Προς το περιεχόμενο

Avalanche-Μια Στιγμή το νέο μας τραγούδι!!!


RogerWaters15

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα , στο συγκρότημα που παίζω ηχογραφήσαμε κάποιες διασκευές και ένα δικό μας τραγούδι.Λεγόμαστε Avalanche.

Εγώ παίζω κιθάρα(πιστεύω να το έχετε καταλάβει!!! ;D ;D) και κάνω και κάτι δεύτερες φωνές μόνο στο ρεφραιν του δικού μας τραγουδιού και στο cover των Killers που σε ένα σημείο τραγουδάμε όλοι μαζί!! ;D

Το δικό μας το ανεβάσαμε και στο youtube σε μορφή slideshow από

φωτογραφίες.

 

Το δικό μας είναι αυτό εδώ, λέγετε "Μια στιγμή":

http://www.youtube.com/watch?v=knvO7Aash0Y

 

Αυτό και τα υπόλοιπα μπορείτε να τα βρείτε στο MySpace μας εδώ:

http://www.myspace.com/avalanchespace

 

Περιμένω κάθε είδους κριτικές. :)

 

P.S.Στο James το slide το έχω ψιλοξεφτιλίσει ;D(με την κακή έννοια) οπότε μην με θάψετε πολύ για αυτό.

 

..but the sun is eclipsed by the moon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο ρε Roger, το συμπάθησα το τραγούδι  ;)

 

Λίγο να δουλέψετε στο κούρδισμα των οργάνων σε μερικά σημεία και να γίνει λίγο πιο "tight" o ντράμμερ και η πληκτρού και είστε τζετ. Στα συν η δουλειά στη φωνή, λίιγο στα πλην ότι η κιθάρα ξύριζε σε κάποια σημεία.

 

Good work  8)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks ρε!

Πιστεύω πως έπρεπε να είναι ποιο δυνατά τα πλήκτρα στην μίξη.

Κατα τα άλλα ιδιαίτερη επεξεργασία δεν μπορούσαμε να κάνουμε γιατί πρέπει να το στείλουμε στο Schoolwave και πρέπει να είναι ηχογραφημένο live και χωρίς επεξεργασία.

..but the sun is eclipsed by the moon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H φωνή μου άρεσε. Γενικά το κομμάτι δεν είναι στυλ μου κλπ, αλλά για το είδος σας ωραίο ακούγεται.

Με χάλασε το κλασικό και τετριμμένο ανέβασμα (νομίζω σε ρε ανεβαίνετε εκεί) κάπου στο 3:37.

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστο κομματι ,

 

λιγο μου κακοφανηκε , στα λογια , που το κομματι αδειαζει και ακουγεται ενα 'ρηχο ' πιανο σε καποιες φρασεις , θα προτιμουσα εκει καποιο πιο γεματο backround ... αλλα καθε ειδος εχει τα δικα του 'τερτιπια' οπως και τα γουστα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου