Προς το περιεχόμενο

Δείτε κάτι τρελό αλλά επαναστατικό !!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

www.teuffel.com

 

Ξέρω ξέρω Superfunk ... δεν σου αρέσει !! .... :D Αλλά δειτε προσεκτικά, κατι μου λεεί πως θα μιλάμε πολύ για αυτά τα όργανα σε λίγο καιρο. Η Tesla και η ΒIrd Fish έρχονται στα Γιάννενα και θα τις ακούσω.

lues Legend

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισα-ισα έχω παίξει στην Αμερικη με μια birdfish πριν απο 4 χρονια περιπου & επαθα την πλάκα μου!ασε που εχει & απιστευτη μουρη!! :wink:

πολυ ακριβες ομως.. :cry:

 

ΠΟΛΥ προχωρημενα τα βρισκω τα Γιαννενα.....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτη φορα τις βλεπω!!! 8O 8O 8O 8O 8O

Και απο εμφανηση ειναι ΤΡΕΛΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!

Βεβαια λογο της διαφορετικοτητας τους ειναι αυτο που με τρελενει.

Εεεεεεε...... Αν λεει ο σουπερφανκ οτι επαθε πλακα, εγω παω πασο, τον πιστευω!! :)

"Simplicity is gold"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι μου είπε και αυτός...Οτι παίζει σαν διάολος !!!! Αλλάζεις τις ράβδους (που είναι ξύλινες ) και αλλάζει ο ήχος της κιθάρας !!!&Κοστίζει 3,900 Euro. Ο Gibons των ZZ TOP παίζει με αυτη πλέον. Αυτο που είναι&Normal Superfunk.&Κοίτα&κάτι πραγματικά τρέλό που εχει φέρει και αντιπροσοπεύει ο παλαβός στα Γιάννενα. Λέγονται Pagelli.&Είναι&ένας Ελβετος, ο οποίος για να σου κάνει&κιθάρα σε φιλοξενεί στο Σαλέ του στην Ελβετία και αφου μιλήσει μαζί σου περί τέχνης, σχεδιάζει για σένα ένα μοναδικό όργανο, το φτιάχνει ,στο στέλνει, και&εάν δεν σου αρέσει σου κάνει άλλο !!!!!! Δες το είναι κουφο. Αυτός ο Ελβετος θα ειναι στα Γιαννενα τον Σεπτέμβριο. Φέρνει ένα&Jazz ο κιθαρο.&&&www.pagelli.com Ναι ο τύπος που τα φέρνει ειναι για δέσιμο, βάζει και δωρεάν ξενοδοχείο στους πελάτες του για να δοκιμάσουν τα όργανα.... em.icon.smile.png

&

lues Legend

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεπω οτι κατασκευαζει & archtops,οποτε εχει τον απολυτο σεβασμο μου δεδομενου οτι η κατασκευη ενος archtop συνοψιζει το ΑΠΟΛΥΤΟ στην κιθαροκατασκευαστικη :D τεχνη!

 

Ο Gibbons δεν παιζει αποκλειστικα με τιποτα (παντως στο live που παρακολουθησα οντως επαιξε & με μια Teufel),αλλαζει κιθαρες σε ΚΑΘΕ τραγουδι (μερικες φορες & μεσα στο τραγούδι!) παντως συνηθως παιζει με μια Tokai Love Rock,την Gibson LP του 1958 (Pearly Gates) & καμμια 10αρια πειραγμενες Gibson Les Paul Historic 1958 (αφαιρει το maple top & σκαβει ΕΝΤΕΛΩΣ την κιθαρα ωστε να ειναι τελειως κουφια & μετα ξανακολλα το καπάκι με αποτελεσμα οι Les Paul του να ειναι ΠΟΥΠΟΥΛΑ..)

 

Ελπιζω να αγοραζει και κανενας αυτα τα κοσμηματα που φερνει ο τυπος στα Γιαννενα...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβερή (εμφανισιακά τουλάχιστον) η Birdfish. Και έχει προβλεφτεί και midi έκδοση με ειδικό μαγνήτη. Λέω να πάρω 2-3 :P :P :P

www.pramnos.net

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας παίζουνε και μόνες τους, τί να το κάνω; Νόμιζα ότι οι customιές του Zakk Wylde ήταν ό,τι αντιαισθητικότερο υπάρχει, αλλά έπεφτα πολύ έξω φαίνεται...

 

Αυτή η Birdfish γίνεται και μονόζυγο;

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου