Προς το περιεχόμενο

Κατάλληλοι μέταλ μαγνήτες για μαόνι????


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ολοι αυτοί που λες μια χαρα θα παίξουν όπως και 1002 αλλοι... Το θέμα είναι εσύ τι ήχο θελεις, αν τους έχεις ξαναακούσει σε άλλη παρόμοια κιθάρα κλπ...

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ακούσει EMG και μου άρεσαν αρκετά. Εχω dimarzio x2n στο συγκεκριμένο κιθαρόνι ο οποίος με έχει απογοητεύσει. Θέλω ήχο τύπου at the gates,suffocation,slayer, dying fetus...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω μαονι με EMG αλλα 81/60 και ο ηχος μοιαζει πολυ με megadeth/pantera δεν ξερω αν βοηθαει αυτο.Απο καθαρα ο 61 κατι βγαζει ο 81 αστο καλυτερα.Οσο γιατο 85 που θες απο καθαρα θα ειναι αστ βραστα αλλα θα ειναι μανουλα σε sweep.

 

^Αν βοηθησα καθολου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σκεφτεσαι να παιξεις ακραιο μεταλ θα διαλεξεις active , δεν παιζει τοσο σημασια το ξυλο οταν βαζεις active μαγνητες διοτι ακομα και στον αερα να τους βαλεις θα εχουν ενα σχετικα παρομοιο ηχο.

Δοκιμασε τους emg 85 x που μολις βγηκαν γιατι υποτιθεται δινουν λιγο καλυτερα μεσαια και δεν εχουν αυτον τοσο τον αποστειρωμενο ηχο που εχουν οι απλοι active

Tone is in the ear of the beholder

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνταγή για μέταλ και χαρντ απλή και γνωστή EMG 85 / 85 με 18v Ή SD Blackouts (Dave mustaine set).

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά εχω ένα προαίσθημα ότι το πρόβλημα δεν είναι οι μαγνήτες του αλλά οι λάθος ρυθμίσεις σε πετάλια, ενισχυτή, εξοπλισμό γενικά.... Δεν μας έχει πει ο φίλος τι περιλαμβάνει το set-up του καν. Αμα έχει κανέναν entry level τρανζιτοράτο ενισχυτη των 20watt με 10" μεγάφωνο και καμια πεταλιέρα τίγκα στην ψηφιακούρα, ούτε At The Gates, ούτε τίποτα σχετικό δε θα ακούσει. Δε φταίνε ούτε οι μαγνήτες, ούτε το μανίκη ούτε το μαόνη... ;D :P ;D

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου