Προς το περιεχόμενο

Ένας έμπειρος πωλητής μιλάει για Gibson LPs


RayDTutto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραιο thread αυτο μπραβο στο παιδι που το εκανε.

 

Αλλα εγω θα ηθελα να γενικοποιησω λιγο τα πραγματα και να πω οτι επειδη ποτε δεν θα ξερουμε τι κανουν οι εταιριες την εποχη που θελουμε να αγορασουμε κιθαρα γιατι τα σαπια βγαινουν μετα απο χρονια.

Καλο ειναι πριν αγορασουμε κατι ΟΤΙ μαρκα και να ειναι USA η ινδια να το δοκιμαζουμε και να το εξεταζουμε πριν αγορασουμε το οργανο.

 

Επισης κατι για τον τυπο στο αρθρο πιστευω οτι πρεπει να το εκαψε το θεμα γιατι τωρα ποια με τους active EMG (που ειπε ο κιθαριστας και ο ηχολειπτης του παπακωσταντινου) οτι επειδη ειναι active μετραει ο μαγνητης και οχι το ξυλο του σωματος τοσο πολυ και και αυτοι εχουν εμπειρια πολλα χρονια αλλα ποτε δεν ξερεις μπορει να ελεγαν και μαλακιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγώ τι να πω που δε με πολυτρελαίνουν οι standard? Μου αρέσουν οι studio, λατρεύω τις custom, αλλά οι standard μου φαίνονται κάπως. Επίσης μην ξεχνάμε την υποκειμενικότητα. Εγώ προτιμώ τις πιο βαριές les paul γιατί μου φαίνονται πιο σκαστές και αυτό το χαρακτηριστικό μου είναι χρήσιμο. Άλλοι μπορεί να θέλουν κάτι άλλο. Ευτυχώς, όπως ειπώθηκε, και οι δύο εταιρείες βγάζουν κατασκευαστικά άρτιες κιθάρες και επιλογές υπάρχουν για όλα τα γούστα, και όλοι ξέρουμε ότι αν σου αρέσει κάτι χαλάς τον κόσμο και το παίρνεις! Από κει και πέρα, εγώ ό,τι λέει ο εν λόγω κύριος το θεωρώ παπαρολογία από τη στιγμή που δε μιλάει ΕΠΩΝΥΜΑ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου