Προς το περιεχόμενο

Joe Satriani (Ice 9) by dimis75


kostaras75

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.noiz.gr/index.php?topic=160263.0

 

εδω ειχε ποσταρει καποια βιντεο παλια,το θυμαμαι γιατι ειχα πει την ειλικρινη μου γνωμη οπως παντα (αχ αυτο το καρμα συνεχεια μειωνεται ;D) μετα απο καποιο καιρο ομως ανεβασε ενα mp3  δε θυμαμαι ποιο που ειχε μια τρομακτικη βελτιωση στο παιξιμο του(και παλι ειπα την ειλικρινη μου γνωμη αλα αυτη τη φορα το καρμα δεν ανεβηκε :P).εμενα δε μου περασε απο το υαλο μου κατι σαν αυτα που προαναφερθηκαν (πριν τα δω).παντως αν εισαι εσυ φιλε dimi μπραβο σου!δεν παιζεις τελεια οπως προαναφερθηκε αλα εισαι σε καλο επιπεδο.κατα τη γνωμη μου χρειαζεσαι δουλεια στο pitch και στο λιγο στο vibrato ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Οπότε νομίζω ότι μετά τα βίντεο (που κανείς μας δεν θυμόταν), δεν έχουμε δικαίωμα να αμφισβητούμε τον φίλο... Τώρα για το πόση δουλειά θέλει ακόμα... σίγουρα η δουλειά κάνει καλό σε όλους μας...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε νομίζω ότι μετά τα βίντεο (που κανείς μας δεν θυμόταν), δεν έχουμε δικαίωμα να αμφισβητούμε τον φίλο... Τώρα για το πόση δουλειά θέλει ακόμα... σίγουρα η δουλειά κάνει καλό σε όλους μας...

 

παντως για μενα το παιξιμο του στα βιντεο σε σχεση με αυτο που παρουσιαζει τωρα ειναι το μαυρο με το ασπρο!τι να πω..πρεπει να μελεταγε πολυ αυτο το διαστημα  ;D dimi εισαι για ενα jamarisma? 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τωρα που ακουσα και του Petrucci που αναφερθηκε οτι ειναι ιδιο κλπ (καποιοι ειπαν οτι ειναι ολοιδιο :o) ολο και περισοτερο πιστευω πως ειναι του φιλου μας του dimi.

χωρις να θελω να θιξω κανεναν..μα καλα δεν ακουτε τη διαφορα ρε παιδια? ειδικα η διαφορα στο ηχοχρωμα της κιθαρας κανει μπαμ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον φιλοι μου εγω περιμενω το VIDEO του φιλου Dimis 75  που ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ Ο ΙΔΙΟΣ ΔΕΣΜΕΥΤΗΚΕ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΕΙ>>>Τα υπολοιπα που λετε εσεις ..τον ειδα ,τον ακουσα εγω τ ακουω βερεσε...αναμενω VIDEOOOOOOOOO... 8)

seven deadly sins..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοσμοιστορικά γεγονότα κυρίες και κύριοι στο νοιζ!

Μακάρι να δούμε επιτέλους την έκβαση αυτού του μυστηρίου, γιατί τουλάχιστον 2000 μέλη (απλή εκτίμηση, ενδέχεται να είναι και περισσότερα) έχουν χάσει τον ύπνο τους! Περιμένουν εναγωνίως  , κάνοντας ριφρες την σελίδα του θρέντ, τουλάχιστον 7 φορές το λεπτό, να δούν την παραδοχή του διμ3ε^4245543 ότι τελικά ποστάρει τα κλιψ του σατριγιάννη ώστε να αποκτήσει ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ αναγνώριση μέσα από το νόιζ.

Όμως το νοιζ έχει χωριστεί σε 2 αντίπαλα στρατόπεδα! Υπάρχουν και αυτοί που λατρεύουν τον διμ|e^iπχ| ως θεό και στέλνουν ε-μειλ, σι-μειλ και κατραρίδες σε ΟΛΕΣ τις δισκογραφικές του κόσμου(και της Ανδρομέδας) ώστε να προωθήσουν τον θεό τους. Αυτή η ομάδα περιμένει επίσης με τον σταυρό στο χέρι, να δουν ότι όντως το ινδαλμά τους δεν τους έχει εξαπατήσει. Ποιό θα είναι το τέλος????....to be continued.

 

 

Με λίγα λόγια, θα είναι απίστευτο γεγονός κάποιος για να κερδίσει 1 θρεντ δημοσιότητας και θαυμασμού, να χει ποστάρει κλιπ που δεν είναι δικό του, αλλά είναι εξίσου απίστευτο τελικά να είναι τόσο καλός στην κιθάρα. Σκεπτόμενος και τις 2 περιπτώσεις, είμαι με ηρεμιστικά εδώ 2,34 μέρες, γιατί στο πρώτο θα έχουμε ανακαλύψει ένα scum(δεν μπορω να κοιμηθώ λέμε!) ενώ στην δεύτερη περίπτωση θα έχουμε έναν κιθαρίστα ο οποίος είναι παρα πολύ καλός εκτελεστικα! Απίστευτο λέμε.Τι σκατά, ορισμένοι τόσο πολύ χρόνο έχουν?

 

Και για να πω και την άποψη μου, δεν μου λέει απολύτως τίποτα για το "μουσικός" point of view, το αν μπορεί κάποιος να εκτελέσει άψογα ένα κομμάτι. Μπράβο του και πάλι μπράβο του. Ο Μουσικός όμως, δεν είναι απλά εκτελεστής.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για να πω και την άποψη μου, δεν μου λέει απολύτως τίποτα για το "μουσικός" point of view, το αν μπορεί κάποιος να εκτελέσει άψογα ένα κομμάτι. Μπράβο του και πάλι μπράβο του. Ο Μουσικός όμως, δεν είναι απλά εκτελεστής.

 

Συμφωνώ...

Το θέμα όμως εδω είναι οτι έχει διατυπωθεί απο 2 μέλη μια άνευ προηγουμένου (για τα δεδομένα του νοιζ) αμφισβήτηση για τα κλιπς του dimis75.

 

Συγκεκριμένα ,αν κατάλαβα καλά, υποστηρίζουν οτι δεν παίζει αυτός, ή οτι τα κλιπς έχουν υποστεί κάποιου είδους editing...

 

Είναι η πρώτη φορά αν θυμάμαι καλά που αμφισβητείται κατ'αυτόν τον τρόπο ένα κλιπ...

(Παρ'όλο που στο παρελθόν πολλοί "παιχταράδες" έχουν ποστάρει απίστευτα κλιπς χωρίς να υπάρξει ποτέ τέτοιου είδους αμφισβήτηση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι γίνεται ρε παιδιά!!

Εχω ακόυσει οτι κουφό θα μπορούσε να ειπωθεί.Το πιό κουφό βέβαια είναι οτι έχω πάρει τα κομμάτια απο τον ίδιο τον καλλητέχνη και τα έχω κάνει τόση επεξεργασία πια που έχουν αλλάξει τόσο πολύ που γίνανε αγνώριστα και τα πόσταρα για να το παίξω μάγκας σε άτομα εδώ μέσα που ούτε καν τα ξέρω και ούτε με ξέρουν.Εμένα δεν μπορεί να με ξεγελάσει κανένας και με κανένα editing.Αν ξέρω το παίξιμο ενός κιθαρίστα και το ύφος του τον διακρίνω απο χιλιόμετρα.Πως τώρα κάποια άτομα εδω μέσα που υποτίθεται οτι μπανίζουν πράγματα λένε οτι τα κομμάτια είναι 'ιδια με τα πρωτότυπα και δεν διακρίνουν τη διαφορά στο παίξιμο δεν μπορώ να το καταλάβω.Ιδια σίγουρα μπορεί να είναι μιάς και κάποια είναι απο original tab book.

Δεν μπορώ να καταλάβω τι κόλημμα είναι αυτο με εμένα.Οπως είπε και ο φίλος animae δεν είδα να γίνεται τόσος ντόρος με άλλα κλιπ που έχουν βάλει άλλα μέλη στο φόρουμ τα οποία είναι και πολύ πιο βιρτουόζικα απο τα δικά μου.

Εγώ δεν μπαίνω στη διαδικασία να σκέφτομαι έτσι για τι ποστάρει ο καθένας.

Ετσι κι αλλιώς τα άτομα που συναναστρέφεται ο καθένας μας ξέρουν τι πάιζουμε και τι οχι οπότε θα ήταν προκλητικό να ποστάρουμε πράγματα για τα οποία θα γίνουμε ρόμπες μόλις μας πάρουν χαμπάρι.

Εδώ υποτίθεται οτι κάνουμε μια προσπάθεια για να ακούμε και καμία γνώμη απο άτομα πολύ καλύτερα και πιο ψαγμένα απο εμάς με σκοπό την βελτίωση σε όλους τους τομείς.

Αν δεν το καταλαβαίνουν ορισμένοι δεν μπορώ να κάνω κάτι και ούτε θα τρέχω να αποδείξω οτι δεν είμαι ελέφαντας.

Ευχαριστώ και πάλι όλους για τα σχόλια.

 

Υ.Γ Το βίντεο δεν το έχω ξεχάσει.Μολις μπορέσω να το γράψω θα ανέβει αμέσως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ εδώ ειμαι να περιμενω το videaki σου φιλε μου που επαναλαμβανω να το ακουσουν και οι απανταχου αβανταδοροι οτι εσυ δεσμευτηκες προ διμηνου και βαλε...και φυσικα θα ειμαι ο πρωτος αν δω οντως τι ψαρια πιανεις που θα πω οτι εκανα λαθος...οσο για τους υπολοιπους shredades που ανεβαζουν ΜΡ3 ενα εχω να πω...ΑΝΕΒΑΣΤΕ ΚΑΙ ΚΑΝΑ VIDEAKI ΡΕ ΜΑΓΚΕΣ ΝΑ ΣΑΣ ΔΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΟΙ ΚΟΥΛΟΙ ΦΤΑΝΕΙ ΤΟ ΜΡ3 ΠΑΛΙΩΣΕ..

seven deadly sins..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..οσο για τους υπολοιπους shredades που ανεβαζουν ΜΡ3 ενα εχω να πω...ΑΝΕΒΑΣΤΕ ΚΑΙ ΚΑΝΑ VIDEAKI ΡΕ ΜΑΓΚΕΣ ΝΑ ΣΑΣ ΔΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΟΙ ΚΟΥΛΟΙ ΦΤΑΝΕΙ ΤΟ ΜΡ3 ΠΑΛΙΩΣΕ..

 

Εννοείς οτι όσοι ανεβάζουν αρχεία ήχου και όχι εικόνας είναι όλοι ύποπτοι για κάποιου είδους....απάτη??

 

Είσαι ο ντεντέκτιβ του νοιζ!???.... ::).... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου