Προς το περιεχόμενο

Line X3,Boss GT10,Zoom g922t


antonio536

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά παιδιά. Και εγώ θα προτιμούσα το X3 live. Ωστόσο, παρατήρησα κάτι στο X3 live που με ξένησε, θα έλεγα, και το παραθέτω προς συζήτηση: Τοποθετεί τον κομπρέσσορα μετά την καμπίνα. Πόσο λογικό μπορεί να είναι αυτό; Επίσης, τοποθετεί την λούπα μεταξύ stomp και καμπίνας (στη θέση pre). Έτσι, η μόνη λύση για να έχεις preset με κομπρέσσορα πριν από distortion/amp/cabinet είναι να χαλάσεις το stomp section επιλέγοντας ένα πεταλάκι compressor και να πάρεις τα γκάζια ή από distortion πετάλι στη λούπα ή από μοντέλο ενισχυτή. Περιμένω τα σχόλια/σκέψεις σας για το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κανείς;

Καλυτερα να μπεις στο forum της Line6...μπορεις να βρεις τα απειρα...αυτο παντως γενικα για την "αποτυχια" το εχω ακουσει κ γω...εμενα παντως μοναδικη φορα που "κρασαρε" η Χ3 LIVE  ητανε οταν ηχογραφουσα στο pc οπου παγωσε στο κουρδιστηρι κ χρειαστηκε να το κλεισω κ να το ανοιξω παλι για να ξεμπλοκαρει...οσον αφορα ομως τις συναυλιες ειναι απλα αψογο με απιστευτο ηχο...για μενα αξιζει ολα τα λεφτα της..

ΠΟΙΑΝΟΥ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙ ΕΙΜΑΙ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...

παιδια γνωριζουμε αν το χ3 pro εχει δυνατοτητα για αλλαγη των καναλιων του ενισχυτη? επισης αν αξιζει στο θεμα εφφε καθως τα preamp δε με αφορουν τοσο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχεις "καλη κιθαρα"(ποιοτητα ηλεκτρικων και μαγνητων) και λαμπατο ενισχυτη παρε

το BOSS gt 10 καταπληκτικα εφφε απλα...(τερμα τα πεταλια)

 

Αν θες την πεταλιερα να κανει ολη τη δουλεια και να παιζεις και στα ηχεια του PC σου

και στα live πανω σε κονσολα(ουτε κουβαλημα-στησιμο) πας για line6 x3 live...

 

Το Zoom δε το ξερω

 

Αν παλι θες να γλιτωσεις κανα φραγκο παιρνεις μια pod xt live μεταχειρισμενη, οι παραπανω δεν ειναι και τοσο καλητερες.

 

 

έχω και δικαιώματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω μια απο τα ίδια. Πήρα το Χ3 Live πριν μια εβδομάδα και με έχει εντυπωσιάσει. Μια μικρή επιφύλαξη για τα live έχω μόνο αλλα θα λυθεί σύντομα. Πάντως με λίγο ψάξιμο όλα καλά είναι.

 

καμια απολυτως να μην εχεις...κανε update στο firmware και ολα θα ναι μια χαρα!

ΠΟΙΑΝΟΥ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙ ΕΙΜΑΙ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεώργιε επειδή δεν είμαι σχετικός από πεταλιέρες και από την συνδεσμολογία τους σε σχέση με την κιθάρα και τον ενισχυτή μπορείς να δείξεις σε ένα σχηματάκι που βρίσκεις την αδυναμία της πεταλιέρας;

 

Και οι Les Paul θα ουρλιάζουν στο φεγγαρόφωτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά παιδιά. Και εγώ θα προτιμούσα το X3 live. Ωστόσο, παρατήρησα κάτι στο X3 live που με ξένησε, θα έλεγα, και το παραθέτω προς συζήτηση: Τοποθετεί τον κομπρέσσορα μετά την καμπίνα. Πόσο λογικό μπορεί να είναι αυτό;

 

Είναι ένας τρόπος να "μαζευτεί" το σήμα και να γίνει πιο συμπαγές. Μπορεί κανείς να το δοκιμάσει σε όποια πολυεφε έχουν τέτοια δυνατότητα, όπως πχ τα Boss GTxx με πολύ καλό αποτέλεσμα.

 

Πολλές φορές γίνεται κάτι παρόμοιο στην κονσόλα, είτε σε κάποιο κανάλι είτε στην έξοδο πρίν τον τελικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι μεταξύ του X3 live και του GT-10... Αλλά μέχρι τώρα δε διάβασα στο thread κανέναν να μιλάει για το GT-10. Το ΄χει κανένας να μας πει την άποψή του?

RANDOMIZE USR 0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου