Προς το περιεχόμενο

Drum set γιά Αρχάριο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά χαρά σε όλους,

καταρχάς να πω πως χαίρομαι που βρήκα μια ιστοσελίδα σαν και αυτή.

Μετά απο λίγο ψάξιμο , είπα να γραφτώ και να ρωτήσω και εσάς , μιας και ξέρετε περισσοτερα .

επαιζα παλιά drums με ενα μίνι κιτ της granite . (xronia prin).

Γενικά , μάθενα εύκολα , και μερικές φορές έπαιζα σε φίλους που είχαν ολοκληρομένο σετ.

όπου ναναι πλησιάζουν τα γενέθλια μου , και λεω αμα μαζέψω λευτά να πάρω επιτέλους ενα κανονικό σετ.

Τα λευτά τα οποια παίζει να διαθέσω ειναι μαξ 400 ευρό. άντε κατι παραπάνω για πιατίνια.

Κοίταγα λοιπον

Sonor force 507 .

ASHTON TPR522

STAGG TIM 1

Granite XH 103.

Απο μερικά θέματα που διάβασα θάναι καλύτερα να πάρω της σόνορ που είναι και επόνυμη μάρκα.

Αυτό που δεν θέλω ειναι αν πάρω π.χ. της ashton / granite / stagg είναι να μην χρειαστούν αλλαγή τα δέρματα λογο κακής ποιότητας η τίποτα , και όλη η αλλαγή , να μου κοστίσει περισσότερο απο ότι να έπερνα ενα καλύτερο drum set.

Αν απο δω έχει κανείς κανένα απο τα παραπάνω σετ , θα του ήμουν υπόχρεος αν μου πεί αν ειναι ευχαριστημένος.

η μουσική που θέλω να παίζω με τα ντράμς ειναι κυρίος punk / ska / metal .

 

Ευχαριστώ , γιαννης!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαννη καλησπερα γιατί δε κοιτάς τίποτα σε mapex τα φθηνά μοντελα της δεν έχουν καμία σχέση με αυτα που προανέφερες με εξερεση ίσως το sonor 507 το οποιο μιας και ημουν κάτοχος πιστεψέ με δε λέει και πολλά(σε σχέση με το mapex που σου πρωτείνω

δηλαδη  αν υποτεθει οτι θα τα πάρεις απο το www.thomann.de mapex_q_serie_standard_set_gt.htm θα σου βγουν 422 ευρό

Κοιτα ομως και στην αντιπροσωπέια της mapex που βρισκεται αιγάλεω και γαλάτσι http://telesound.gr/ μιας και τα παιδια εκει χτυπανε πολυ τις τιμες απο thomann οποτε οπως και να χει θα πας απο κοντα να τα δεις εαν και εφοσον σε ενδιαφέρει και να τα ακούσεις. ;)

Γειά χαρά σε όλους,

καταρχάς να πω πως χαίρομαι που βρήκα μια ιστοσελίδα σαν και αυτή.

Μετά απο λίγο ψάξιμο , είπα να γραφτώ και να ρωτήσω και εσάς , μιας και ξέρετε περισσοτερα .

επαιζα παλιά drums με ενα μίνι κιτ της granite . (xronia prin).

Γενικά , μάθενα εύκολα , και μερικές φορές έπαιζα σε φίλους που είχαν ολοκληρομένο σετ.

όπου ναναι πλησιάζουν τα γενέθλια μου , και λεω αμα μαζέψω λευτά να πάρω επιτέλους ενα κανονικό σετ.

Τα λευτά τα οποια παίζει να διαθέσω ειναι μαξ 400 ευρό. άντε κατι παραπάνω για πιατίνια.

Κοίταγα λοιπον

Sonor force 507 .

ASHTON TPR522

STAGG TIM 1

Granite XH 103.

Απο μερικά θέματα που διάβασα θάναι καλύτερα να πάρω της σόνορ που είναι και επόνυμη μάρκα.

Αυτό που δεν θέλω ειναι αν πάρω π.χ. της ashton / granite / stagg είναι να μην χρειαστούν αλλαγή τα δέρματα λογο κακής ποιότητας η τίποτα , και όλη η αλλαγή , να μου κοστίσει περισσότερο απο ότι να έπερνα ενα καλύτερο drum set.

Αν απο δω έχει κανείς κανένα απο τα παραπάνω σετ , θα του ήμουν υπόχρεος αν μου πεί αν ειναι ευχαριστημένος.

η μουσική που θέλω να παίζω με τα ντράμς ειναι κυρίος  punk / ska / metal .

 

Ευχαριστώ , γιαννης!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Γιάννη κατ' αρχην καλωσήρθες στην παρέα μας!

Πρώτα πρωτα πρέπει να σου τονίσω πως κανένα σετ μαμά δεν έχει καλά δέρματα οπότε ότι και να πάρεις θα χρειαστεί να τα αλλάξεις, αλλά αφου είναι ακόμα αρχή δεν χρειάζεται να το κάνεις αμέσως. Επίσης υπολόγιζε καμιά 300αριά ευρώ για ένα σετάκι εξιοπρεπή πιατίνια. [sabian b8, paiste pst3 i pst5]. Τώρα για τα σετ που έχεις διαλέξει μπορώ να πώ πως το Sonor 507 αποτελεί την πιο ασφαλή επιλογή μαζί με τα Pearl Forum και τα Tama Imperialstar [κοίταξε τα κ αυτά].

Επειδή όλη αυτή η ιστορία θα σου πάει απο 800 ώς 1000ε δες και τι υπάρχει σε μεταχειρισμένα στα λεφτά που θες να δώσεις.

Επίσης μην τρέξεις να τα αγοράσεις απο το ιντερνετ πρίν πάρεις προσφορές απο τα καταστήματα γιατί όπως έχει η κατάσταση κάνουν σοβαρές εκπτώσεις μετρητοίς 20-30% που πραγματικά συμφαίρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 400 ευρώ θα χρειαστείς να κάνεις σοβαρές παραχωρήσεις  όσον αφορά δέρματα,πιατίνια και πιθανώς ποιότητα σετ. Δώσε κάτι παραπάνω και πάρε κάτι καλύτερο εως 700ευρώ σε μεταχειρισμένο ή ένα σετ σαν αυτά. Δεν θα το μετανιώσεις σε αντίθεση με τα άλλα φτηνότερα εκτός από το snor που όμως είναι ακριβότερο από τα 400ευρώ και χωρίς πιατίνια.

http://www.thomann.de/gr/tama_imperialstar_fusion_2_mcsbmm.htm

http://www.drumstore.gr/productsdesc.php?id=1378

 

Αυτά είναι εξαιρετικά και με τιμή χώμα

http://www.drumstore.gr/productsdesc.php?id=1384

απλά θες και πιατίνια.

Δες  και αγγελίες. ;)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου προτεινω την yamaha Rydeen στα 600 ευρω 

Απο το site του Νακα...

Το σετ αποτελείται απο 1x ταμπούρο,1x bass drum (κάσα),2x tom,1x floor tom,1x hi-hat stand, 1x cymbal stand,1x πετάλι bass drum.Η σειρά Rydeen απευθύνεται σε αρχάριους και σε όσους ξεκινάνε την εκμάθηση των τυμπάνων,παρόλο που ενσωματώνει χαρακτηριστικά που συναντάμε μόνο στις ακριβότερες σειρές της Yamaha.

Πηγαινε να την κοπανησεις στο καταστημα του Νακα στην αθηνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου