Προς το περιεχόμενο

seymour duncan ή dimarzio???


STEFMAISTER

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα!

Θέλω ν αλλάξω τον Neck και bridge μαγνήτη σε μια fender lite ash strat που πήρα την προηγούμενη βδομάδα και να της βάλω διπλούς...Γενικά κοιτάω για κάτι που θα έχει και όμορφα καθαρά αλλά και πολλά γκάζια.. :P

Είμαι ανάμεσα σε dimarzio air norton για Neck και super distortion για bridge

και σε seymour duncan hot rails ομοίως και για neck και bridge...

Ακούω γνώμες????

 

ΠΟΙΑΝΟΥ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙ ΕΙΜΑΙ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O air norton ειναι πολυ καλος. Νορμαλ καθαρα αλλα οχι τιποτα το ιδιαιτερο (για μενα τουλαχιστον) αλλα γκαζωμενος ειτε πολυ ειτε λιγο εχει πολυ πολυ ωραιο παχυ ηχο.

Ένα στουντιάκι στην Οίτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβα....γενικα παντως απο τα samples  της seymour καταλαβαινω οτι ο hot rails για neck θεση παιζει να παραμορφωνει πολυ στα καθαρα...

ΠΟΙΑΝΟΥ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙ ΕΙΜΑΙ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα γενικος κανονας ειναι οτι οσο μεγαλυτερο output εχει ο μαγνητης τοσο περισσοτερο κανει για γκαζια.

Ένα στουντιάκι στην Οίτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ναι οντως δε διαφωνω σε καμια περιπτωση...οτι θελω κατι σε στυλ super distortion ή hot rails για γεφυρα ειμαι 99% σιγουρος...για τον λαιμο ειναι που σκαλωνω γιατι εκει παιζω πολυ με καθαρα αλλα θελω να εχει και το γκαζι του..απ οτι διαβαζω εδω ο jb jr seymour ισως να ειναι λιγακι πιο κομπλε για τη θεση αυτη..??

ΠΟΙΑΝΟΥ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙ ΕΙΜΑΙ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω στο neck θα εβαζα μονό μαγνητη. Νταξει ο air norton ωραια καθαρα εχει αλλα σε καθαρα προτιμω μονους.  Βασικα μηπως να αλλαζες μονο τον bridge?

Ένα στουντιάκι στην Οίτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα...αυτη η συγκεκριμενη εχει απο μονη της εναν seymour πανω μονο aps-1...εχει το κλασσικο buzz του μονου...τελειος καθαρος ηχος,αλλα στο γκαζι για τα δικα μου αυτια κλανει λιγο πανω του...γενικα για να καταλαβεις πηρα την συγκεκριμενη κιθαρα για να εχω μια με μονους επειδη παιζω με διπλους γενικα, και μ αρεσει τοσο πολυ το μπρατσο της και γενικα ολη η κατασκευη της που θελω να τη φερω στα μετρα μου οσον αφορα τον ηχο για να τη χρησιμοποιω σε Live  κτλ κτλ....οποτε τωρα εχω κολλησει οσον αφορα τη θεση του λαιμου και σκεφτομαι για seymour duncan hot rails ή jb jr ή little 59'.....χιλια θενξ παντως φιλε μου....

ΠΟΙΑΝΟΥ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙ ΕΙΜΑΙ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακαλω!

 

Ο little 59 παντως μια χαρα θα σου κανει. Ομως ολα ειναι θεμα προσωπικου γουστου, ακου τους και αποφασισε.

Ένα στουντιάκι στην Οίτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κουλο παντως ειναι οτι στο site της seymour ενω στον καταλογο τον little 59 τον εχει σαν high output οταν πας να κοιταξεις τα τεχνικα τον εχει σαν Moderate μετα... ???

ποιος ξερει....μαλλον θα βαλω τον jb jr στον λαιμο...

ΠΟΙΑΝΟΥ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙ ΕΙΜΑΙ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου