Προς το περιεχόμενο

τεστ μεταξύ δυο ..strat part 2!!


takis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι αλλαξα και το nut.ολα μου τα εκανε ενας φιλος εδω στην κερκυρα που εμενε αθηνα καποια χρονια και ειχε "εκπαιδευτει" για μεγαλη περιοδο απο τον τζιμη στην τρικουπη...τωρα δεν ξερω αν ειναι καλο ή κακο αυτο αλλα μου εκανε πολυ καλη δουλεια.ενταξει το μπαλωμα που εκανε εκει μπροστα στην γεφυρα φαινεται λιγο αλλα δεν με ενδιεφερε να μην φαινεται και καθολου και του το ειπα απο την αρχη αυτο. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ναι αλλαξα και το nut.ολα μου τα εκανε ενας φιλος εδω στην κερκυρα που εμενε αθηνα καποια χρονια και ειχε "εκπαιδευτει" για μεγαλη περιοδο απο τον τζιμη στην τρικουπη...τωρα δεν ξερω αν ειναι καλο ή κακο αυτο αλλα μου εκανε πολυ καλη δουλεια.ενταξει το μπαλωμα που εκανε εκει μπροστα στην γεφυρα φαινεται λιγο αλλα δεν με ενδιεφερε να μην φαινεται και καθολου και του το ειπα απο την αρχη αυτο. :wink:

 

Από τις φωτό φαίνεται μια χαρά. :wink:

 

Δεν ξέρω φυσικά αν από οικονομική άποψη άξιζε τον κόπο, από ηχητική πάντως μια χαρά και πάλι! :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τσαμπα...γαμω τα παιδια...οχι που αν μου επαιρνε πολλα δεν θα ηταν...χεχε...αλλα σου λεω τσαμπα...;-)

 

βασικα αυτην την κιθαρα γιαυτο την κραταω για να πειραματιζομαι.ας πουμε τωρα καταλαβα ποσο πολυ καταστρεφει τον ηχο μιας strat το floyd rose.προσεξε για blues και κλασσικο ηχο strat σου μιλαω ετσι;

 

ακομα ακουσα οτι οι μαγνητες αυτοι ακουγονται πολυ καλυτερα με alder..αν βαλω καποια στιγμη και ενα καλο μανικι warmoth θα μπορω να το πω με σιγουρια.γιατι αυτο που εχει τωρα η squier ειναι πολυ χαλια.λεπτο πολυ με μικρα ταστα κτλ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Τάκη η στράτ που μεταμόρφωσες ακούγεται γ@μ@τ@!Και έγινε και κούκλα!¶ργησα να ακούσω τα τέστ λόγω γενικότερης αποχής από το ίντερνετ(χρειάζεται κ αυτό που και που...)αλλά σήμερα που τα άκουσα έπαθα πλάκα με τον ήχο.Πολύ καλό ήχο έχεις φτιάξει για blues και η ηχογράφηση επίσης.Τελικά η focusrite κάνει δουλειά!Πάντως ξέρεις τι θέλω;Παίξε πάνω από ένα backing track με την suhr στον humbucker με αρκετό γκάζι να δούμε πως ακούγεται έχω περιέργεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanks γιωργο και εμενα μου αρεσε πολυ ο ηχος και απο τις δυο.η squier βγαζει αυτο το "πριμο" που χρειαζεται για srv tone... :wink:

απο βδομαδα θα σου κανω και το κλιπακι με τον humbucker στο καθαρο του και στο gain :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ακομα ακουσα οτι οι μαγνητες αυτοι ακουγονται πολυ καλυτερα με alder..αν βαλω καποια στιγμη και ενα καλο μανικι warmoth θα μπορω να το πω με σιγουρια.γιατι αυτο που εχει τωρα η squier ειναι πολυ χαλια.λεπτο πολυ με μικρα ταστα κτλ..

 

Mην κάνεις τον κόπο, ο ήχος θα είναι ο ίδιος αφού τα ξύλα δεν παίζουν μεγάλο ρόλο στον ήχο....δες το τοπικ του superfunk για το τεστ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mην κάνεις τον κόπο' date=' ο ήχος θα είναι ο ίδιος αφού τα ξύλα δεν παίζουν μεγάλο ρόλο στον ήχο....δες το τοπικ του superfunk για το τεστ.[/quote']

 

Καλά βαλτός είσαι ρε συ janclod??? :D:D

Εδώ έχουν ΜΗΝΕΣ που "τσακώνονται" για το αν τα ξύλα παίζουν ρόλο ή όχι στον ήχο της κιθάρας και εσύ του λες να διαβάσει την άποψη του Superfunk??

Λάδι στη φωτιά ρίχνεις... :lol: :lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως σε ότι και αν οφείλεται ο ήχος της, νομίζω πως η suhr έχει χαρακτήρα όπως είπα και πρίν γίνουν τα αποκαλυπτήρια. Η άλλη άρεσε σε κάποιους για φανκ μουσική λογο του ογκου στον ήχο, όμως για μένα ήταν πολύ ξερή και κρύα.

Αύτη όμως που σε κάνει να θέλεις να την ακούσεις πάλι είναι η suhr, και είμαι σίγουρος ότι στα σωστά χέρια όχι μόνο φανκ μπορείς να παίξεις αλλα ότι αλλο γουστάρεις !

Α.....ναι....και σε όσους άρεσε η πρώτη, ειναι ΚΟΥΦΟΙ!!!(απλά για να δυναμιτίσω την ατμόσφαιρα, πλακα κάνω) :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου