Προς το περιεχόμενο

Κατάλληλοι μέταλ μαγνήτες για μαόνι????


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

GORILLA? ΑΦΤΟ ΕΙΝΑΙ;

 

Gkor;illa δε κάνει για μέταλ. Μουφα. Λεεμ και μαρσαλ παρκ μονο καλό για μεταλ. Εγκήηση. Τα παταη στο λεμο.

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oτι ξυλο και να εχεις απο τη στιγμη που θα βαλεις ακτιβ μαγνητη θα μπει στη κατηγορια του κοντρα πλακε...

Και πραγματικα δε μπορω να καταλαβω γιατι το μαονι το θεωρουν ολοι καταλληλο για μεταλ...η μουντιλα σε ολο της το μεγαλειο..οφ τοπικ φυσικα...και γνωμη μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oτι ξυλο και να εχεις απο τη στιγμη που θα βαλεις ακτιβ μαγνητη θα μπει στη κατηγορια του κοντρα πλακε...

Και πραγματικα δε μπορω να καταλαβω γιατι το μαονι το θεωρουν ολοι καταλληλο για μεταλ...η μουντιλα σε ολο της το μεγαλειο..οφ τοπικ φυσικα...και γνωμη μου

 

Γιατί οι μαγνήτες που είναι σχεδιασμένοι για μέταλ έχουν μια τάση να "ξύνουν" και να έχουν έντονα πριμομεσαία το οποιό εξισσοροποείται απο τη μουντίλα που λες του μαονιού και μετά you rock!! 8)

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον φιλε ακου τι θα κανεις.Κανονικα πρεπει πρωτα να περνεις εναν καλο ενισχυτη και μετα κλαη κιθαρα αλλα η πορωση ειναι η κιθαρα οποτε βαλε στο μαονι σου EMG για να μπορεις να εχεις καλο ηχο σε στουντιο και σε φιλους που εχουμε μεγαλο ενισχυτη και μετα μαζεψε λεφτα να αγορασεις εναν 80-100 watt και μην παρεις κανα marshall για θα πληρωσεις μια περιουσια και θα θες και 100 πεταλια,παρε εναν Randall ή Peavey combo με καμια 400-500ευρο και σου υποσχομαι προσωπικα οτι ουτε 1ευρω δεν θα δωσεις για πεταλια και μαραφετια που μπορει να δωσεις 200ευρο και να μην σου κανει τελικα γιατι ποτε δεν θα το ακουσεις με την κιθαρα και τον ενισχυτη σου πριν το παρεις ,ενω το ενισχυτη θα πας στο μαγαζι με την κιθαρα σου και θα ξερεις τι αγοραζεις καταλαβες???Εγω κατι παρομοιο εκανα και ειμαι περαν του ευχαριστημενου και παιζω μονο heavy metal δλδ megadeth,nevermore,pantera,zakk wylde,trivium,Meshugahh,Lamb of God,Metallica,Slayer,Sepultura,Children of Bodom ktlp ktlp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Χ2Ν τα σπάει παρακαλώ και έχει και μια χαρά καθαρά και σπλιτάρει και μια χαρούλα και ταιριάζει με μισή ντουζίνα διαφορετικούς neck που τον χω δοκιμάσει και δε "ξύνει" όπως ένας

distortion π.χ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Χ2Ν τα σπάει παρακαλώ και έχει και μια χαρά καθαρά και σπλιτάρει και μια χαρούλα και ταιριάζει με μισή ντουζίνα διαφορετικούς neck που τον χω δοκιμάσει και δε "ξύνει" όπως ένας

distortion π.χ.

 

Σε ποιά κιθάρα και σε ποιόν ενισχυτή γίνεται αυτό;

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είπα οτι ο x2n δεν είναι καλός αλλά δεν ταιριάζει με τον εξοπλισμό μου. Πρόσφατα σχετικά αγόρασα μια jackson kelly ke3 Seymour Duncan JB-Jazz επάνω και ακουγόταν τέλεια. Με την άλλη στο τσακ ήμουν να αλλάξω ολόκληρο εξοπλισμό!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου