Προς το περιεχόμενο

Dream Theater lovin'


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έλεος όμως...  :-X

 

Σα να διαβάζω τα γράμματα των αναγνωστών στο Hammer.

 

:D :D :Dχα χα χα χα χα χα χα χα... θεικό σχόλιο φίλε χα χα ;D ;D ;D

pedals in everything

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 106
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

Οι theater τα σπανε και σε οποιον δεν αρεσουν ας ακουσει κανα Μακροπουλο........χαχαχαχαχαχαχαχαχααχαχααχαχαχαχαχ...!

 

δλδ εγω που δεν μπορω να τους ακουσω πανω απο 2 λεπτα πρεπει να ακουσω ΖΗΝΑ? δλδ εγω που θεωρω οτι δεν παιζουν κατι μελωδικο και ομορφο πρεπει να ακουσω ΠΕΡΠΙΝΙΑΔΗ?εαν ειναι ετσι ρε φιλε χιλιες φορες......για εμενα ειναι μια φτηνη αντιγραφη των rush-KANSAS και τιποτα αλλο.....μονο που οι αλλοι ειχαν και το κατι παραπανω....τεσπα....για να το λες εσυ σιγουρα ξερεις καλυτερα αλλ σιγουρα οχι σωστα.... ;)

παιχτες ειναι.....τεχνικα τελειοι ειναι ......αλλα αυτα που γραφουν και παιζουν δεν με αφρουν και οπως βλεπεις δεν αφορουν πολυ κοσμο.......προς τι λοιπον οι αφορισμοι σου? ::)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε,δεν τα πας και συ πίσω στους αφορισμούς όμως ;)

 

Γούστα είναι αυτά :)

 

 

εγω δεν ειπα ομως οτι σε οποιον δεν αρεσουν να ακουσει ΓΑΡΜΠΗ..... ;Dεγω ειπα εμενα δεν με αφορουν αλλους μπορει ;)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...

Διάβασα με προσοχή όσα γράφτηκαν και θα ήθελα να κάνω μερικά σχόλια:

 

1) Φίλε NoIzY, η άποψή σου για τον Portnoy είναι πολύ "μπακαλίστικη" Χωρίς επιχειρήματα, χωρίς ούτε μία σοβαρή άποψη. Το τι έχει στο σετ του δε θεωρείται επιχείρημα. Επιχείρημα είναι το εξής: έχει συνεργαστεί με μια πλειάδα από μουσικούς (ενδεικτικά αναφέρω μερικούς: Neir Morse, Paul Gilbert, Jim Matheos, Matt Bissonette, John Arch, Ray Alder, Tony Levin και πολλούς άλλους), έχει κάνει ένα σωρό project εκτός Theater και αυτό δείχνει πολλά. Δείχνει ότι διευρημένους τους μουσικούς του ορίζοντες και ότι έχει πολλά πράγματα να δείξει. Το θεωρώ μεγάλο κυρίως γι' αυτό. Παρά ταύτα, συμφωνώ εν μέρη ότι υπάρχουν πολλοί καλύτεροι εκεί έξω. Αμφιβάλω όμως αν έχουν τόσο "ανοικτά" μυαλά αυτοί εκεί έξω. Το να παίζεις μία Theater, μετά Beatles, μετά Rush, μετά The Who, μετά Zeppelin, μετά Transatlantic, μετά metalιές σε συνεργασίες με John Arch και λοιπά, είναι μεγάλο προσών του συγκεκριμένου ΜΟΥΣΙΚΟΥ. Γιατί είναι μουσικός με τα όλα του....

 

2) Φίλε ignatie, θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω ότι οι Theater δε γράφουν μελωδική μουσική. Είσαι εντελώς λάθος κατά την προσωπική μου εκτίμηση. Πρέπει επιτέλους να ξεχωρίσουμε το δε μ' αρέσει από το δεν είναι καλοί ή ότι δεν γράφουν μελωδικά πράγματα... Στο youtube δόξα τω Θεώ υπάρχει μια πλειάδα εμφανίσεων των Theater. Θα σου πρότεινα να δεις το jamming Που κάνει στη μέση του To live forever στο Τόκιο το 93 και ίσως να αναθεωρήσεις!

 

Κατα τ' άλλα, τη θεωρώ μεγάλη μπάντα και το Labrie έναν αξιόλογο τραγουδιστή ειδικά πιο παλιά!

"Να με θάψουν οι οχτροί γιατί με θάβουν οι φίλοι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πρότεινα να δεις το jamming Που κάνει στη μέση του To live forever στο Τόκιο το 93 και ίσως να αναθεωρήσεις!

 

 

Διονύση, για εκείνη την εποχή δεν νομίζω να διαφωνεί κανείς..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου