Προς το περιεχόμενο

ESP Eclipse - εντυπωσεις;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

...ποιος την εχει? εντυπωσεις? ανετη ? χαμηλο action ? all around axe ? Βοηθηστε γιατι ειναι η επομενη μου αγορα...

 

thanx

 

 

Δεν την εχω συγνωμη που δεν θα απαντησω στην ερωτηση σου αλλα θα σου εδινα μια συμβουλη καλυτερα να κινησεις γη-ουρανο για να την δοκιμασεις μονο σου να δεις ποσο σου καθεται παρα να παρεις 1000 γνωμες απο αλλους γιατι μπορει να εισαι ο 1/1000 που δεν του καθεται στο χερι .(Λεω εγω τωρα).

 

Και παλι συγνωμη που δεν απαντω στην ερωτηση σου απλα επειδη ακομα το φθσαω και δεν κρυωνει καταλαβες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^Συμφωνώ..

(αν και γενικά έχει πολύ καλές κριτικές, θα ήταν προτιμότερο να την δοκιμάσεις

και να δεις μόνος σου..)

 

freddy, με τι την "πάτησες"..?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα είναι η επόμενη αγορά για αυτό ίσως και να μην είμαι αντικειμενικός αλλά θα προσπαθήσω! ;D Είχα την τύχη να παίξω σε ένα τζαμάρισμα.

 

Στα δικά μου τα χέρια είναι πιο άνετη απο μια LP.Έχει μικρότερες διαστάσεις και γενικότερα πιστεύω στο live είναι πιο ξεκούραστη.Ηχητικά τώρα το μοντέλο με τους Seymour Duncan με τον JB και τον Jazz που δοκίμασα είχε πολύ καλή ευκρίνια,όγκο και σκάσιμο(αν και εγώ τελικά θα προτιμήσω τους EMG  ;D)

 

All around δεν μπορώ να σου πω αν είναι εξαρτάται και απο τον ενισχυτή σου.Με ένα καλο σετάρισμα πάντως έχει και χαμηλό ύψος χορδών και άνετη γίνεται και απ'όλα  ;)

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ποιος την εχει? εντυπωσεις? ανετη ? χαμηλο action ? all around axe ? Βοηθηστε γιατι ειναι η επομενη μου αγορα...

 

thanx

 

δοκίμασα μία, πριν 3 χρόνια.....μου φάνηκε ΦΟΒΕΡΗ! ελαφριά, καλή κατασκευή, καλό playability. ελπίζω μόνο να είναι όλες ετσι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

freddy, με τι την "πάτησες"..?

 

 

Με μια IBANEZ που τελικα καταλαβα οτι δεν μπορω να σταυρωσω νοτα με τετοιο μπρατσο και ταστιερα.Λεω σε ενα φιλο μου ελα ρε τι κανει η ibanez σου με την μπαοταστιερα??? εχει και εκεινος την ιδια που πουλησα.

Αλλα αλλους τους βολεθει απιστευτα εμενα με τπτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Με μια IBANEZ που τελικα καταλαβα οτι δεν μπορω να σταυρωσω νοτα με τετοιο μπρατσο και ταστιερα.Λεω σε ενα φιλο μου ελα ρε τι κανει η ibanez σου με την μπαοταστιερα??? εχει και εκεινος την ιδια που πουλησα.

Αλλα αλλους τους βολεθει απιστευτα εμενα με τπτ.

το ίδιο ακριβώς με μένα

έχω παίξει με την συγκεκριμένη (και μάλιστα με του ίδιου του κατσιώνη από τους firewind) και δε με βόλεβε όσο η δικιά μου

κάτι με εμπόδιζε να παίξω (κάτι σαν εξόγκωμα χαμηλά στο μπράτσο κάτω από την πρώτη χορδή), και το ίδιο συνέβαινε με όλες τις esp (μπορεί να κατασκευάζονται όλες έτσι)

 

βέβαια είναι και το στυλ παιξίματος, και το συνήθειο, καλό θα ήταν να πας να δoκιμάσεις και μόνος σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορω να σου απαντησω στο θεμα ανετη,action κλπ γιατι ειναι υποκειμενικο ζητημα,αυτο ομως που μπορω να σου πω ειναι οτι δεν ειναι all around κιθαρα.Εστιαζει περισσοτερο σε πιο σκληρα παιξιματα.Αλλα αυτο εχει να κανει κατα βαση με τους ΕΜG.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορω να σου απαντησω στο θεμα ανετη,action κλπ γιατι ειναι υποκειμενικο ζητημα,αυτο ομως που μπορω να σου πω ειναι οτι δεν ειναι all around κιθαρα.Εστιαζει περισσοτερο σε πιο σκληρα παιξιματα.Αλλα αυτο εχει να κανει κατα βαση με τους ΕΜG.

 

Αυτό δεν είναι αλήθεια...Υπάρχουν και εκδόσεις με Seymour Duncan. ;)

 

Αλλά τα μοντέλα με EMG πράγματι μόνο για σκληρά παιξίματα είναι \m/

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δεν είναι αλήθεια...Υπάρχουν και εκδόσεις με Seymour Duncan. ;)

 

Αλλά τα μοντέλα με EMG πράγματι μόνο για σκληρά παιξίματα είναι \m/

 

επειδη ο φιλος δεν το διευκρυνησε φανταστηκα οτι ενοουσε το μοντελο με τους EMG που θεωρειται η ''κλασσικη'' ,αν μπορουμε να το πουμε ετσι,εκδοχη της eclipse.To μοντελο με τους Duncan δεν το εχω ακουσει αλλα τυχαινει να εχω μια les paul studio με jazz/jb σετ και επειδη τα specs των 2 κιθαρων μοιαζουν χοντρικα,μπορω να πω οτι ειναι πολυ  (και σε πολλα πραγματα) διαφορετικος ο ηχος που παιρνεις απο τους Duncan οποτε μονο με τα δικα του αυτια μπορει να κρινει τι απο τα 2 τον ικανοποιει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου