Προς το περιεχόμενο

My Custom Shop


marathon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι Strat θέλουν "κομπίνες" στα σχέδια γιατί έχουν καμπύλες (ενώ οι Tele είναι για τη πλάκα!).

Από ότι είδες σε αυτήν εδώ έχω τυπώσει και το Pickuard (άρα μπορείς και εκεί να κάνεις πράγματα)..

 

που θα βρω ας πουμε γραμματα σχεδια κτλ για να επιχηρησω??εχεις καποιο site που τα προμηθευεσαι?

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ουπς!! πως το εκανα αυτο παραπανο  ::)

 

δεν ξερω αν εγηνα κατανοητος και επαναλαμβανω

 

Οι Strat θέλουν "κομπίνες" στα σχέδια γιατί έχουν καμπύλες (ενώ οι Tele είναι για τη πλάκα!).

Από ότι είδες σε αυτήν εδώ έχω τυπώσει και το Pickuard (άρα μπορείς και εκεί να κάνεις πράγματα)...

 

που θα βρω ας πουμε γραμματα σχεδια κτλ για να επιχηρησω??εχεις καποιο site που τα προμηθευεσαι?

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που θα βρω ας πουμε γραμματα σχεδια κτλ για να επιχηρησω??εχεις καποιο site που τα προμηθευεσαι?

Τα φτιάχνω μόνος μου...είναι μέρος της δουλειάς μου. Προφανώς και υπάρχουν πολλά sites με έτοιμα πράγματα αλλά κανείς δεν εγγυάται ότι ταιριάζουν στα σχήματα των οργάνων που θέλεις να επεξεργαστείς. Επίσης με άλλα προγράμματα έχει σχεδιαστεί η Stratosphere (illustrator) και με άλλα η Giger (Photoshop)...υπολόγισε επίσης ότι το σχέδιο της Giger ξεπερνάει τα 75 MB...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω ουτε η ...Gibson δεν ξερει να φτιαχνει Gibson...  ;D  ;D  ;D

Όταν θα έχω μάθει να φτιάχνω λούστρα σαν της Gibson...τότε θα έχω μάθει να φτιάχνω "αντρικές" κιθάρες ??? ??? ??? ???

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα-πλάκα πως σας ακούγονται οι Tonerider?

 

οπως παντα...  ;)

 

καλοι μεν, αλλα με ενα μονιμο ελαφρυ "Ο" (λεγε με μεσαια) στο "μπουκετο"...

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν θα έχω μάθει να φτιάχνω λούστρα σαν της Gibson...τότε θα έχω μάθει να φτιάχνω "αντρικές" κιθάρες ??? ??? ??? ???

 

...και λεει η Strat στην Tele:  ουου... καλε μας την 'πεσαν Αντρες!... ;D ;D ;D

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Marathon,φοβερή έμπνευση και επιλογή χρωμάτων.Έπαθα πλάκα με το ανθρακί και το pickguard."Just play music"!Και να αφήσουμε δηλαδή τις πλακέτες και τα πειραγμένα wah?Τα αβερνίκωτα σώματα και τα όργανα lego?Τα δειλήματα τύπου alder ή μαόνι,ξύλο ή τσιμέντο και maple ή rosewood μανίκΗ?;D ;D

Το μανίκΗ τι κουσούρι έχει?GFS δεν είναι?Να μήν πάρω δηλαδή για την aria sl μου του 88?(100 κιλά κόντρα πλακέ και hardware zinkγος :(..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μανίκι το πήρα 50$ και "σφυρίζει" το δεύτερο τάστο όταν παίζεις χωρίς ρεύμα (σε ηλεκτρική κατάσταση δεν ακούς τίποτα). Δεν είναι κάτι τρομερό αλλά βαριόμουν να ξαναλύσω χορδές με το Ντίνο που τη μαζεύαμε (είχε πάει και 11.30 ή ώρα) (και δεν ξέρω) να ασχοληθώ. Κάποια στιγμή θα φορτώσω όλες τις κιθάρες μου και θα πάω στον ψείρα τον Alderbody να τις "ψειρίσει" (ή θα τον φιλοξενήσω καμμιά βδομάδα σπίτι μου!!!)

Το εάν θα αφήσουμε τώρα "τις πλακέτες και τα πειραγμένα wah?Τα αβερνίκωτα σώματα και τα όργανα lego"...τι να σου πώ. Εδώ έχεις ένα οργανο που κόστισε κάτω από 300 ευρώ...άκουσέ τη και πές μου εσύ!

 

Ακριβώς...Just play music! Είμαι οπαδός του τέλειου ακόρντου και όχι του τέλειου ήχου...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ όμορφη, marathon... Η αλήθεια είναι ότι εμφανισιακά δεν με ενθουσιάζουν όλες που έχεις φτιάξει (ή ετοιμάζεις) αλλά αυτή μου κέντρισε το μάτι με την πρώτη... Οι tonerider όντως "μεσσαίοι" μαγνήτες, έχουν κάτι που με κάνει να τους λιμπίζομαι... :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου