Προς το περιεχόμενο

Ποιο drumset απο 900-1500 ευρώ?????


Προτεινόμενες αναρτήσεις

χρειάζομαι προτάσεις. ειμαι κυριώς αναμεσα στα gretsch reknown maple, sonor 3007 maple(stage 1), tama superstar hyperdrive k premier artist maple. το θέμα είναι οτι θέλω die cast στεφάνια και σύστημα στα toms ξέρετε απο αυτα π να εχει το τύμπανο ολο το sustain  που πρέπει. επισης προτιμώ το maple. θελω πολλα το ξέρω αλλα πλζ τα φώτα σας!! ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρε αυτα

 

http://www.thomann.de/gr/kirchhoff_arctic_set_fusion_500022.htm

 

απλα τα καλυτερα τυμπανα που μπορει να παρει καποιος στην εξευτελιστικη αυτη τιμη (και φυσικα απο τα καλυτερα τυμπανα γενικως....)

 

καινουργια κορυφαια ΞΥΛΙΝΑ τυμπανα κατω απο 3χιλιαρο δεν θα βρεις δυστυχως

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

καινουργια κορυφαια ΞΥΛΙΝΑ τυμπανα κατω απο 3χιλιαρο δεν θα βρεις δυστυχως

 

Στα μεταχειρισμενα να κοιταξεις γιατι αλλιως.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγνόησε το παραπάνω περί 3000. Τα Gretsch είναι απλά κορυφαία. Τα Kirchoff δεν τα χω δοκιμάσει αλλά άμα έχεις την δυνατότητα να τα δοκιμάσεις είναι καλύτερα. Δες Pearl MCX, Τama Starclassic B/B, Mapex Saturn(τρομέρο value for money). Αυτα που αναφέρεις εκτός των Gretsch είναι καλά αλλά χαμηλότερης κατηγορίας χρηματικά και ποιότικά από τα Gretsch. Καλύτερα να βρεις τις αντιπροσωπείες και να δοκιμάσεις ένα προς ένα τα σετ που σου αρέσουν και να διαλέξεις εσύ. Δεν είναι και μικρή αγορά για να τα πάρεις στα τυφλά.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οντως αν ειναι να παρεις καποιο απο αυτα που γραφεις χτυπα χαλαρα τα GRETSCH,τα αλλα ειναι σαφως υποδεεστερα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα να βρεις τις αντιπροσωπείες και να δοκιμάσεις ένα προς ένα τα σετ που σου αρέσουν και να διαλέξεις εσύ. Δεν είναι και μικρή αγορά για να τα πάρεις στα τυφλά.

 

Αμπσολούτλι! Και έχε υπόψη σου ότι πολύ συχνά η διαφορά στην τιμή δεν αντιστοιχεί σε εξίσου μεγάλη διαφορά στον ήχο, γι' αυτό μην απορρίψεις με τη μία τα φτηνότερα σετ. Έτσι μπορεί να σου περισσέψει κανά φράγκο να πάρεις και ένα σοβαρό σετ πιατίνια, αν δεν έχεις. 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή κ εγώ έχω μπει στη διαδικασία αναζήτησης καινούργιου set με περίπου κοινούς προσανατολισμούς με εσένα (σκέφτομαι όμως να μην υπερβώ τα 1000-1200€) έχω καταλήξει στα εξής τρία sets: pearl(vbx ή vmx), sonor 3007 και pdp 805,το οποίο είναι και το outsider, με την προοπτική βέβαια να τα ακούσω και τα τρία και μετά να αποφασίσω. Όμως μετά από τις υποδείξεις σας ανακάλυψα και εγώ τα απίθανα  Gretsch Renown τα οποία έχουν φοβερό ήχο, αυτό ακριβώς που ζητούσα! Και για του λόγου το αληθές δείτε και ακούστε το βιντεάκι στο youtube

Η τιμή του είναι περίπου στα 1500€ οπότε θα πρέπει να κάνω λίγη υπομονή ακόμα αλλά όπως θα ακούσετε…αξίζει τον κόπο.

Υ.Γ.: Το ταμπούρο αν είδα καλά δεν ανήκει στη συγκεκριμένη σειρά. Μάλλον είναι της mapex.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα χει περάσει από μικρόφωνα. Δεν ακούς τον φυσικό τους ήχο οπότε μην κρίνεις από το video των ήχο τους. Δοκίμασέ τα καλύτερα και μετα διάλεξε. Τα VMX έρχονται χωρίς βάσεις μόνο ξύλα και ταμπούρο(ξύλινο) ενώ τα VBX έρχονται σαν πλήρες σετ με  μεταλλικό ταμπούρο το οποίο κατ'εμέ είναι απίστευτο για τα λεφτά του. Και πάλι η συμβουλή είναι να δοκιμάσεις πριν κάνεις οποιαδήποτε αγορά. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις σας με βοηθήσατε παρα πολύ. μάλλον για gretsch το βλέπω. μήπως ξερει κανείς ποιος τα φέρνει στην ελλάδα?? απο thomann πιστεύετε αξιζει?? θα έχει μεγάλη διαφορα στην τιμή?? επισης σκέφτομαι να την συνδιασω με ενα rack της gibraltar στο θα στηρίζονται τα 2 τομ και 2 πιατινια(ενα απλό Π δλδ με 200 ευρώ) γιατι οι βάσεις π εχω δν ξέρω αν θα αντεξουν τα τομ μιας κ δν εχει τρυπα η κασα κ βασεις θα αλλαξω αργοτερα. τα rack απο ολες τις μαρκες ειναι συμβατα με όλα τα τύμπανα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου