Προς το περιεχόμενο

PRS Guitars : ερωτησεις για "αρχαριους διπλοπηνιακους"


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια..

 

CE στην Αθήνα δεν πρέπει να παίζει...πάρε τηλ στο ζοζέφ..αλλά θυμάμαι ότι δεν ξαναφέρνει αλλά ΔΕ του έχει μείνει και κάποια από όσο θυμάμαι...το γνωρίζω γιατί ενδιέφερε και εμένα...

 

υπάρχει ένα θέμα με τις CE, πολλοί υποστηρίζουν ότι οι πιο πρόσφατες είναι πολύ πολύ χειρότερες από παλαιότερες.....

 

τελικα αγόρασα τη swamp ash .. που είναι επίσης bolt on...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 77
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

γεια..

 

CE στην Αθήνα δεν πρέπει να παίζει...πάρε τηλ στο ζοζέφ..αλλά θυμάμαι ότι δεν ξαναφέρνει αλλά ΔΕ του έχει μείνει και κάποια από όσο θυμάμαι...το γνωρίζω γιατί ενδιέφερε και εμένα...

 

υπάρχει ένα θέμα με τις CE, πολλοί υποστηρίζουν ότι οι πιο πρόσφατες είναι πολύ πολύ χειρότερες από παλαιότερες.....

 

τελικα αγόρασα τη swamp ash .. που είναι επίσης bolt on...

 

Οταν λες πολυ πολυ χειροτερες ως προς τι?

 

Hi!! I'm Paul from guitar world!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι όχι...δε τη πήρα από ζοζέφ...πήρα μία με τα πουλάκια της και τα όλα της...αλλά κατάλαβα ποια λες...δεν είναι πάντως άσπρη...είναι ζαχαρί κ είναι στη θεσνίκη...αν δε κάνω λάθος...

 

γενικά σα σειρές η swamp ash είναι ακριβότερη από τη CE...και όσο και αν σου φαίνεται περίεργο .. για μπολτ ον .. κιθάρα ο ήχος της είναι πολύ κοντά σε γκίμπσον...

 

της CE είναι πιο πολύ σε στρατ...

 

γενικά το θέμα που παίζει για μένα είναι το εξής ... η swamp ash έχει wide fat μπράτσο μόνο και πρέπει να το δοκιμάσεις αν δεις αν σου κάνει...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από την έρευνα που είχα κανει και σε διάφορα φόρουμ παρατήρησα ότι αρκέτος κόσμος έκανε συγκρίσεις ανάμεσα σε CE του 96,97 και κοντίνών ετών με αυτές του 07 που έχουν γεμίσει τα ηλ.καταστήματα και οι συγκρίσεις ήταν φανατικά υπέρ των πρώτων....

δυστυχώς στη αθήνα πχ. είναι κάπως δύσκολο να βρούμε τοσες CE για σύγκριση οπότε η συγκεκριμένη αναφορά δεν είναι από προσωπικού... :-X

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον, θελω να κλαψω και να κλαψετε μαζι μου. Μολις μπηκα στο Θωμα για το καθημερινο μπανιστηρι της ce που ημουν 300 ευρω πριν την αποκτηση της και εξαφανιστηκε.

 

Ηταν η τελεια, ηταν ασημογρι και εκανε 1666 γιουργια. Σημερα πονεσα

Hi!! I'm Paul from guitar world!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Έτσι για να... γαργαλήσω λίγο τον Σπύρο (και να τη σπάσω στον ξενέρωτο evris  :P ;D ;D) για ρίξτε μια ματιά εδώ:

 

http://prsguitars.com/products/index.html

 

"25th Anniversary Models"  ;D

 

Αυτή την Swamp Ash πολύ θα ήθελα να τηνεπαίξω.  ;D

 

main1.jpg

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχώς στη αθήνα πχ. είναι κάπως δύσκολο να βρούμε τοσες CE για σύγκριση οπότε η συγκεκριμένη αναφορά δεν είναι από προσωπικού... :-X

 

Kαταλαβαίνω απόλυτα το πρόβλημα. Προσωπικά, αν υπήρχε έστω και μια πιθανότητα στις 50 να αγοράσω κιθάρα άνω των 500 ευρώ χωρίς να τη δοκιμάσω, δεν υπάρχει ΟΥΤΕ μια στις 100 να το κάνω για άνω των 1000. Από αυτή την άποψη είναι κρίμα να μην βρίσκεται καλό στοκ στα ελληνικά μαγαζιά... Ναι, ξέρω ότι τα έχουμε πει, προσφορά - ζήτηση - "να τις φέρουμε αν μας έρθετε" - "θα σας έρθουμε αν έχετε τις τιμές του Ντιβή στο μισό, μαζί με δώρο ένα χαλαρωτικό μασάζ" κλπ κλπ. Όμως από αυτή και μόνο την άποψη αξίζει ένα ταξιδάκι σε κάποιο megastore του εξωτερικού, ειδικά για μια ακριβή κιθάρα, κάτι που ελπίζω ο Σπύρος να σκεφτεί σοβαρά αν όντως δεν πρόκειται περί απλού και παρορμητικού GAS. :)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://blog.dv247.com/prs-simon-mcbride-raise-bar/3989/

 

Ήμουν κι εγώ εκεί! Βασικά κράτησα στα χέρια μου αρκετά απο τα μοντέλα που κυκλοφορούν!! Απίστευτα καλή ποιότητα κατασκευής!

και  ο ήχος του Simon McBride απίστευτος :o

 

Να ήσασταν εκεί να ακούγατε τον Gavin Mortimer (PRS UK distributor )πόσες φορές μας παρακαλούσε να προσέξουμε την Paul's 28 την ώρα που την κρατουσαμε και περιεργαζόμασταν, ειδικά όταν είχαμε πέσει με μανία πάνω στα γαριδάκια και τα δακτυλα μας ήταν μές την τυρίλα!  ;D

 

Να και κάποιες φωτό..

 

Τώρα εγώ πως κατέληξα να χαζέυω τις Fender  :-X

 

DSC01514.thumb.JPG.7fe642b56a28ad3ef5969356b7ea9023.JPG

DSC01512.thumb.JPG.dbbbdbe63cd94e4c2cd7fb558ae3fc88.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου