγαρόφωτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την ψήφο Vintager! Φαντάζομαι σαν "φυσικά" καθαρά εννοείς με μονό μαγνήτη; Όντως το βρώμικο είναι πολύ δυνατά.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ! Πάρτε άλλο ενα κλιπ. Πείτε εντυπώσεις, κάντε κριτική, δώστε μου ψήφο εμπιστοσύνης για τις επερχόμενες εκλογές. Μακροΐσκιωτε feel free to apply mastering  8)

 

 

Βρε jasse μην τα πετάς αυτά έτσι γιατί θα με πάρουν με τις λεμονόκουπες!!.. ;D ;D

 

Μπορείς απλά να λές: "Θέλεις να το ....πειράξεις??!" ;)

 

 

You have my vote too... :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου