Προς το περιεχόμενο

Σχετικά με το παίξιμο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άκου τι μπορείς να κάνεις.Εγω το κάνω και βοηθάει πάρα πολύ.

 

Παίξε το κομμάτι που σε δυσκολέυει πάρα μα πάρα πολυ αργά.Σε σημείο που όλες οι προσπάθειες σου να είναι άνετες και επιτυχείς.Τι κερδίζεις με αυτό;;Τα δάχτυλα σου συνηθίζουν τη σωστή κίνηση και όσο ανεβάζεις ταχύτητα θα είναι ευκολότερα απο το να ξεκινήσεις εξαρχής με μια ταχύτητα που δεν είσαι 100% άνετος.Και αν δεν δεις διαφορά μεγάλη την πρώτη μέρα θα δεις σίγουρα την επόμενη.Δοκιμασμένα πράματα  ;D

 

+1

 

Μεγαααααααάλη αλήθεια φίλε Janick

...στο πλοίο της αγάπης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιάμιση ώρα εξάσκησης και μπορείς να κάνεις οποιαδήποτε αλλαγή ακόρντων; ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ??  ???

 

Ρε Spy ωρες ωρες μου φαίνεται ότι επίτηδες κολλάτε σε μ@λ@κ(3ς.

Για να το πω σε απλά Ελλήνικά επειδή έχουμε και μωρά παιδιά, αν ανοίξει ο καθένας ένα σωστό βιβλίο για να δει τους σωστούς δαχτυλισμούς και να μην ψάχνεται, με μία-μιάμιση ώρα εξάσκησης, όσο δύσκολη και να είναι η αλλαγή, θα καταφέρει να την κάνει σωστά και γρήγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας  ;D

 

Αυτό που πρότεινε ο φίλος janick (κυρίως), oι κλίμακες που προτείνατε όλοι οι άλλοι και οι τεχνικές με βοήθησαν πάρα πολύ.

Τώρα το έχω άνετα το συγκεκριμένο αρπισματάκι, και δοκίμασα να παιξω κι άλλα και τα βγάζω με μεγαλύτερη ευκολία.

 

Δεν κατάλαβα καθόλου πως μέσα σε μια ώρα από σιγά σιγά που ξεκίνησα να συνηθίζω, 40 λεπτά αργότερα το έβγαζα σε νορμαλ ταχύτητα!!  :o

 

Το έκανα αυτό με το σιγά σιγά στα γρήγορα riffs που μάθαινα, αλλά ούτε που φαντάστηκα να το δοκιμάσω και στα αρπίσματα.

Όπως και να έχει μου ανοίξατε τα μάτια και σας ευχαριστώ  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έκανα αυτό με το σιγά σιγά στα γρήγορα riffs που μάθαινα, αλλά ούτε που φαντάστηκα να το δοκιμάσω και στα αρπίσματα.

Όπως και να έχει μου ανοίξατε τα μάτια και σας ευχαριστώ  ;)

 

Και αυτά τα γ@%$#μέν@ μερικές φορές είναι πιο ζόρικα απο ένα δύσκολο σόλο.Η ακρίβεια/άνεση στο δεξί χέρι είναι δυσκολότερη

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου