Προς το περιεχόμενο

Masterwork Custom cymbal set


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια,

 

χθες παρελαβα το καινουριο μου σετ Masterwork custom, 14" hihat, 16" & 17" crash, 20" Ride.

Ποστάρω γιατί απλά θέλω να μοιραστώ την χαρά μου που τα πήρα. Η γκανεμια είναι ότι δεν μπόρεσα να παιξώ ακόμα λόω της δουλειάς μου, αλλα το απόγευμα θα γινει επιτελοθς και αυτο.

 

Πληροφοριακά πάντως να αναφέρω οτι, εψαχνα καιρο για να αλλαξω το σετ μου. Τελικα ειχα καταληξει στα συγκεκριμενα αλλα δεν μπορουσα να βρω καποιον που να τα φερνει ελλαδα. Απο thomman εβρισκα περιπου 1100 ευρω. Οποτε αποφασισα να στειλω ενα email στην Mastework και να τους ρωτησω αν εχουν καποιον reseller εδω στην Ελλαδα. Προς μεγαλη μου εκπληξη μου απαντησε ο τυπος που ειναι υπευθυνος για τις πωλησεις και μου ειπε να του στειλω ποια ακριβως πιατινια θελω, με τι specs(παχος, finish κλπ) και μου ειπε οτι μπορουν να μου τα στειλουν απο το εργοστασιο απευθειας στο σπιτι. Ολα καλά μέχρι εδώ. Το τελειωτικό χτυπημα ήρθε όταν μου απαντησε και μου είπε το συνολικο κόστος μαζί με τα μεταφορικα (DHL courier). 400 ευρω!!!!! Το κοιταζα και δεν το πιστευα.

Έδωσα την παραγγελεια κανονικα, μεσα σε 4 μερες ηταν ετοιμα και τα έστειλαν. Αντιμετωπισα προβλημα βεβαια οταν εφτασαν ελλαδα, γιατι απο Τουρκια, εκαναν λάθος και αντι να βαλουν εικονικο τιμολογιο 45 ευρω, εβαλαν 75, οποτε πλήρωσα εκτελωνισμο 140 ευρω!!!!! Μικρο το κακο αν σκεφτει κανεις οτι κανονικα τα πιατα απο Γερμανια αν τα επερνα είχαν 1100.

 

Αυριο λογικα θα ποσταρω και photos, ισως και καποιο sound sample.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Woot,καλοπαιχτα ! Μονο 400 ευρω? BTW τι παχος διαλεξες και τι τελειωμα ?

 

Oταν εννοεις τελειωμα, εννοεις φινιρισμα?(finish)

Συγνωμη c_access, μιλαμε για custom σειρα?

Δηλαδη επελεξες, παχος?φινιρισμα?και μειγμα κραμματος?ή απλα διαλεξες σειρα?

Το εργοστασιο που βρισκεται??Τουρκία?

Καλοπαιχτα όπως και να έχει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oταν εννοεις τελειωμα, εννοεις φινιρισμα?(finish)

Συγνωμη c_access, μιλαμε για custom σειρα?

Δηλαδη επελεξες, παχος?φινιρισμα?και μειγμα κραμματος?ή απλα διαλεξες σειρα?

Το εργοστασιο που βρισκεται??Τουρκία?

Καλοπαιχτα όπως και να έχει...

 

Ναι αυτο εννοω, φινιρισμα. Μιλαμε για custom σειρα.

Μειγμα κραματος δεν διαλεξα. Υποτιθετε αυτο ειναι το μυστικο της Masterwork ,μαζι με το σφυριλατημα που κανει.

Τουρκια ειναι το εργαστασιο.

Thanks

 

Επαιξα χθες και επαθα ταρακουλο μεγαλο παντως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Masterwork φτιαχνονται σε ενα μικρο εργοστασιο λιγο εξω απο την Κων/πολη.

Πριν ενα χρονο περιπου πηγα με 2 φιλους στο εργοστασιο αφου ειχε προηγηθει επικοινωνια με τους υπευθυνους.Ανθρωποι της εταιρειας ηρθαν στο εργοστασιο μας παρελαβαν μας πηγαν στο εργοστασιο , μας εξηγησαν τη διαδικασια παραγωγηης και μετα μας αφησαν να δοκιμασουμε οτι πιατινι θελαμε.Φυγαμε και οι 3 απο το εργοστασιο με πανω απο 20 πιατινια !

Μετα μας εβγαλαν και για φαγητο πριν μας φερουν πισω στο εργοστασιο.Εξαιρετικοι ανθρωποι

Χρησιμοποιω ως επι το πλειστον την σειρα Perra αλλα πολυ καλη ειναι και η Sehhar και Natural.

Βιντεο απο την επισκεψη μου εχω ανεβασει στο παρελθον στο thread ''Παω στην Τουρκια για πιατα''

Τα πιατινια ειναι εξαιρετικα παντως αλλα συνιστω ανεπιφυλακτα να πατε να τα ακουσετε εκει.

Συμφερει και θα φατε και μπακλαβα !  ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Masterwork φτιαχνονται σε ενα μικρο εργοστασιο λιγο εξω απο την Κων/πολη.

Πριν ενα χρονο περιπου πηγα με 2 φιλους στο εργοστασιο αφου ειχε προηγηθει επικοινωνια με τους υπευθυνους.Ανθρωποι της εταιρειας ηρθαν στο εργοστασιο μας παρελαβαν μας πηγαν στο εργοστασιο , μας εξηγησαν τη διαδικασια παραγωγηης και μετα μας αφησαν να δοκιμασουμε οτι πιατινι θελαμε.Φυγαμε και οι 3 απο το εργοστασιο με πανω απο 20 πιατινια !

Μετα μας εβγαλαν και για φαγητο πριν μας φερουν πισω στο εργοστασιο.Εξαιρετικοι ανθρωποι

Χρησιμοποιω ως επι το πλειστον την σειρα Perra αλλα πολυ καλη ειναι και η Sehhar και Natural.

Βιντεο απο την επισκεψη μου εχω ανεβασει στο παρελθον στο thread ''Παω στην Τουρκια για πιατα''

Τα πιατινια ειναι εξαιρετικα παντως αλλα συνιστω ανεπιφυλακτα να πατε να τα ακουσετε εκει.

Συμφερει και θα φατε και μπακλαβα !  ;D

 

 

 

Απο το δικο σου ποστ επιρρεαστικα και εψαξα παραπανω για τα Masterwork και τελικα αποζημιωθηκα πληρως!

thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραθετω και μια φωτο για να κανω φιγουρα  :P ;D

 

DSC01356.jpg

 

btw το Κ βγαινει για πωληση για οποιον ενδιαφερεται.Φοβερο αλλα πολυ dark για τα γουστα μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι κατοχοι των παραπανω πιατων αν μπορουν ας ποσταρουν και κανεναν ηχο απο τα διαμαντια τουσ! ;D παρακαλουμε...! ;D

 

Θα κανω εγω ενα mega masterwork cymbal test με το Zoom H2 αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα ειναι αντοπροσωπευτικος ο ηχος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου