Προς το περιεχόμενο

PRS Guitars : ερωτησεις για "αρχαριους διπλοπηνιακους"


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σπυρο παταξον με ακουσον δε.

 

Ξεπερνα το GAS. Εν αναγκη παρε μια μεταχειρισμενη (αντε και καινουρια) Epi LP Special bolt on με διπλους. Δωσε απο 50 εως 150 ευρω. Παιξε με το καινουριο σου παιχνιδακι μια βδομαδα. Αμα ακομα θελεις διπλους, νιωθεις οτι σου ειναι τοσο απαραιτητοι στη συλλογη σου, στη μουσικη σου κλπ, δωσε τα 420.000 ευρω που θες. Αληθινα το ξερεις δεν (θα επρεπε πια να) υπαρχει ομως λογος.

 

Νιωθω ηδη καλα ο,τι και να πεις που σε αποθαρρυνα οσο μπορεσα.

 

Evris πες μου σε παρακαλώ ότι το παραπάνω είναι ένα από τα χιουμοριστικά σου post.  ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 77
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Evris πες μου σε παρακαλώ ότι το παραπάνω είναι ένα από τα χιουμοριστικά σου post.  ;)

 

Χιουμοριστικο ειναι το να παρει με 50 ευρω epi (δε νομιζω οτι θα βρει με κατω απο 75  :P ).

 

Η προσπαθεια αποθαρρυνσης ειναι for real.

 

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προσπαθεια αποθαρρυνσης ειναι for real.

Γιατί ρε Evris? Ο φίλος μας είναι επαγγελματίας και θέλει μια σοβαρή κιθάρα στα 3500 ευρώ...δεν παίζουν όλοι με τσέχες ξέρεις. Πως ξέρεις τι χρειάζεται για τη δουλειά του για να τον αποθαρρύνεις?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χιουμοριστικο ειναι το να παρει με 50 ευρω epi (δε νομιζω οτι θα βρει με κατω απο 75   :P ).

 

Η προσπαθεια αποθαρρυνσης ειναι for real.

 

 

Ok.

 

Πιθανώς να το ξέρεις κιόλας, αλλά δεν χάνουμε τίποτα να το υπενθυμίσω.

 

Ο Σπύρος είναι επαγγελματίας μουσικός (και πολύ καλός), καθώς και δάσκαλος μουσικής, και ήδη διαθέτει εξοπλισμό πολλαπλάσιας αξίας από αυτά που σκοπεύει να ξοδέψει για μια PRS. Επίσης, από το λίγο που τον έχω γνωρίσει, online και από κοντά, μου έδωσε την εντύπωση πολύ προσγειωμένου ανθρώπου που ζυγίζει προσεκτικά τις ανάγκες του.

 

Για ποιο λόγο μπήκες στον κόπο να... τον βοηθήσεις να ξεπεράσει το GAS του, ειλικρινά είναι κάτι που μου διαφεύγει. Δεδομένης δε και της σοβαρότητας της πρόθεσής σου, όπως εσύ λες, να με συγχωρείς αλλά στα πλαίσια της παρούσας συζήτησης, γίνεται και κομματάκι εκνευριστικό το όλο θέμα.

 

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί ρε Evris? Ο φίλος μας είναι επαγγελματίας και θέλει μια σοβαρή κιθάρα στα 3500 ευρώ...δεν παίζουν όλοι με τσέχες ξέρεις. Πως ξέρεις τι χρειάζεται για τη δουλειά του για να τον αποθαρρύνεις?

Που να ξερω τι θελει για τη δουλεια του, αφου και ο ιδιος ακομα το ψαχνει?

 

Μπορει να σφαλω αλλα διαβαζοντας το θρεντ και τον τιτλο κλπ μου δημιουργηθηκε η εντυπωση οτι με τους διπλους δεν εχει και τοσες παρτιδες ... αλλα ενα 3500 χιλιαρο θα το δινε για μια καλη ... οτι πριν λιγο καιρο στο ιδιο thread συζηταγε η για σεκτερ η για πιαρες... για εσ τζι ... μια που καποια λεφτα περισσευμα... ρωταγε τις διαφορες της 22 απο την 24 ... δεν τις εχει παιξει απο κοντα... αναρωτιεται αν πρεπει να κανει υπομονη ...  

 

Ολα αυτα εγω τα συνοψιζω σε "περναω GAS των 3.500" και συστηνω υπομονη (αφηνει και ο ιδιος ανοιχτο και αυτο το ενδεχομενο) γιατι πολλες φορες το GAS περναει.

 

Μπορει να το δει ως αλλη μια συμβουλη (αλλος λεει τραβα yann, αλλος παρε warmoth...) και να την σταθμισει και αυτην στην τελικη του αποφαση.

 

TGL: Δεν υπαρχει λογος να εκνευριζεσαι (εστω και λιγο) εσυ στη θεση του Σπυρου. Δεν υπαρχει λογος. Μια γνωμη ειπα και εγω. Συμβαινουν αυτα.

 

 

upd: οι προσπαθειες "αποθαρρυνσης" δεν ειναι δα και κατι σπανιο. Πολλες φορες εχω διαβασει στο φορουμ μας αποψεις "αν δεν λεει φεντερ πετα το", "οι διπλοι δεν ειναι για σενα", σταματα ρε να παιρνεις φτηνιαρες κιθαρες και παρε μια καλη", "ασε τις Fender δε θα δεις προκοπη", "κανε υπομονη μαζεψε και αλλα και μην παρεις τωρα αυτην".... ε δες το σα μια ακομα τετοια γνωμη...  Και δεν εχει καποια κρυφη/κακη προθεση. Ισα ισα. Και φυσικα οπως καθε συμβουλη/αποψη/γνωμη μπορει ανετα να ειναι και η πιο λανθασμενη του κοσμου.

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μην παρει τετοια τροπη το ενδιαφερον thread...

Απογευμα ειναι...ηταν δυνατος ο γαλλικος....νερο κι αλατι αδερφια.

 

Θα ποσταρω κ γω λοιπον μια ερωτηση ψιλοσχετικη.

Εβαλα συοχο μια ce και θελω να μαθω αν πετυχε κανεις συνφορουμιτης καμια απο αυτες σε καποιο καταστημα σε Αθηνα.

 

Θελω να δοκιμασω πριν παραγγειλω και θελω να βιαστω καθως απ ο,τι ξερω ειναι discontinued.

Hi!! I'm Paul from guitar world!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μην παρει τετοια τροπη το ενδιαφερον thread...

Απογευμα ειναι...ηταν δυνατος ο γαλλικος....νερο κι αλατι αδερφια.

 

Θα ποσταρω κ γω λοιπον μια ερωτηση ψιλοσχετικη.

Εβαλα συοχο μια ce και θελω να μαθω αν πετυχε κανεις συνφορουμιτης καμια απο αυτες σε καποιο καταστημα σε Αθηνα.

 

Θελω να δοκιμασω πριν παραγγειλω και θελω να βιαστω καθως απ ο,τι ξερω ειναι discontinued.

 

Αδέλφι...  :D δεν μας τα λες καλά.

 

Θέλεις να δοκιμάσεις στην Αθήνα και να αγοράσεις στην Αθήνα, ή θέλεις να δοκιμάσεις εδώ και να πάρεις αυτή που "έβαλες στόχο"? (από το ebay, ας πούμε).  ;) ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω  εγινα προσφατα κατοχος μιας PRS SC 245 :-*. Η κιθαρα ειναι απλα ΤΕΛΕΙΑ!

Απο κατασκευαστικης αποψης ειναι αψογη, πολυ προσεγμενη.

Και φυσικα απο ηχο σκιζει (αυτο βεβαια ειναι κατι εντελως υποκειμενικο)

 

Η γνωμη μου για PRS ειναι , go for it! ;D

και μια φωτο ετσι για το καλο:

Picture20.jpg

Ain't nothing but the blues. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω είμαι πολυ κοντά σε μια custom 24.

 

Την δοκίμασα και ο λαιμός της είναι λες και φτιάχτηκε για το χέρι μου.

.o. /o. /o\ <o\ <o> \o/ εεεεε μακαρένα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδέλφι...  :D δεν μας τα λες καλά.

 

Θέλεις να δοκιμάσεις στην Αθήνα και να αγοράσεις στην Αθήνα, ή θέλεις να δοκιμάσεις εδώ και να πάρεις αυτή που "έβαλες στόχο"? (από το ebay, ας πούμε).  ;) ;)

 

Eχω βαλει στο ματι μια ωρε συντεκνε και θελω να  δοκιμασω . Αλλα πολυ πιθανο να εχουν τελειωσει τα κομματια και να μην εχω την ευκαιρια :(

 

Απο την αλλη βεβαια αν πετυχω τιμη γυρω στο 1,5 χιλιαρικο Ελλαδα γιατι οχι κ απο δω...

Hi!! I'm Paul from guitar world!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου