Προς το περιεχόμενο

Μετατροπή ήχων σε format Motif & Tyros


kokostur

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλε μου καλέ MOTIFNICK δεν σε έκραξα. Προς Θεού! Απλά μετέφερα τις εμπειρίες μου. Ασχολούμαι με το sampling κάμποσο καιρό (μιας και έχω το ΑΚΑΙ Ζ4) και έχω δοκιμάσει κάμποσα προγράμματα.

 

Η αλήθεια όμως είναι πως δεν το ήξερα ότι έχει κυκλοφορήσει έκδοση του Translator για Motif. Γιαυτό όμως υπάρχει αυτό το φόρουμ. Να να μεταφέρουμε τις γνώσεις μας και τις εμπειρίες μας.

 

Να'σαι καλά φίλε MOTIFNICK για την πληροφορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το translator chickensystem ειναι για το μοτιφ και μαλιστα εχει και ειδικη εκδοση για το motif χωρια!!! ειμαι 10000000% σιγουρος ετσι..

 

Παρεμπίπτοντος, γνωρίζεις αν το Translator διατηρεί το δείγμα (π.χ. ένα στερεοφωνικό δείγμα ΑΚΑΙ) stereo και μετά το converting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' όσο γνωριζω το Tyros 2 δεν κανει sampling απλά φωτώνει δείγματα στην κάθε νότα και σίγουρα δεν έχει καμία σχέση με του xs.

 

 

Αυτήν την εντύπωση μου έχει δώσει το manual του Tyros, όμως θα ήθελα και την επιβεβαίωση (ή διάψευση) κάποιου φίλου που να το έχει.

 

Υπάρχει κανείς;;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου