Προς το περιεχόμενο

τελειο τριλλημα gibson lp supreme vs lp 57 goldtop vos vs lp295 goltop


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Mιας κ μαλλον θα την θες να την κοιτας μοναχα,παρε αυτουνα που ειναι lmt ed.κ επιμενω,να ξεχωριζεις!

http://cgi.ebay.com/GIBSON-SLASH-LES-PAUL-STANDARD-SIGNED-ONLY-1600-MADE_W0QQitemZ320350422638QQcmdZViewItemQQptZGuitar?hash=item320350422638&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1205%7C66%3A2%7C65%3A12%7C39%3A1%7C240%3A1318%7C301%3A0%7C293%3A1%7C294%3A50

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εεε!  αφου εχεις custom , κανε  και καμμια .....υπερβαση...... ;)

 

http://www.dv247.com/invt/60221/

 

 

 

Αυτά είναι δημιουργήματα του διαβόλου, ρε... Τι σου 'κανε το παιδί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε πες μας κ για τι ηχο τη θες.

Απο τρεις κ τα χαρακτηριστικα κ μονο θα παιρνα τη 57 goltop VOS.

Αλλα αφου εχεις ηδη custom κ σ'αρεσει γιατι δεν παιρνεις την ξαδερφη της, την 57 custom (black beauty)?

Θα ναι διαφορετικη απο τη δικια σου, αλλα πιστευω οτι θα ναι πιο κοντα απο τις αλλες που κοιτας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κούκλες και οι 3. Είναι όπως φαίνεται πολύ καλά όργανα και δύσκολα όντως κάνεις τον διαχωρισμό. Για την VOS θα πώ και γώ συν 1. Βέβαια έχει αρκετά παχύ μπράτσο μιάς και είναι original spec 57 όπως και η δική μου άλλωστε tobaco burst VOS 58. Το λέω αυτό γιατί πέρα του ότι έχω την αίσθηση ότι θα είναι και η πιό "ισσοροπημένη" ηχητικά από τις 3, (burstbuckers 1&2, και όχι alnico 498 κλπ κλπ ή τους classic 57 τους οποίους έχω σε μιά limited explorer, και έχω την αίσθηση ότι είναι πιό "γκαζωμένοι" πόσο μάλλον πάνω στην 295 που σαν LP και όχι explorer θα αποκτήσει και περισσότερο "όγκο").

 

Βέβαια παραείναι υποκειμενικά τα πράγματα, και όταν κάνεις μιά τέτοια κίνηση δεν την κάνεις για να την πουλήσεις άμα δεν σου κάνει, αλλά κυρίως για να την κρατήσεις. Όπως σου είπα εγώ προσωπικά είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από την ποιότητα της VOS μου και την προτείνω ανεπιφύλακτα. Όμως αν δεν συμπαθέις ιδιαίτερα τα παχιά μπράτσα θα πρέπει να "προσαρμόσεις" πολλά πράγματα από το παιξιμό σου. Αν σε προβληματίζει τότε πάρε μία από τις άλλες 2. Εγώ θα επέλεγα την 295 μετά και τελευταία την πρώτη που παραθέτεις.. δεν μου αρέσει προσωπικά ο ήχος των alnico 498 πάνω σε LP.

 

Άντε και καλά.... ξεμπερδέματα  ;D

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

GIBSON LES PAUL `57 V.O.S. GOLD TOP

 

 

auth...ειναι απλα η best les paul που εχω ακουσει...μετα απο καποιες heritage...:P

α!την ακουσα κιολασ σημερα οποτε εχω προσφατο το 'σοκ'

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου