Προς το περιεχόμενο

Fender strat 1977 neck!


atav

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα! Επειδή έπαιξα πρόσφατα με μία strat του "77 και με βόλεψε αφάνταστα το μπράτσο, μήπως ξέρει κανείς τα χαρακτηριστικά του; Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H μεγαλη πλειοψηφια στα late 70s ηταν ενα σχετικα παχυ U shape και εγω τους θεωρω τους ωραιοτερους λαιμους που εβγαλε ποτε η Fender .

 

Φυσικα δεν ειναι ολοι οι λαιμοι ιδιοι σε ολες τις κιθαρες μια και η Fender σταθερη στην παραδοση του....οτι κατσει....δεν ειχε συγκεκριμενα specs εκεινη την εποχη....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα δεν ειναι ολοι οι λαιμοι ιδιοι σε ολες τις κιθαρες μια και η Fender σταθερη στην παραδοση του....οτι κατσει....δεν ειχε συγκεκριμενα specs εκεινη την εποχη....

...μέχρις και πολύ λεπτοί, που θυμάμαι (ειδικά σε μία) δεν άρεσαν σε κανένα, εκτός του Σπάθα που την πήρε βέβαια. ;)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από περιέργεια,πόσους...τόνους ζύγιζε?  ;D To έχω παράπονο,όσες ετυχε να δοκιμάσω ζύγιζαν περίπου όσο ένα...tank.  ;D

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βγάζει ακόμα αυτό το μπράτσο; Γιατί όλο c και v βλέπω.. Για να ξέρω δηλαδή, γιατί είμαι στο τσάκ να αρχίσω να μαζεύω για να πάρω κι εγώ ένα vintage κούτσουρο!!!

 

Από περιέργεια,πόσους...τόνους ζύγιζε?  ;D To έχω παράπονο,όσες ετυχε να δοκιμάσω ζύγιζαν περίπου όσο ένα...tank.  ;D

Μαζί με τον...οδηγό!  ;D  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διια μου η 79αρα εχει κανονικο C σαν την 87αρα μου σχεδον,αλλα με 7,25" radius και ειναι απο τις ελαχιστες κιθαρες που προσωπικα ενω τις πιανω για να γρατζουνισω για 5 λεπτα τελικα με κανουν να τις αφησω μετα απο 5 ωρες...

Ζυγιζει οντως 3 τονους αλλα μαλλον για αυτο ακουγεται και οπως ακουγεται σε σχεση με κατι πιο ελαφριες μου στρατ που μου ακουγονται σαν παιδικα πλαστικα ποδηλατακια διπλα σε νταλικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...

Το βγάζει ακόμα αυτό το μπράτσο; Γιατί όλο c και v βλέπω.. Για να ξέρω δηλαδή, γιατί είμαι στο τσάκ να αρχίσω να μαζεύω για να πάρω κι εγώ ένα vintage κούτσουρο!!!

 

 

Σε προσιτό έχει αυτή...

 

 

http://www.thomann.de/gr/fender_70_classic_strat_mn_3ts_egitarre.htm

 

 

... αλλιώς υπάρχουν και cs που όμως βαράνε  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου