Προς το περιεχόμενο

Που πηγανε οι Gibson Explorer ??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δηλαδη τα ανεβάζουν 200% για τα ανυποψίαστα ψάρια και για αυτούς που ξέρουν τι παίζει απο τιμές τους κάνουν κανονικές?Έχει γίνει πάγια τακτική αυτό το πράγμα στα ελληνικά μαγαζιά να καταλάβω?

 

Ελλάδα είμαστε ρε παιδιά, δεν είναι η ιδανική χώρα γιά ανυποψίαστους! Και παζάρια παίζουν, και πολλή κοροϊδία, και άτομα γιά σφαλιάρες, και καλές περιπτώσεις. Ψαχτείτε (γενικώς) και χαμένοι δε θα βγείτε. Εξ' άλλου, σουρεαλιστικό-οριεντάλ παζάρι είναι όλη η φάση, απολαύστε το, έχει πολύ γέλιο κάποιες φορές (πού να τη βρείς την όρεξη όταν παίζουν με τα λιγοστά σου φράγκα θα μού πεις τώρα, αλλά αυτό είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο coda εστειλα εμαιλ και μου ειπανε οτι δεν εχουνε στοκ.

 

Ο ριχαρδος την ιδια κιθαρα (νατουραλ με τρεμολο) μου ειπε 1400.

Εχει πολλη πλακα που οταν τους λες "ποσο εχει κατι" σου λενε "κατσε να δω" και ψαχνουν να βρουν δηθεν μ..κιες και χρησιμοποιουν την αστειοτατη φραση "βγεινει στα..." αντι "εχει τοσο". Δηλαδη που ακουστηκε ρε παιδια να μην υπαρχουν στανταρ τιμες? ΛΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ. Εγω σε ελληνα πολυ δυσκολα θα δωσω ξανα λεφτα (οχι οτι εχω δωσει πολλες φορες αλλα τεσπα). Και για την εξπλορερ αρχικα μου ελεγε κατι μπουρδες για 1800 και μολις του ειπα οτι "δεν ενδιαφερομαι για τετοιες τιμες" και οτι "την εχω ψαξει αρκετα για αυτην την κιθαρα" αρχισε να μου λεει για 1000-1330 ευρω (που ειναι η "νορμαλ" τιμη στην ελλαδα)

 

Ρε klhronomos, τι ακριβως να απολαυσουμε απο αυτο το χαλι μας δουελευεις !?  ???

Gibson Explorer.Telos

www.myspace.com/nervisequin

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ναι ενα τευτέρι εκεί κοιτάνε κ σου λένε μετα το διαστημικό ποσο.Βασικά δεν νομίζω να τα αγοράζουν οι ίδιοι τραγικά ακριβά.Απλά θέλουν με 2 ενισχυτές να πληρώσουν ενοίκιο και υπαλληλο.... Θέλω μια φορά να πάω με τον κατάλογο απο το musicstore να δώ τι θα μου πούνε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε klhronomos, τι ακριβως να απολαυσουμε απο αυτο το χαλι μας δουελευεις !?  ???

 

Από αυστηρά καλλιτεχνικής άποψης εννοώ Rory, ο σουρεαλισμός είναι πάντα ενδιαφέρων. Πόσο μάλλον in the mix με οριεντάλ στοιχεία. Για να κάνεις τη δουλειά σου, υπάρχουν και οι σοβαροί επαγγελματίες και το net, (και τα μεταχειρισμένα) μην κοιτάς που έπεσες στη λούμπα τη συγκεκριμένη εποχή με το συγκεκριμένο μοντέλο. Οι υπόλοιποι είναι απλώς ΓΙΑ ΓΕΛΙΑ και έτσι πρέπει να τούς αντιμετωπίζουμε νομίζω, μή στραβώνεις... Εξ' άλλου, κατά πώς πάει το πράμα δεν θα τούς ανεχόμαστε γιά πολύ ακόμα, σιγα-σιγά θα πάρουν τον π@ύλο οι περισσότεροι ελλείψει κορόιδων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως για να μην πετάμε διάφορα δεξιά και αριστερά, παζάρια γίνονται και σε όλα τα μουσικομάγαζα του εξωτερικού, εκτός των περιπτώσεων thomann muusicstore, dv, τα οποία δουλεύουν περισσότερο ως supermarket.

Απλά στην Ελλάδα μιας και δεν υπάρχει ακόμη ο ψαγμένος καταναλωτής, ξεκινάνε με υψηλότερες αρχικές τιμές. Σιγά σιγά αυτό αλλάζει, αν και θα έλεγα ότι πλέον σε πολλές περιπτώσεις είμαστε ανταγωνιστικοί των ευρωπαίων.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"βγεινει στα..." αντι "εχει τοσο"

Απλά στην Ελλάδα μιας και δεν υπάρχει ακόμη ο ψαγμένος καταναλωτής, ξεκινάνε με υψηλότερες αρχικές τιμές.

Οι πιο παλιοι ειναι εκπαιδευμενοι, κανουν περισσοτερες πραξεις στο 'κομπιουτερακι', σου λενε 'βγαινει στα' παρατηρωντας σε πολυ προσεκτικα, ωστε πριν προλαβεις να σηκωσεις φρυδι ή να ανοιξεις το στομα σου να σου πουν 'αλλα μπορω να το αφησω τοσο'.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πειράζει ας ανεβούν οι τιμές μπας και ξεκολλήσουμε απ'το GAS και ασχοληθούμε και λίγο με τις κιθάρες που έχουμε. Αν πουλήσουμε και μερικές ακόμα καλύτερα.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πειράζει ας ανεβούν οι τιμές μπας και ξεκολλήσουμε απ'το GAS και ασχοληθούμε και λίγο με τις κιθάρες που έχουμε. Αν πουλήσουμε και μερικές ακόμα καλύτερα.

...μεγαλη κουβεντα ειπες φιλτατε...αλλα δυστυχως τα ναρκωτικα δεν κοβονται ευκολα τα ρημαδια...

 

+2112  ;)

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου