Προς το περιεχόμενο

seymour duncan ή dimarzio???


STEFMAISTER

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχει κανεις εμπειριες απο το συγκεκριμενο μαγνητη ή απο κανεναν αλλο που αναφερουμε εκτος του air norton που μου απαντησε παρα πανω ο φιλος??

ΠΟΙΑΝΟΥ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙ ΕΙΜΑΙ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα κατεληξα σε jb junior neck position και hot rails για bridge!

Kομπλε δεν θα ναι?η μηπως να τους βαλω αναποδα?η μηπως να μην τους βαλω καθολου?η μηπως να τους παραγγειλω και οταν θα ρθει το κουριερ να μη δεχτω το δεμα και να τους στειλω πισω??δε θα ταν μεγαλη σκανταλια αυτο??? ;) ;D :o

ΠΟΙΑΝΟΥ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙ ΕΙΜΑΙ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχω στη μια μου κιθαρα εναν hot rails στο neck και στην αλλη (μεχρι στιγμης) εναν lil59. Kαι οι 2 ειναι ωραιοι, με διαφορετικο ήχο. Ο 59 θα σου δωσει εναν γλυκο παχυ ηχο και ίσως ειναι πιο κοντα σε αυτο που ψαχνεις. O hot rails ειναι λιγο ιδιομορφος (σε αλλους αρεσει σε αλλους οχι) αλλα αν μαθεις να τον χρησιμοποιεις κανει για πολλα παραπανω πραγματα απο γκαζοσολα.

 

Οποιον και να διαλεξεις, αξιοποιησε και τη δυνατοτητα για split. Μπορει να μην ακουγονται 100% σαν κανονικοι μονοι (φυσικως αδυνατο) καποιοι ομως πλησιαζουν πολυ και οι sd ανηκουν σε αυτους, δινουν εναν πληρως αξιοποιησιμο ηχο (βεβαια king of the hill στο σπλιταρισμα μεχρι στιγμης ειναι οι haeussel, απαιχτοι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλιστα!ευχαριστω παρα πολυ!

απλα θελω να ειμαι σιγουρος καθ οτι δεν τους εχω ακουσει καπου Live και στο youtube στα βιντεο απλα ολοι προσπαθουν να δειξουν ποσο γρηγοροι ειναι,για το τι σειρα να τους βαλω...εννοω ποιον γεφυρα και ποιον λαιμο....απο την ταπεινη μου εμπειρια καταλαβαινω οτι μαλλον ο hot rails πρεπει να παει κατω και ο jb jr πανω...εγω αυτο ακομη που δεν εχω καταλαβει ειναι αν ο hot rails ειναι "ακαταλληλος" για λαιμο αν θες να εχεις και ωραια καθαρα...οπως ας πουμε ο jb jr ισως να εχει λιγοτερο Output...

ΠΟΙΑΝΟΥ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙ ΕΙΜΑΙ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα κατεληξα σε jb junior neck position και hot rails για bridge!

Kομπλε δεν θα ναι?η μηπως να τους βαλω αναποδα?η μηπως να μην τους βαλω καθολου?η μηπως να τους παραγγειλω και οταν θα ρθει το κουριερ να μη δεχτω το δεμα και να τους στειλω πισω??δε θα ταν μεγαλη σκανταλια αυτο??? ;) ;D :o

 

O hot rails φίλος είναι πολύ ωραίος μαγνήτης.Ξύνει λίγο μεν αλλά είναι παχύς.Τον jb σε neck δεν τον έχω ακούσει.Γενικότερα δεν με ενθουσίασε αυτός ο μαγνήτης.Μόνο στον Mustaine :P

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασηκα δε μας ειπες τι θες να παιξεις  και πως περιπου να μοιαζει  ???

 

τωρα αν θες μεταλ και πανο βαλε σετ τους hot rails πανο και κατο ειναι γεματοι και γκαζατοι με τα καθαρα δε τρελαθηκα

 

για blues rock βαλε ενα σετακι σε μεγεθει μονου jb/b και 59/n εχουν και γκαζια/n και καλα καθαρα/b και εκλεισες

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα σου έλεγα να βάλεις τον '59 στο λαιμο, ο jb "κολλάει" καλύτερα για bridge, προσωπική γνώμη πάντα... βασικά ο jb μαζί με τον anderson H2+ είναι οι δύο αγαπημένοι μου διπλοί μαγνήτες για τη θέση bridge...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου