Προς το περιεχόμενο

Οnline Jamming


marathon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ιδού ένα παλαιό κομματάκι, που ξαναμιξάρισα πρόσφατα, όταν την έψαχνα με online jamming. To βασικό midi το έχει φτιάξει ένας Αμερικάνος που παίζει κρουστά(!!) σε μία συμφωνική κάπου στη Νεά Υόρκη. Ο τυπάς μου έστειλε ένα καταπληκτικό πιάνο σόλο και εγώ έντυσα γύρω-γύρω με σύνθια, κιθάρες κλπ. Δεύτερη κιθάρα η Peavy και για το solo, Gibson doublecut. Για μπάσο χρησιμοποίησα τον...μπασίστα του Superfunk, τον Trilogy!

To θυμήθηκα μετά το προχθεσινό post του Triga..

http://soundclick.com/share?songid=7330402

Το κομμάτι εντάσσεται στη κατηγορία Smooth Jazz-ασανσέρ.

 

To κομμάτι θα ήταν πολύ καλύτερο εάν είχα τον Nikodemos, ένα πραγματικό drummer, ένα πραγματικό μπασίστα...και ένα καλύτερο κιθαρίστα!

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε συ την εχω την απορία.Αυτες οι ακολουθιες που σου βγαίνουν ποσο φυσικά σου βγαίνουν.Απιστευτο πραμα...Το ασανσερ το ιδιο με αμετρητη ανεση.

 

Τωρα πηρες το σόλο κ του βαλες εσυ μετα την αρμονία ή το είχατε μελετημένο απο πρίν?

 

Να πω αλήθεια το σολο το δικο σου δεν είναι τπτ ιδιαίτερο αλλα φτιάχνεις πάντα στα κλιπάκια σου απιστευτη ατμόσφαιρα κ πανέμορφη χρήση αρμονίας.

 

Στο συγκεκριμένο λίγο οταν μπαίνει το πιανοσόλο αδειάζει αποτομα κ μένει αδειο για ώρα.Κατα τα αλλα μια χαρά και μη σου πώ χαροτάτα κ ετοιμα για τριγκοσόλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε συ την εχω την απορία.Αυτες οι ακολουθιες που σου βγαίνουν ποσο φυσικά σου βγαίνουν.Απιστευτο πραμα...Το ασανσερ το ιδιο με αμετρητη ανεση.

Σου έχω εξηγήσει και από κοντά, ότι αυτές οι ακολουθίες είναι του καναπέ...κάθε βράδυ μετά τις ειδήσεις έχω στον καναπέ μία ακουστική και ρίχνω κανένα τεταρτο ασκήσεις...εάν βγεί κάτι ενδιαφέρον το ΣΚ πιάνω την ηλεκτρική για γράψιμο.

 

Τωρα πηρες το σόλο κ του βαλες εσυ μετα την αρμονία ή το είχατε μελετημένο απο πρίν?

Τίποτε δεν ήταν μελετημένο, απλά όταν έχεις ένα τέτοιο σόλο...ότι και να κάνεις φαίνεται ωραίο!

 

Να πω αλήθεια το σολο το δικο σου δεν είναι τπτ ιδιαίτερο αλλα φτιάχνεις πάντα στα κλιπάκια σου απιστευτη ατμόσφαιρα κ πανέμορφη χρήση αρμονίας.

Πάντα με τον καλό το λόγο :o...μα τι ήθελες να χαλάσω το κομμάτι?

Τώρα για τα σύνθια...όταν έχεις Wavestation, Athmosphere, Absynth...δεν υπάρχει περίπτωση να μην βρείς ωραίους ήχους (ακόμα και εάν δεν ξέρεις πιάνο)

 

Στο συγκεκριμένο λίγο οταν μπαίνει το πιανοσόλο αδειάζει αποτομα κ μένει αδειο για ώρα.Κατα τα αλλα μια χαρά και μη σου πώ χαροτάτα κ ετοιμα για τριγκοσόλα.

Ένα κομμάτι δεν πρέπει να το σκέφτεσαι μόνο σαν μουσικός αλλά και σαν σκηνοθέτης...ήταν η ώρα να βγεί μπροστά στη σκηνή και ο μπασίστας! ;D ;D

 

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου