Προς το περιεχόμενο

Αγορά πεταλιού μπότας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκέφτομαι να αγοράσω ένα καλούτσικο πετάλι για την μπότα (σε e-drums). Θέλω να είναι γρήγορο. Παίζω μονόκαση. Ξέρει κάποιος ποια είναι η διαφορά μεταξύ αλυσίδας και "ιμάντα"; Μου έχουν προτείνει το Pearl 9000 (νομίζω). Ποια είναι η γνώμη σας; Διαθέτω μέχρι 150 €.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μονόκαση αυτό που λες είναι εξαιρετικό για τα λεφτά του και σου περισσεύουν κιόλας.

http://www.drumstore.gr/productsdesc.php?id=1343

Θα σε καλύψει και με το παραπάνω.

Η διαφορά ιμάντα και αλυσίδας είναι απο αμελητέα εως ανύπαρκτη στα μονά πετάλια. Στα διπέταλα και στις υψηλές συνήθως ταχύτητες υπάρχει μια μικρή διαφορά σε αίσθηση, ας πούμε είναι πιο ''άμεση'' η αλυσίδα. Υστερεί λίγο σε αντοχή ο ιμάντας. Κατα τη γνώμη μου πάρε με αλυσίδα!

Στα 159ε υπάρχει κ το Eliminator αλλά φαντάζομαι πως δεν χρειάζεται να πας εκεί αν δεν έχεις τρελές απαιτήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μονόκαση αυτό που λες είναι εξαιρετικό για τα λεφτά του και σου περισσεύουν κιόλας.

http://www.drumstore.gr/productsdesc.php?id=1343

Θα σε καλύψει και με το παραπάνω.

Η διαφορά ιμάντα και αλυσίδας είναι απο αμελητέα εως ανύπαρκτη στα μονά πετάλια. Στα διπέταλα και στις υψηλές συνήθως ταχύτητες υπάρχει μια μικρή διαφορά σε αίσθηση, ας πούμε είναι πιο ''άμεση'' η αλυσίδα. Υστερεί λίγο σε αντοχή ο ιμάντας. Κατα τη γνώμη μου πάρε με αλυσίδα!

Στα 159ε υπάρχει κ το Eliminator αλλά φαντάζομαι πως δεν χρειάζεται να πας εκεί αν δεν έχεις τρελές απαιτήσεις.

 

Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Με βοήθησες αρκετά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου