Προς το περιεχόμενο

Schecter c7 blackjack vs c7 hellraiser


asdfq

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Κατ'αρχάς είμαι πολύ ήρεμος ...

ΟΚ  ;) Προσπάθησε να το δείχνεις κι όλας γιατί πολλές φορές το ύφος του γραπτού λόγου δεν μεταφέρει σωστά αυτό που αισθανόμαστε.   :)

 

....

ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΙΘΑΡΕΣ ΜΙΛΑΜΕ?.. Ε ΜΑΓΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΙΘΑΡΕΣ ΓΙΑ ΚΟΥΛΟΥΡΙΑ ΜΙΛΑΜΕ, Ε ΜΑΓΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΚΟΥΛΟΥΡΙΑ.

Ναι, να την πεις την άποψή σου. Αλλά ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΦΩΝΑΖΕΣ μέχρι να συμφωνήσουν όλοι. Αυτό δεν είναι μαγκιά... αυτό είναι φασαρία.  :)

 

ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!

(Γιώργο περιμένω νέο σου μηνυμα καιρό έχουμε να τα πουμε.. έχε γεια!) 

 

Αντε, καλό βράδυ, θα πω του Γιώργου να σου στείλει πμ.  :)

 

Το θέμα κλειδώνεται καθώς όλες οι απόψεις έχουν καταγραφεί και από εδώ και πέρα προβλέπεται μόνο γκρίνια.  :)

 

 

 

 

EDIT: Το θέμα ξεκλειδώθηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...
  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

για να μην ανοιγω καινουργιο θέμα. Απέκτησα μια Schecter Demon-7 και ψάχνοντας στο internet βρήκα ελάχιστα πράγματα. Στο site της schecter δεν υπάρχουν, ο Thomann την έχει, με ίδια ακριβώς specs αλλά διαφορετικό logo στο headstock (αν αυτό σημαίνει κάτι). Ελάχιστα reviews. Πρόκειται για καρακινέζο μπάσταρδο του κερατά? Τι παίζει με Demon-7, είναι κανά ατυχές μοντέλο (σαν την Βατίδου)?

 

Παρεμπιπτόντως, είναι πολύ ωραίο όργανο.

 

Και επειδή έγινε κουβέντα στο thread για τους μαγνήτες: Οι Duncan Designed που είχε πάνω πολύ καλοί, στα μπάσα έχαναν κάπως. Ακουγόντουσαν λίγο κλειστοί/κομπρεσσαρισμένοι, πολύ καλοί για lead, όχι καλοί για καθαρά. Μπήκαν δύο EMG 707. Έχουν λίγο παραπάνω output, δυνατά καθαρά μπάσα, έμφαση στα μεσαία. Θέλουν νομίζω λίγο μάζεμα απο volume/tone, γύρω στο 6-7 για lead ήχο (ναι, ναι, τζιτζίκια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά αυτοί στην Τelesound στα κεντρικά είναι εντελώς μαλάκες, πήρε ένας φίλος τηλέφωνο να παραγγείλει την blackjack tin απλή: στην αρχή λέγανε οτι δεν υπάρχει και οτι βγαίνει μόνο σε atx,.......

Μα να τους λέει την απλή με τους seymour duncan jb .....Na λένε αυτοί δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα...(μα να τους λέει είνια δυνατόν να ξέρω τα μοντέλα σας και να μη τα ξέρετε εσείς μπείτε και στο site tis schecter να δείτε??!!)...

Παράλληλα παίρνei τηλέφωνο στο υποκατάστημα της ίδιας εταιρείας και μετά απο λίγο κανονίστηκε, (τηλέφωνο σε στοκ mail ktl)

....meta απο περιέργεια παίρνει στα κεντρικά ξανά να ζητήσει διευκρίνησεις με το (αφου υπάρχει ελεος ,,τι παίζει) και τελικά απαντήσανε ότι φέρνουν μόνο ατχ μοντέλο.

Καλά αυτά κι αν είναι ασυναρτησίες,

( τι δλδ θέλαν να πουλήσουν την λίγο πιο ακριβή - εντομεταξύ ο φίλος μου είχε περάσει απο εκει και την είχε δει την blackjack πριν λίγο καιρό για αυτό ήθελε και νατην πάρει)

ε είναι και πολύ μαλάκες!!!

 

 

 

 

Εγω πηγα να ρωτησω για την blackjack ATX  ή blackjack και μου ειπαν οτι δεν υπαρχει τετοια 7χορδη ενω τις πουλαει το thomann δλδ οτιναναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου